Вдосталь наситившись свіжими яблучками, обов’язково хочеться зберегти їх на довший період. Взимку ж так приємно пригоститися хрустким фруктом! На жаль, не у всіх є льохи, а багато хто не знає, як правильно зберігати яблука. У цій статті наведені основні правила, оптимальна температура, способи зберігання в квартирі на балконі. Інформація корисна і тим, хто буде зберігати яблука в погребі. Крім того, потрібно знати які сорти краще заготовлювати, і які з них доведеться їсти першими.
Основні правила зберігання яблук
Для початку, визначтеся, на який термін ви хочете зберегти яблучка. Від цього залежить сорт, який необхідно заготовити. Наприклад, пізні яблучні сорти до початку зими стануть пухкими, втративши щільність. Найбільш пізні осінні сорти будуть лежати дуже довго, може навіть до весни, але з часом вони втратять соковитість і залишаться такими ж жорсткими.
Порада. Оптимальними для заготовки є сорти Антонівка і Сенат.
- Для збору врожаю для зберігання потрібно вибрати відповідну погоду – без опадів, нормальна вологість повітря, прохолода.
- Не беріть для зберігання сорти ранні, у них тонка шкірка і рясна соковитість, такі фрукти схильні до пошкоджень і не будуть довго зберігатися.
- Вибирайте плоди без ушкоджень (без подряпин, «м’яких бочків», ударів, тріщин).
- Зривайте яблука з плодоніжкою.
- Чи не обтирайте природний восковий наліт. Він охороняє яблука від зовнішніх пошкоджень.
- Не піддавайте плоди перепадів температур. Виступив конденсат стане причиною псування.
Для зберігання підходять яблука пізніх сортів
- Не зберігайте яблука разом з овочами, такими як картопля, морква, цибуля. З таким «сусідством» овочі стануть швидше гнити, а яблучка переймуть гнильний запах.
- Зберігайте фрукти в дерев’яних ящиках з щілинами для вентиляції.
- Не складайте яблука гіркою або насипом. Максимум в два шари, плодоніжкою вгору і дуже дбайливо.
- Не можна тримати в одній ємності зібрані в різний час сорти.
- Дотримуйтесь температурний режим. Сприятливим є температура +3 – + 5 ° C, при відсутності надмірної вологості.
- Не рідше ніж раз на місяць потрібно перебирати яблука, видаляючи навіть злегка зіпсовані. Якщо цього не зробити вчасно, то псування піде на інші плоди.
Способи зберігання яблук в квартирі, на балконі
Не варто засмучуватися, якщо у вас немає підвалу, яблука дуже успішно можна зберегти і в квартирі. Якщо балкона або лоджії немає, то зберігати можна на підвіконні, періодично відкриваючи кватирку для провітрювання, або в коридорі-передпокої на підлозі. Пропонуємо кілька методів зберігання яблук:
Підготовка яблук до зберігання
- Термокороб. Робиться він просто. Для цього потрібно два короби різного розміру і матеріал для утеплення (пінопласт, монтажна піна, тирса). Поставити меншу коробку в більшу, різницю між ними заповнити утеплювачем. Бажано щоб між коробками було не менше 15 см. Дно і верх теж викладається матеріалом для утеплення.
- В папері. Для заготівлі яблук потрібно вибрати ящик з пластмаси, картону або дерев’яний. Перед укладанням плодів кожен обернути тонким папером. Підходить для цього газети, паперові рушники або звичайний папір для друку.
- У поліетиленових пакетах. Зберігати таким чином можна обернувши індивідуально кожен плід і склавши в зручну ємність, або упакувати яблука в один поліетиленовий мішок. В останньому випадку зверху в пакеті потрібно покласти змочений в оцті шматок вати. Після цього пакет герметично зав’язати.
Правила зберігання яблук в погребі
Перш ніж закладати льох припасами, необхідно його підготувати: утеплити, провітрити, видалити цвіль, якщо є, побілити стіни, обробити кути дезрозчином.
Зберігання яблук в підвалі
Яблука мають властивість під час зберігання і дозрівання виділяти етилен. Це рослинний гормон, який прискорює процес зростання і дозрівання овочів і фруктів. Тому якщо поруч з яблуками будуть зберігатися картопля, морква або інші овочі, то вони швидше почнуть проростати і гнити. Бажано в погребі зробити окремий відсік для яблучок.
Увага! Укладаючи фрукти в тару, намагайтеся дотримуватися одного розміру. Тому що яблука великі дозріють швидше, і відповідно псуватися почнуть раніше.
Яблучка здатні при тривалому зберіганні вбирати запахи. Якщо спочатку не подбати про їх укритті або НЕ сусідстві з овочами, то в підсумку смак стане землистим, і чого ще гірше гнильним.
Щоб яблука не зморщилися, підтримуйте в погребі важливість в межі 90%. Припливна вентиляція знизить рівень етилену.
Якщо ви підете інструкцій і все зробите правильно, то взимку зможете порадувати себе і сім’ю власноруч зібраними, соковитими і солодкими яблучками без хімічних добавок.