Як виготовити саморобну перос’емную машину для домашнього користування

Вирощуючи птицю на продаж, фермери стикаються з необхідністю общіпування тушок після забою. Процес цей вимагає витрати чималої кількості часу і сил, тому використання спеціальної техніки дозволить полегшити і прискорити процес передпродажної підготовки птиці. На виробництві для цієї мети використовується промислова перос’емная машина, обробна від 500 до 10000 тушок в годину. У присадибному господарстві, природно, машина такої потужності не потрібна, але використовуючи її принцип роботи, можна самому змайструвати аналогічний пристрій для домашнього користування.

Принцип роботи пристрою

Ручне обскубування птиці – виснажливий працю, віднімає багато часу. Процес цей прискориться, якщо його автоматизувати, зібравши спеціальний пристрій з пральної машини, шуруповерта, великої каструлі. Подібний пристрій за лічені хвилини звільнить від пір’я тушку:

  • перепілки;
  • курки;
  • качки.

як ощипать птицю

Основу саморобного апарату становить двигун і барабан, встановлений на рухому вісь, всередину якого поміщають гумові Біли – спеціальне пристосування для обскубування пташиних тушок, їх ще називають Більні пальцями. Працює такий пристрій як центрифуга, при цьому обертається у нього тільки нижній диск, а барабан залишається нерухомим. Тертя, що виникає в результаті обертання диска, призводить до того, що Біли зачіпають пір’я обертається тушки і висмикують їх.

Увага! Для підвищення ефективності механізованого общіпування, всередину перос’емного пристрою додають воду, змиває пір’я і запобігає пошкодження тушки.

Через свою маломощности, перос’емная машина з центрифугою підходять для обскубування тільки невеликий за розміром птиці. З гаданням великих тушок краще справляються перовидергівательние машини з блоком барабаном. У такого пристрою Біли знаходяться зовні і працює з ним людині необхідно утримати тушку в руках, регулюючи силу притиску.

Як виготовити пристосування у вигляді насадки на шуруповерт

Для виготовлення подібної насадки потрібно металева заготовка, циліндричної форми. Її легко змайструвати з толстенной труби, виконаної з легкосплавного металу. Для цього необхідно:

  • прикріпити до відрізка труби за допомогою гвинтів дно;
  • в центрі денця зробити отвір;
  • закріпити за допомогою гайок шпильку в отворі;

Увага! Розмір шпильки повинен відповідати патрону дрилі.

  • на стінках циліндричної заготовки просвердлити отвори, рівні за величиною діаметру більних пальців;
  • вставити в підготовлені отвори гумові Біли і потягнути їх до повної фіксації. Якщо стінки у барабана тонкі, то перос’емние пальці встановлюються на шайби;

механізм для обскубування птиці

  • готову насадку закріпити на шуруповерт і можна приступати до общипування пташиної тушки. Для підвищення продуктивності пристрою і щоб не тримати його в руках під час роботи, шуруповерт можна закріпити до робочого столу.

Аналогічний пристрій для видалення пір’я, але дешевше за ціною, можна зробити з каналізаційної ПЕ труби діаметром 10-12 см, використовуючи в якості денця будь-який жорсткий матеріал. В іншому процес виготовлення перос’емной насадки такий же, що і для насадки з металевої труби.

В процесі роботи механізованих пристосувань, обскубування птиці відбувається за рахунок використання Білов – гумових перос’емних пальців. Придбати їх можна в спеціалізованому інтернет-магазині. Їх розмір, жорсткість, міцність і форма підбирається відповідно до розмірів Обскубують тушок, їх видом.

  1. Для обробки дрібної птиці – перепелів, курчат і т.д. рекомендується використовувати Біли довжиною 5 см, робоча довжина – 4,5 см.
  2. Для обробки великої птахів – курей, курчат-бройлерів, качок, гусей, індиків, слід вибирати Біли довжиною близько 9,5 см, робоча довжина -8-8,5 см.
  3. Для обробки курей і бройлерів краще використовувати Біли з пухирчатою поверхнею, що виробляє делікатне обскубування. Їх ще називають кульковими.
  4. Гуси і інша птиця з жорстким оперенням краще общипуються біламі кільцевої форми – з поверхнею, що має горизонтальні ребра.

Увага! Плануючи використовувати саморобну перос’емную машину для обскубування птиці різної величини, на пристрій встановлюють бильні пальці обох видів, розташовуючи їх у шаховому порядку.

Зношені в процесі експлуатації машини, перос’емние пальці замінюють на нові, просто зрізавши їх ножем.

Особливості виготовлення стаціонарного пристрою

Більш практичний варіант ощіпивальной машини, ніж знімна насадка, можна зробити декількома способами.

стаціонарний ощіпиватель птиці

  1. Перос’емное пристрій барабанного типу. За своєю конструкцією цей апарат нагадує знімну насадку, але має більший розмір, оснащується електродвигуном і шківних редуктором. Барабан з встановленими назовні Білево пальцями, надівається на вісь, з’єднану з мотором, кріпиться до рами. У нижній частині пристрою кріпиться мішок для збору пера. Такий апарат легко впорається з гаданням тушки будь-якого розміру.
  2. Перос’емная машина по типу центрифуги може бути виготовленою з великої бочки або старої пральної машини, оснащеної циліндричної ємністю. Переробляючи пральну машинку під пристрій для обскубування курей, необхідно в стінках просвердлити отвори і вставити Біли, а над днищем закріпити металеву пластину круглої форми на 3-5 см менше його діаметра. Для цієї мети цілком підійде кришка від каструлі, на яку також встановлюють Біли – в попередньо просвердлені отвори. Обертається вісь повинна бути герметично закріплена, щоб запобігти потраплянню води в мотор. Така перос’емная машина здатна ощипать одночасно 2-3 курячі тушки.
  3. Якщо Обскубують пристрій збирається з металевою або пластиковою бочки, великої каструлі, то на стінках (на 1/3 їх висоти) і дні обраної ємності свердлити отвори для стабільних пальців, потім її поміщають всередину стійкої конструкції, звареної з металевих куточків або швелера, збитої з дерева. До дна ємності кріплять друге дно і з’єднують його з обертовим механізмом, підключають до закріпленого на окрему підставку мотору потужністю 1,5 кВт і встановити його так, щоб в процесі роботи на нього не потрапляла вода. Після цього встановити шланг для подачі води, вимиває общипані пір’я і перевірити працездатність пристрою включивши його.

Зручність користування перос’емной машиною оцінять всі, хто займається розведенням домашньої птиці, адже тепер, щоб підготувати кілька пташиних тушок до продажу, буде потрібно набагато менше часу.

Механізм для обскубування птиці: відео