Як змайструвати в домашніх умовах відлякувач мишей

як позбутися мишейМіжсезоння – вдалий час для підготовки до майбутнього року, коли можна змайструвати відлякувач мишей. Це пристосування дозволяє захистити грядки, сховища і житло від гризунів, кротів і землерийок. У магазинах продаються ультразвукові відлякувачі зі складною схемою і за досить високою ціною. Однак ви можете самостійно зробити подібний пристрій в бюджетному варіанті.

Ультразвукові відлякувачі мишей: принцип роботи

Відпугувачі гризунів і кротів діють за допомогою ультразвуку. Сигнал на високих частотах (30-70 кГц) не сприймається людиною, зате відмінно чути шкідників. Він дратує їх нервову систему, і тварини прагнуть покинути зону дискомфорту. Фабричні відлякувачі також можуть генерувати електромагнітні хвилі, які додатково пригнічують гризунів. Пристрої можуть працювати від батарейок (акумуляторів) або від мережі. Електромагнітні імпульси, на відміну від ультразвуку, здатні проникати майже через будь-які поверхні, крім металевих.

Щоб змайструвати відлякувач мишей, вам знадобляться базові знання електротехніки та вміння орудувати паяльником. Прикладів робочих схем з фото чимало. Прості і універсальні відлякувачі мають такі переваги:

  • висока ефективність;
  • зниження ризику виникнення помилок під час виготовлення;

як відлякати щурів і мишейЯкісні відлякувачі ефективно усувають гризунів

  • відсутність потреби в приладах настройки при конструюванні;
  • економічність в плані енергоспоживання;
  • невибагливість до умов роботи.

Підготовка матеріалів для монтажу відлякувач

Для простого варіанту збірки своїми руками відлякувача на батарейках вам буде потрібно набір радіодеталей:

  1. Пьезоізлучатель (на схемі – BQ1). Ключовий елемент радіосхеми відтворює УЗ-хвилі. Підійде люблячи модель. Наприклад, із серії ЗП.
  2. Резистори (R1-R5). Задають робочі точки транзисторів, виконують масу допоміжних функцій. Для відлякувач буде достатньо 5 шт. звичайних вивідних елементів потужністю 0,25 Вт.
  3. Змінний резистор (R6). Регулює частоту вихідних УЗ-хвиль. Підбирається відповідно до номінальною потужністю пьезоізлучателя.
  4. Конденсатори (C1-C2). Задіяні в формуванні частотних контурів. Для відлякувач використовуйте звичайні вивідні керамічні елементи.
  5. Пара транзисторів (VT1-VT2). Підсилюють електроколебанія, формують з іншими деталями частотний контур. Використовуйте PNP-транзистори: КТ361Б, 2T3307V, 2T3307A, КТ3107 та інші аналогічні.
  6. Діод (VD1). Допоміжна деталь на випадок трагічної зміни полярності при підключенні. Наприклад, КД503А.
  7. Моторний перемикач-тумблер за включення і виключення живлення.

як зробити відлякувач для гризунівпристрій відлякувач

Харчування такого відлякувач мишей здійснюється акумуляторами або батарейками будь-якого типу. Потужність – в межах 1,5-12 В. Чим вище, тим сильніше будуть УЗ-коливання апарату. Якщо заплануєте харчування від батареї типу Крона, передбачте додатково спеціальні колодки для них.

Для захисту від кротів та гризунів можна приладнати звичайний капсуль з трубки старого стаціонарного телефону. Марка деталі ТК-67-НТ, ТОН-2, ТА-56, ТА-56М або ТГ-7. Опір обмоток має становити приблизно 60 Ом. Такі елементи генерують хвилі в частоті 300-3400 Гц. Опір мікросхеми всередині деталі становить 260 ± 52 Ом (на рівні потужності 1000 Гц).

Увага! Головне достоїнство такого відлякувач – герметичність корпусу випромінювача.

Виготовлення корпусу відлякувач мишей

Пристрій зручно робити на основі циліндричної металевої банки з-під кави, корми для тварин і т.п. Порядок складання відлякувач:

  1. Демонтувати з капсуля кришку і мембрану.
  2. Помістіть деталь на дно банки. Капсуль прімагнітілась, але додатково зафіксуйте його краплею силіконового клею, щоб не бовтався по днищу.
  3. Всередині банки під кришкою зробіть будь-які кріплення для батарейок (3-4 шт.) І друкованої плати. Можна припаяти куточки з дроту і зробити на висоті друге дно (підійде будь-який матеріал). А вже на ньому закріпіть елементи схеми. У центрі другого дна не забудьте зробити отвір для проводів.
  4. На рівні другого дна приєднаєте також вимикач. Хоча його установка не обов’язкова. Можна забезпечувати харчування простий вставкою батарейок в роз’єм.
    боротьба з щурами на дачі
  5. Всі контакти потрібно паяти. Їх потрібно упакувати в ізоляційну стрічку. Іноді відлякувач для мишей буде функціонувати в складних умовах, тому максимально захистите начинку банки від замикань і пошкоджень.

Порада. Друковану плату найкраще помістити в поліетиленовий мішечок. У точці виходу проводів зв’яжіть його ниткою.

Рекомендації по використанню відлякувач

Замість телефонного капсуля можна використовувати покупної пьезоізлучатель. Принцип складання відлякувача в такому випадку буде незмінним. Тільки генератор УЗ-хвиль потребують додаткової ізоляції. Банку додасть випромінювання додаткове спотворення, тому звук відлякувач здасться гризунам і кротам ще більш неприємним. Фактично вібрувати буде вже сам метал, отримуючи імпульс від випромінювача.

Закрийте банку кришкою. Потім закопайте її в обраному місці. Глибина – приблизно половина висоти, щоб вода не потрапила під кришку відлякувач. Вона далеко не ідеальна в плані герметичності.

Будьте готові, що відразу ліквідувати шкідників вийде. Має пройти час – аж до 2 міс. Якщо плануєте розмістити відлякувач в приміщенні, робіть його могутніше. Стіни та інші перешкоди будуть знижувати ефективність при слабкому звуці.

Негативно реагувати на хвилі можуть і інші домашні улюбленці. В цьому випадку відрегулюйте частоту. Експериментуйте з цим ще на етапі складання схеми відлякувач.

Пристрій для відлякування мишей: відео