Качка огарь – жар-птиця роду Tadornina

Незвичайна качка огарь привертає увагу своїм яскравим вогняним оперенням. Побачити качку цієї породи можна не тільки на фотографіях енциклопедій, а й просто на вулиці. Вона часто з’являється на ставках міських парків. Руді представники сімейства качиних прекрасно себе почувають, як в дикій природі, так і в домашніх господарствах.

Опис

Качка не боїться людей і спокійно гуляє по парках, плаває в міських водоймах. Варто познайомитися з цією яскравою і доброзичливою пташкою.

  • Як правильно називати. Качка огарь і Червона качка – це різні назви одного й того ж виду птахів. Рід рудих качок – Tadornina – якнайкраще описує зовнішній вигляд цих пернатих: яскрава водоплавна птиця.
  • Де можна зустріти. Місця походження качки огарь – пустельна Африка і землі Західної Європи. Зараз червонопера набагато рідше зустрічається в рідних краях. Птахи воліють селитися в районі північного заходу Африки, а також облюбували береги Чорного моря, Канарського узбережжя, південь України. У Росії вогненних водоплавних не менше часто зустрічають на південних територіях і в Криму.

Увага! У природі червоні качки рідко збираються у великі зграї. Агресивна поведінка самців не дозволяє особинам збиратися в групи більше, ніж з декількох пар.

  • Зовнішній вигляд. Особи даного сімейства помітні здалеку завдяки своїй яскравій забарвленні. Мідно-руде пір’я тулуба плавно переходять в молочну рижіну голови. Внутрішня частина крил теж біла. На кінчиках крил і хвоста качок переважає чорний колір з захоплюючим смарагдовим переливом. Особливої ​​різниці в забарвленні селезня і самки немає, але в шлюбний період можна помітити на шиї самця чорну смугу, а решта оперення набуває особливої ​​яскравість. З віком фарби оперення стають інтенсивнішими.

руда качка

  • Розміри. Великий птах, досягає 60 см в довжину, вага коливається між 1,5 і 2 кг. Крила розкидаються до 120 см.

Особливості змісту

У деяких державах – наприклад, в Україні, качка огарь є рідкісним видом і значиться в Червоній Книзі. Там, де качка поширена широко, на неї дозволено полювати. Але крім диких червоних качок, є і домашні. Качка відноситься скоріше до м’ясного, ніж яєчного типу. Для успішного розведення, необхідно знати деякі особливості догляду за Краснопьоров.

Живлення. Качки дуже невибагливі і навіть здатні самостійно добувати собі їжу, за умови вільного доступу до водойми. Птахи віддають перевагу водоростям і траві. Комахи, молюски, жаби і риба складають частину раціону огарів. У разі відсутності можливості поласувати живим кормом, качки добре переносять «зелену дієту», харчуючись травою.

Домашніх качок необхідно годувати збалансовано: злакові культури повинні доповнюватися овочами і зеленню. Для молодняку ​​важлива наявність протеїну в кормі. Найкраще цю потребу можна задовольнити, випустивши каченят на випас – черв’яки і гусениці сповнені цим елементом.

огарь в польоті

Продуктивність. М’ясо качок дієтичне, особливо в літній сезон – жир витоплюється при прогулянках. При гарному догляді і гідної годівлі качки здатні давати до 120 яєць.

Порада. Не варто обмежуватися м’ясом і яйцями. Пух червоною породи прекрасно підходить для набивання подушок, ковдр або навіть верхнього одягу.

Гніздування

Качки огарь утворюють міцні пари. Пошук нового партнера можливий лише за умови загибелі колишнього. Всупереч природним звичаями, у червоних качок самка привертає увагу самця. Особливий танець і гучні крики говорять про готовність птахів до утворення пари. Вибір партнера зазвичай завершено до кінця зимівлі.

Перед тим як облаштовувати загальне гніздо пара робить кілька спільних польотів. Гніздо будується приблизно за місяць до початку відкладання яєць. У кладці 8-12 яєць.

При домашньому утриманні качок слід бути готовим до раптової агресії і відчуженості пернатих під час висиджування яєць, а це займає близько місяця. Самці активно захищають свої гнізда і здатні протистояти навіть удвічі більшого за розмірами ворогові. Огарі не підпускають до себе навіть господарів, до яких гранично доброзичливі в решту часу. Щоб уникнути бійок, заводчик повинен простежити, щоб вогненні качки утримувалися окремо від інших видів птахів.

пара качок

Що вилупилися каченята майже відразу готові до плавання. Разом з матір’ю пташенята проводять більшу частину часу в воді, на суші лише відпочиваючи. Що примітно – виходжують пташенят обоє батьків, в рівній мірі дбаючи.

Увага! В 2 місяці каченята перестають потребувати опіки батьків, але статевозрілими особинами птиці стають лише в 2 роки.

Червонопера качка не дуже підходить для продуктивного розведення. В основному люди розводять огарів для краси, адже яскраво – руда птах дуже ефектно виглядає. Крім іншого, догляд за Огарьов не завдасть великих клопотів, адже качка вкрай невибаглива до умов утримання і в харчуванні.

Історія огаря: відео