Як зробити самому клітку для морської свинки

Клітки, куплені в зоомагазині, мають свої недоліки: невеликий розмір, висока вартість, примітивний дизайн. Якщо підійти до питання створення клітини для морської свинки з творчістю і невеликими зусиллями, то можна зробити красивий і комфортабельний будинок для ваших вихованців. Напевно нічого подібного не вийде знайти в магазинах.

Переваги облаштування саморобної клітини

Морські свинки потребують просторому і комфортному житло. Неприпустима їх утримувати в клітці для хом’яків або акваріумі. У першому випадку занадто тісно, ​​тварини не будуть захищені від протягів і перепадів температури. У другому – вихованці постраждають від високого рівня вологості.

Клітка, виготовлена ​​своїми руками, має ряд переваг:

  1. Можна змайструвати якісне і просторе житло для гризуна, витративши менше коштів, ніж це було б зроблено при покупці готової клітини в магазині.
  2. Свобода у виборі матеріалів. Клітка для гризунів повинна виготовлятися з екологічного і якісної сировини. Господар вихованця самостійно вибирає найбільш підходящий варіант.
  3. На етапі проектування конструкції можна продумати необхідні нюанси, щоб прибирання клітини проводилася максимально зручно.
    зміст морської свинки
  4. Заздалегідь вибираються варіанти розширення або реконструкції території морських свинок, на випадок збільшення їх кількості.
  5. У просторому помешканні можна розмістити всі предмети, необхідні для гризунів: будиночки, сінник, годівниці, іграшки та ін. До того ж частина наповнення клітини можна також виготовити самостійно з решти матеріалів.
  6. Клітку проектують виходячи з розмірів місця, куди потрібно її встановити.

Вимоги до умов проживання вихованців

Норми щодо облаштування житлового простору для одного вихованця – клітина 100х70 см. Пара свинок вже потребує 140х70 см. Сім’ї з 3-4 гризунів необхідно вільний простір близько 200х70 см.

Порада. При можливості варто збільшити розмір клітини на випадок приросту кількості проживаючих в ній вихованців, в будь-якому випадку вони будуть раді вільного простору для звичайного переміщення.

Перш ніж приступити до створення проекту або креслень майбутньої клітини, варто взяти до уваги важливі рекомендації. Буде корисним також ознайомитися з фото вже виготовлених своїми руками моделей:

  • Вибір місця. Приміщення повинно бути чистим, світлим, сухим. Бажано, щоб гризуни не відчували себе в ізоляції, перебуваючи в дальньому кутку кімнати. Буде краще, якщо клітина розташується в місці, де часто збираються члени сім’ї.
  • Пол під кліткою повинен бути абсолютно рівним, не рекомендується виставляти її на хисткій або похилій поверхні.
  • Висота стін – мінімум 40 см. Встав на задні лапи гризун, не повинен діставати до верхньої частини стіни.
  • Якщо у вас живуть і інші домашні тварини, наприклад, собака або кішка, варто встановити стелю, щоб захистити морських свинок від можливих каліцтв.

клітка для гризунів

  • Житло гризунів повинен освітлюватися природним способом, перебувати далеко від зовнішніх стін приміщення і опалювальних приладів, вентиляторів і кондиціонерів.

Увага! Дно і стіни клітини не повинні бути гратчастими, щоб уникнути травм кінцівок гризунів.

Необхідні матеріали

Підготуйте необхідні матеріали та інструменти:

  • лінійка;
  • канцелярський ніж;
  • маленькі і великі ножиці;
  • маркери і олівці для розмітки;
  • пластикові хомут-стяжки;
  • скотч;
  • металева решітка з розміром осередку до 3 см;
  • щільний картон.

Порада. Можна підготувати дерев’яний ящик або пластмасову коробку для виготовлення з них укриттів і будиночків для гризунів. Будиночки для сну роблять з фанери. Для цього з’єднують листи саморізами або за допомогою клею. Головне, простежити, щоб гострі деталі не стирчали назовні.

На дні конструкції рекомендується встановити пластиковий піддон, який буде полегшувати процес збирання, захищати звірів від протягів. Альтернативним варіантом послужить піддон з фанери 8 мм, для цього використовують креслення підстави. Торці стінок і дна склеюють безпечним в плані токсичності клеєм. Можна також зробити піддон з полікарбонату, з’єднавши елементи конструкції будівельними куточками.

креслення клітки для гризуна

Виготовлення житла для гризунів

Визначившись з розмірами, роблять креслення майбутнього житла вихованців. Для цього позначають форму і розмір підстави на аркуші картону. Потім відміряють відстань в 15 см з кожного боку і проводять по лінійці лінії. Таким чином повинні вийти борту коробки.

За допомогою канцелярського ножа роблять надрізи по проведених лініях, намагаючись при цьому не прорізати всю товщу картону. Його поверхня заклеюють скотчем, не допускаючи щілин.

Заготівля згинається підняттям торців. За допомогою скотча фіксують борту конструкції, щоб домогтися максимальної міцності. Рекомендується обклеїти зовнішню частину коробки декількома колами скотча, щільно притискаючи його до поверхні. Картонна основа з бортами для майбутньої клітини готова.

схема клітки для гризуна

Металеву решітку зачищають, щоб вона стала гладкою. Збирають в каркас, поєднуючи його пластиковими стяжками, хвости яких обрізають. На заключному етапі металеві частини встановлюють в картонну основу. Тепер можна приступати до внутрішнього оснащення житла, дати волю дизайнерським талантам і уяві, зробивши будинок гризунів затишним, зручним і неповторним.

Догляд і підтримка чистоти в просторій клітці дається набагато простіше, ніж в магазинному невеликому варіанті. До того ж виготовлення житла для морських свинок своїми руками надає унікальну можливість відчути себе в ролі архітектора.

А Ви пробували зробити клітку для вихованця своїми руками?

Як зробити клітку: відео