У народній медицині є чимало рецептів, які допомагають в боротьбі з алкоголізмом. Частина з них включає основний інгредієнт – копитняк європейський. Речовини, що містяться в цій рослині, досить ефективні. Але, як і будь-який народний засіб, воно вимагає певної обережності в застосуванні. У статті зібрані рекомендації, способи приготування ліків на основі копитних, фото ілюстрації рослини.
Копитень європейський: опис і характеристики
Насправді застосування копитних або лісового перцю давно вийшло за межі народної медицини. Кошти на його основі використовують і в традиційних рецептах. У природі ця багаторічна дикоросла культура виростає в тінистих лісах з обов’язковою присутністю хвойних дерев. Зовнішні характеристики трави добре видно на фото:
- висота – до 10 см;
- стебла – повзучі, з парою листя на кожному;
- листя нагадують кінське копито;
- забарвлення листа – темно-зелений зверху, з червоними відтінками з тильного боку;
- листя у копитних зимуючі;
- цвітіння відбувається в кінці весни або на початку літа, рослина утворює дрібні темні пониклі квіточки темно-пурпурного забарвлення;
Застосовувати копитень потрібно дуже обережно
- одночасно з цвітінням починають утворюватися насіння в коробочках;
- кореневище повзуче, шнуровідноє.
Увага! Офіційна фармакологія використовує саме корінь копитних. На його основі готуються найбільш ефективні засоби і препарати від алкоголізму. Хоча в деяких випадках в народі застосовують інші частини рослини.
Застосування копитних від алкоголізму
Важливо використовувати в рецептурі тільки свіже сировину. Восени, після збору в лісі, його викопують і тримають в сухому і прохолодному місці. Сушка зберігає більшість поживних речовин. Для лікування алкогольної залежності застосовують два популярних рецепта.
Перший – відвар:
- Насипте 1 ст. л. подрібненого висушеного кореня в стакан. Додайте чверть ємності холодної води.
- Прокип’ятіть суміш 5 хв.
- Залиште на 1 годину охолонути і настоятися. Процідіть.
- Відвар непомітно додають в алкоголь. Дозування: 2 ст. л. на пляшку горілки 0,5 л.
Увага! Засіб може зберігатися не більше 3-х діб. Після цього потрібно приготувати нове.
Інший варіант – настій. Залийте 1 ч. Л. сухого порошку з кореня склянкою окропу. Залиште під кришкою на 4 ч. Засіб підливають в пляшку з розрахунку 1 ст. л. на 0,5 л.
Обидва препарати працюють однаково. При вживанні алкоголю з трав’яний домішкою у людини з’являється гострий блювотний рефлекс. Варто повторити процедуру хоча б 4 рази. Рефлекс у алкоголіка буде на будь-який алкогольний напій, навіть без додавання копитних.
Копитень європейський: відгуки та протипоказання
Головне попередження при внутрішньому вживанні засобів з цієї трави – найсуворіша точність дозування. В крайньому випадку, краще недосипати, ніж пересипати. Відвари і настойки виходять дуже токсичними, оскільки в складі рослини міститься отруйна речовина азарон. Саме воно забезпечує різкий гіркий запах рослини, який з’являється, якщо потерти зелень.
Увага! Максимальна доза будь-яких препаратів з копитних – 2 ст. л. за один раз.
Можливо, передозування відразу не викличе гострої інтоксикації. Яд накопичиться в організмі і з часом порушить функції шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок. В рамках допустимої норми можна змішати засіб на основі порошку з копитних з безалкогольними напоями (кава, чай) або навіть з їжею. Нездужання все одно станеться, тільки якщо вживати горілку.
Всі негативні відгуки щодо копитних формуються навколо неправильного застосування. В іншому ж люди підтверджують його сильні властивості. Позитивно оцінюють їх і ті, хто сам пройшов неприємний примусовий курс лікування з нудотою і блювотою. Часто хворі самі погоджуються пройти курс відновлення із засобами на основі цієї культури.
Відзначається, що при багаторазовому використанні копитних може проявитися загальне погіршення життєдіяльності організму. Також трава допомагає в боротьбі з глистами, дисфункції видільних систем організму, звичайному сухому кашлі. Як примочки копитень європейський використовують при зупинці крові або шкірних захворюваннях.