Які культури можна посадити під зиму

що посадити пізньої осінь на дачіДосвідчений фермер прагне використовувати свій город по максимуму. Взимку в кліматичних умовах РФ виростити щось у відкритій землі нереально. Зате можна посадити деякі культури пізньої осені і зробити заділ на майбутню весну, щоб отримати урожай або цвітіння якомога раніше. Ця технологія в регіонах з нестабільними зимами досить ризикована, але при певній технології цілком виправдовує себе.

Які овочеві культури можна посадити

Взимку в грунті виживають насіння тільки холодостійких сортів і видів овочів. Наприклад, у редиски такими є гібриди Спека, Червоний з білим кінчиком, Моховскій, Зоря. Культуру сіють в неглибокі борозни (3-5 см), заздалегідь підготовлені і приховані від вологи і засмічених насіння. Посадити під зиму редиску найкраще в кінці листопада:

  1. Присипте насіння 1,5-2 см сухим ґрунтом, потім шаром 3 см мульчі.
  2. Укрийте грядку ялиновими гілками або сухим листям здорового дерева (близько 20 см).
  3. Полив не потрібно.

Порада. Витрата насіння при посадці вдвічі більше, ніж зазвичай, тому що частина матеріалу не переживе морозів.

Якщо посадити під зиму морква, то перший урожай отримаєте вже до кінця червня. Досвід городників підтверджує: така технологія дозволяє виростити більшу і смачну морквину. Насіння загортають в заздалегідь підготовлені борозенки на глибину 2-3 см.

посадка моркви під зимупосадка моркви

Грунт повинен бути досить родючим з нейтральним показником pH, обов’язково без бур’янів. По весні морква дасть сходи повільніше, але дружно. Намагайтеся посадити культуру в кінці жовтня – початку листопада.

Порада. Використовуйте зимостійкі сорти: Вітамінну, Лосиноостровскую, Московську зимову.

Буряк можна посадити під зиму в листопаді, коли грунт промерз на 5 см. За кілька тижнів до цього, ще по теплу, зробіть рядки з кроком 20 см. Зверху насіння покрийте шаром перегною, а потім мульчею. Городники рекомендують посадити морозостійкі сорти: Подзимнюю, Полярну казку, Північний куля або холодостійка.

Цибулю і часник: особливості подзимнего посіву

Часник багато дачники хочуть посадити саме восени. Він добре переносить холоду, дає рясні сходи ранньою весною. Терміни дозрівання врожаю скорочуються, а головки виходять соковитіше. Для максимального ефекту слід посадити часник за 5-6 тижнів до настання стабільних негативних температур. Як правило, це кінець вересня або початок жовтня. Стратегічне завдання – щоб до заморозків зубчики пустили корінці, але не дали сіянців.

Як проводити посів:

  • зробіть борозенки з кроком 40 см;
  • поглибте посівні зубчики на 6-8 см;
  • інтервал межу насінням – близько 10 см;
  • насипте шар грунту і покладіть зверху мульчують шар (перегній, тирса), як на фото.

посадка цибулі восени

Посадити під зиму можна цибулю-севок, в цьому випадку до серпня отримаєте багатий урожай цибулі-ріпки. Якщо в листопаді посадити цибулю чорнушки, то до осені наступного року зберете цибулю-севка. Лук на перо сіють в жовтні, за пару тижнів до стабільних заморозків. Цибулини повинні пустити коріння, але не встигнути піти в зростання.

Особливість цього різновиду – щільне розташування в ряду. Збираючись посадити її, залиште відстань між борознами приблизно 30 см:

  • вдавите цибулини в грунт, залишаючи шийку на поверхні;
  • укрийте гряду мульчею – шаром перегною або торфу в 3 см.

До холодостійких культур також відносять петрушку, салат, базилік, шпинат, селера і кріп. Можна посадити практично будь-який сорт цієї зелені, тільки збільшити витрату насіння. Матеріал слід засипати товстим шаром землі. Після – мульчирующим пластом.

Які квіти посадити

Садівники часто практикують Подзимнюю висадку квітів. Більш того, деякі багаторічні садові культури навіть вимагають такої технології. Види, насіння яких проходять стратифікацію, можна посадити відразу на постійне місце. Його попередньо готують, щоб не розгрібати потім промерзлі грунт в кінці осені.

Технологію використовують для:

  • однорічних (волошки, тютюн запашний, аліссум, запашний горошок, портулак, календула, флокси, айстри, низькорослі чорнобривці, мак, космея);
  • цибулинних (крокуси, нарциси, тюльпани, мускарі, гіацинти);
  • багаторічних (рудбекия, півонії, дельфініум, ехінацея, примула, декоративні злаки, дзвіночки).

Увага! Список, що можна посадити, ширше. У нього входять і інші дрібноквіткові декоративні культури. Наприклад, ломикамінь, роговик, гвоздика турецька, люпин багаторічний, чебрець, черемша та ін.

Дочекайтеся стійких заморозків на грунті та першого снігу. Розчистити грядку. Поглибити посадковий матеріал на 2-4 см, присипте компостом і піском. У новому сезоні ви отримаєте раннє цвітіння. Поливати рослини не потрібно: необхідну вологу їм дасть сніг.

Рекомендації, як правильно посадити рослини восени

Щоб успішно посадити будь-які культури під зиму, бувалі городники рекомендують дотримуватися наступних принципів:

що можна висаджувати в грунт восени

  1. Не можна сіяти насіння в бруд. Краще заздалегідь підготувати борозни і накрити їх до потрібного часу. Також не можна поливати або зволожувати будь-яким способом грунт до, під час або відразу після посадки.
  2.  Засипають грядку тільки сухим матеріалом. Його також готують заздалегідь і зберігають в захищеному від негативних факторів місці.
  3. Використовуйте більшу кількість посівного матеріалу, ніж при весняних роботах, але не загущающих посадку.
  4. Сійте сухе насіння.
  5. Підзимова висадка найчастіше орієнтується на перші заморозки. Їх ознака – стійка денна температура повітря не вище +5 ° С.
  6. Грунт повинна бути поживною. Ще в процесі підготовки її слід наситити необхідними мінералами. Цей запас знадобиться насінню по весні, на перших етапах розвитку.

Селекціонери вивели чимало холодостійких сортів різних культур. Головне – правильно і вчасно посадити їх по осені. Тоді до перших днів літа отримаєте ранній урожай.

Що можна посадити на дачі під зиму: відео