Як зробити клітини для перепелів. Моделі для самостійної збірки

Технологія розведення перепелів на проста. Зате міні-ферма здатна принести власникам чималий дохід. Перепілок розміщують в невеликому пташнику разом з допоміжним обладнанням – лампами, вентиляторами, обігрівачами. Вихованців тримають в клітинах. Їх можна купити або виготовити своїми руками.

Особливості облаштування будиночків для перепелів

При розведенні перепілок не розраховуйте тільки на відкритий вольєр. Через своїх розмірів птахи можуть проникати навіть у вузькі щілини. Тому єдиний вихід – клітина з дрібною сіткою. Існує кілька варіантів виготовлення перепелиного будиночка. Будь-який виріб має бути обладнано:

  • поїлки;
  • годівницею;
  • місцем для кріплення обігрівального обладнання.

Порада. Гарна клітка також має яйцесборную систему з похилого статі і піддону.

Клітини збирають з ДСП, металевої сітки, дерев’яного бруса або навіть овочевих пластикових ящиків. Розмір осередків в сітці повинен дозволяти птахові вільно просовувати в них голову (для доступу до їжі і воді), але перешкоджати проникненню всього тулуба. Для роботи вам знадобиться звичайний столярний набір, ножівка, ножиці по металу, будівельний степлер, саморізи. Перед початком планування і складання креслень розрахуйте розміри клітини. Величина залежить тільки від кількості перепелів всередині. Для одного птаха потрібно приблизно 200 кв.см площі, допустимий мінімум – 150 кв.см.

зміст перепелів

Клітка на швидку руку з овочевих ящиків

Найпростішу клітку для перепелів можна зробити з пластикових сітчастих ящиків. У вас буде готовий каркас. Тільки не забувайте про норми за кількістю пташок – їм не повинно бути тісно. Розміри осередків відмінно підходять для перепелів. Хоча в деяких місцях вам доведеться розширити занадто вузькі зазори, щоб голівка птаха могла пролізти крізь пластикові прути. Матеріали для клітини:

  • пара невисоких ящиків;
  • один ящик заввишки не менше 17 см;
  • дріт.

Порядок роботи:

  1. Зріжте видатні над сітчастої частиною кутові планки.
  2. Один з неглибоких коробів стане піддоном для збору посліду. Поверх нього поставте днищем вниз великий ящик. Скріпіть конструкції дротом.
  3. Зверху таким же способом закріпіть другий невеликий ящик – це буде кришка.
  4. Проріжте в даху дверцята.
    клітка для птиці з ящика
  5. Видаліть з клітки для перепелів гострі елементи, відколи, щербини. Якщо цього не зробити, птахи можуть легко поранитися.
  6. Прикріпіть поїлку з годівницю з зовнішньої сторони впритул до стінок. Ці елементи клітини можна зробити з підручних матеріалів – пластикової пляшки малого діаметра або жерстяної банки.

Увага! Така кліть недовговічна. Не варто використовувати її в якості постійного перепелиного будинку.

Клітка з металевої сітки з яйцесборніком

Популярна через свою простоту модель клітини для перепелів. матеріали:

  • для основи – дерев’яний брус 25х50 мм;
  • дерев’яні куточки для каркаса: 300 мм – 4 шт., 500 мм – 4 шт., 700 мм – 3 шт .;
  • металеві куточки 25х25 мм;
  • лист ДСП;
  • шматок листового заліза;
  • сітка.

Алгоритм робіт:

  1. Насамперед розрахуйте розміри клітини і підготуйте каркас. Зберіть куточки під нахилом 90 ° C, щоб вийшов дерев’яний контур короба.
  2. Кути додатково підсильте металевими аналогами. Як кріплень використовуйте саморізи.
  3. Обшийте сіткою все стінки, підлогу і стелю каркаса. Скріпіть їх степлером. Слідкуйте, щоб скоби лягли рівно, інакше гострі краї подряпати птахів.
  4. Передбачте проріз для дверцята. Оптимальна ширина – вільне проходження руки. Саму кришку виготовляються з тієї ж сітки і кріплять на навіси.
    клітка для домашньої птиці своїми руками
  5. Пол зробіть похилим, під 7-9 °. В кінці буде знаходитися яйцесборнік. Яйце має акуратно скочуватися по похилій і плавно потрапляти в контейнер. Зазор між ним і стінкою складе приблизно 3 см.
  6. Зробіть залізний піддон для посліду.
  7. Поїлка і годівниця в цій моделі кріпиться на дротяні гачки прямо до сітки.

Як зібрати клітку з фанери

Цей матеріал дозволить обзавестися недорогий і практичною кліткою. Для виготовлення контуру використовують брус з шліфованого, обробленого антисептиком дерева або арматуру.

Схема збірки проста:

  1. Виріжте стінки: боковини – 350х200 мм, стеля і задня частина – по 700х350 мм.
  2. Зробіть кілька вентиляційних отворів у бічних стінках. Також передбачте отвори, через які птиці отримають доступ до води і їжі.
  3. Покрийте фанерну конструкцію лаком або просочіть антисептиком.
  4. Закріпіть стінки і стелю на куточках до каркасу. Використовуйте саморізи.
  5. Покладіть шматок сітки на підлогу під невеликим кутом.
  6. На місці стаціонарного статі у такий клітини буде знімна або висувна площину з металу або тієї ж фанери для збору посліду.
    клітина з фанери
  7. Не забудьте про дверцята з сітки на передній хатині.
  8. Будь-яким зручним способом приробити ємності для корму і води.

Креслення цієї та інших моделей клітин для перепелів мають фіксовані розміри. Коригувати їх необов’язково. Якщо у вас більш численне поголів’я, зробіть кілька будиночків. Зберіть їх стінка до стінки в кілька поверхів – і вашому пташнику з’явиться економічна конструкція-батарея.

Як зробити клітку: відео