Які сорти винограду вважають надранньої?

Чекати, поки пагони заплодоносить і дадуть довгоочікуваний урожай – терпіння не у всіх вистачає, тоді і вступають в справу сверхранние сорти винограду. Це сорти: Тимур, Олімпіада і сверхранний безнасінний (кишмиш). Популярність останнього набирає обертів з кожним роком не тільки через його скоростиглості, а й завдяки іншому гідності: в його ягодах немає кісточок. Цей сорт привертає врожайністю, не вибагливий до грунтів, відносної морозостійкістю. Правда, при всіх достоїнствах у сорту є і недоліки, серед яких: мала опірність хворобам.

Сорт бессемянним ранній

Сорт бессемянним ранній – дуже врожайний

Історія походження і опис

Безнасінний сверхранний був виведений селекціонерами українського походження з сортом Магарач 417 і Магарач 653. У предків у гібрида: Халілі Білий, Мускат червоний де Мадейра, Мадлен Анжевін і Ак Якдона. Виводили його спочатку для вирощування в теплих регіонах, в Криму, але виноград поширився за межі України: його культивують в південних регіонах Російської Федерації та інших областях з теплим кліматом. Від північних областей сорт краще поберегти, але при бажанні можна ризикнути виростити виноград і там, але тоді доведеться ретельно його вкривати на зиму.

Сорт відноситься до типу столових європейських, їм ласують в свіжому вигляді, висушують і насолоджуються родзинками або продають. Так як в його ягідки немає кісточок, їх можна без побоювань давати дітям, та й дорослі не відмовляться розкуштувати ласощі.

гроно бессемянним

Гроно бессемянним раннього сорту

Надранні сорти дозрівають в середньому за 120 днів, а плоди безнасінного готові до вживання вже через 80 – 85 діб, що ставить цей сорт вище конкурентів. Зростання куща в середньому становить 1,5 метрів, але здатний вирости більшого розміру, якщо умови того сприяють.

Кущі рясно прикрашені листям, виглядає це красиво, так що сорт готовий попрацювати і як декорація у дворі.

Лист бессемянним сорти

Лист бессемянним сорти винограду

Характеристика

Сорт безнасінний гарний, смачний, а по яким ще рис можна його відокремити від інших сортів винограду?

  • Листя злегка округлі, п’ятилопатеве і середнього розміру. Зверху пофарбовані в ніжно – зелений колір, знизу опушені. Рожевий черешок.
  • Квітки. До опиляемості претензій немає.
  • Грона виростають щільні, великі, від 300 до 400 г. Іноді виходять примірники у 500 р
  • Ягоди витягнуті, середнього розміру. Вони пофарбовані в білий колір, на сонечку отримують золотисті рум’янець. Шкірка у плодів ніжна, тонка, а м’якоть щільна і соковита, без кісточок. Цукристість в вчасно зібраних виноградинку – до 16%, а у перетриманих плодів і того вище; кислотність менше 5 грам на літр. Ягоди приємні на смак, солодкі.

    Ягоди в розрізі

    Ягоди бессемянним раннього в розрізі

  • Дозрівають більше 70% пагонів. Навіть якщо з головною лозою трапиться біда, ховати урожай рано: до кінця літа починають плодоносити пасинки. Урожай винограду настільки багатий, що кущ може зламатися під вагою повних грон. У відповідних умовах рослина щорічно приносить до 100 ц / га плодів.
  • Виноград дозріває за 80 днів в Криму, регіоні, умови якого розташовані до зростання цього сорту або в іншій області, де активні температури не опускаються низько. У більш холодному кліматі виноград дозріває пізніше.

Виноград я ящиках

Безнасінний – комерційний сорт. Він дозріває першим в сезоні і користується попитом на ринку

Недолік сорту: майже не існує опірність хворобам і до шкідників.

Шкідники

Список шкідників і хвороб, що загрожують благополуччю рослини, воістину великий. Він включає всі основні грибкові захворювання винограду, його часто відвідує мілдью і оїдіум, не обійшов стороною і сіра гниль. Особливо сумно справи йдуть в дощові роки: волога буквально приманює всілякі лиха до нещасних рослинам. У ці періоди доведеться оглядати кожен втечу на сліди мілдью.

Захист від ос

Захист від ос мішечками

Мілдью – одне з найстрашніших захворювань винограду на світлі, а бессемянним може хворіти їм по сім разів за одне літо. Ознаки мілдью – жовтуваті плями і непривабливий наліт з нижнього боку листа. Побачивши підозри на хворобу, відразу обробляйте рослина.

З інших шкідників, великі неприємності сорту завдають оси.

Ягоди безнасінного повні смачного соку і крилаті ласуни не можуть противитися їх солодкого покликом. Для захисту від ос використовуйте старі добрі пастки у вигляді цукрових напоїв, розлитих по блюдцем і розставлені навколо винограду. Густі грона можна захистити спеціальними сіточками – Марлі. У магазинах продаються різні промислові засоби, що викликають відторгнення у ос, а найдієвіший засіб – знищити гнізда, але не забудьте про власний захист, коли будете це робити.

Урожай на кущі

Урожай бессемянним на кущі

Особливості вирощування

Успішне вирощування винограду залежить від декількох факторів:

  1. Грунт. Бажано щоб вона була родючою або підживлений перед посадкою, але особливих вимог до землі сорт не виставляє.
  2. Клімат. Найм’якша і неснежная зима здатна нашкодити рослині. Виноград треба вкривати, використовуючи дошки, поліетиленові пакети, зміцнює матеріал та інші пристосування; ховати рослина дуже ретельно. Укриття допоможуть кущах пережити зиму, але часто цього не вистачає і навесні господарі з прикрістю помічають замерзлі лози. У теплих регіонах про укриття можна не турбується: досить підгортання або пригинання до землі.
  3. Маса. Вага грон настільки великий, що гілки ламаються під ними і це біда, яка може звести нанівець всі зусилля по вирощуванню сорту і знищити врожай. Для запобігання такого результату проводите коротку обрізку, залишаючи на лозі 3 або 4 очка, а на всьому кущі не більш ніж 30 пагонів. Видаляйте хворі або погано розвинені пагони.

Грона бессемянним раннього

Грона бессемянним раннього можуть досягати ваги в 1,5-2 кг

Безнасінний, також як і більшість інших надранніх сортів, має в рівній мірі і достоїнствами, і недоліками. Новачкам виростити його і подбати про нього буде нелегко, можливо початківцям буде краще відкласти вирощування такого роду сортів на майбутнє, а поки попрактикуватися на менш примхливих їх побратимів. Професіоналам такі проблеми будуть не в новинку.

Сорт, незважаючи на слабку морозостійкість і опірність до хвороб, дуже смачний і приносить багато плодів; праці, витрачені на нього, будуть окупляться десятикратно.