Каланхое – це кімнатна рослина, що не вимагає особливого догляду. Крім своєї краси має дуже багато корисних якостей і надає лікувальний ефект при різного роду захворюваннях. Багатий органічними кислотами і вітаміном С, каланхое успішно використовується в рецептах народної медицини. У цій статті можна ознайомитися як з позитивними прикладами застосування, так і з протипоказаннями. Приклади фото навчать вас відрізняти цю рослину серед інших подібних йому.
Опис
Відмітний знак каланхое – це міцні зубчасті листя трикутної форми на щільному стеблі, на краях яких знаходяться листові нирки. Опадаючи, нирки швидко проростають. Такий спосіб розмноження властивий дуже небагатьом рослинам, є великою рідкістю. Тому каланхое легко розмножити або попросити у когось паросточок.
За рахунок особливої м’ясистої структури листа ця рослина здатна довго утримувати в собі вологу, не потребує частого поливу.
Каланхое – лікарська рослина
Найбільш застосовувана в домашній медицині сік і м’якоть каланхое, які добувають з м’ясистих листків. У складі соку міститися елементи і ферменти, які сприяють швидкому і безболісному стягання ран, перешкоджають поширенню запалення. Каланхое багатий мікро-і макроелементами, які так необхідні для якнайшвидшого одужання.
Лікувальні властивості каланхое
Навіть якщо ви не використовуєте каланхое, і він просто стоїть вдома на підвіконні, то все одно він надає лікувальний вплив. Квітка діє як фільтр повітря, очищає його від шкідливих мікроорганізмів. Тим більше каланхое зробить благотворний вплив при використанні його листя і стебел. Лікувальний ефект:
- знімає запалення;
- сприяє швидкому загоєнню ран;
- прискорює згортання крові;
- очищає кров;
- знезаражує.
Каланхое добре очищає повітря в приміщенні
Інформація, що міститься в каланхое яблучна і щавлева кислоти (вітаміни А, С), полісахариди і дубильні речовини вступають в реакцію з гнійними, запальним процесами в організмі. Лікуватися каланхое можна приймаючи його як зовнішньо, так і внутрішньо.
Застосування в народній медицині
Широко відомі випадки позитивного впливу каланхое при лікуванні діабету. Цей квітка здатна запобігти розвитку гангрени на ногах при такому захворюванні як діабетична стопа. Сік каланхое застосовується при нежиті, пародонтозі і цинзі, стоматиті.
Приготована мазь з каланхое знайде своє застосування при різаних ранах, виразках на шкірі, саднах, нагноениях, ларингіті, ГРЗ і т.д. Мазь можна приготувати вдома самостійно, витративши мінімум зусиль і грошових ресурсів.
Якщо все ж немає бажання заготовлювати мазь, то для лікування іноді досить просто зробити кашку з м’якоті листа або просто прикласти лист із зрізаною шкіркою до ранки. Каланхое застосовують як в якості «швидкої допомоги», так і при лікуванні затяжних хвороб.
Порада. Якщо у вас немає вдома рослини, то можна придбати настоянку або мазь каланхое в аптеці.
Випадки використання в народній медицині каланхое:
- Герпес. Змащуйте місце ураження 4 рази на день соком рослини.
- Ослаблений імунітет, перевтома, авітаміноз. Вживати по столовій ложці в день листових нирок, або половинку аркуша. Що міститься вітамін С, магній і кальцій додасть життєвого тонусу, зміцнить імунітет, зніме як фізичну так і розумову втому.
- Отит, біль у вусі.
Каланхое використовується для лікування різних захворювань
- Фурункули, трофічні виразки. Прикладати мазь з таких компонентів: сік каланхое, вазелін і ланолін (30:50:50 г).
- Бородавки. Зрізати огрубілу шкіру з бородавки, покласти кашку з м’якоті листа і обмотати бинтом.
- Ангіна, гострі респіраторні інфекції. Розведеним чистою водою кімнатної температури соком каланхое полоскати горло до 8 разів на день.
- Пролежні, гнійні ранки, нариви, опіки. Хворе місце на шкірі змащувати м’якоттю або соком каланхое якомога частіше протягом дня.
Важливо! Сік каланхое в початкової концентрації їдкий і може викликати печіння, свербіж. Мазь більш делікатно загоює рани, не викликаючи неприємних відчуттів, що важливо при лікуванні ранок у дітей.
Сік каланхое, самостійне приготування
Весь процес не трудомісткий, заготовити сік дуже просто. Для початку потрібно заховати рослина в темне прохолодне місце і тримати його там протягом тижня. Після цього листя стануть соковитіше. Потім акуратно зріжте зелені дорослі листя, дрібно наріжте. Кашоподібну м’якоть необхідно віджати, пропустити сік через щільний шар марлі. Відфільтрований сік буде жовтого кольору. Зберігати його потрібно в тарі зі скла при температурі не вище + 10 ° С, обмежуючи потрапляння прямого світла. Період зберігання – до 2 років. Протягом цього строку не втратяться цілющі властивості. Отриманий сік можна додавати до складу мазі або інших препаратів для домашнього лікування.
Протипоказання
Як і будь-який інший рослинний препарат, каланхое може дати небажану реакцію у алергіків. Особливо будьте обережні при прийомі соку всередину. Неприпустимо використання цієї рослини:
Сік каланхое можна деякий час зберігати в темному місці
- при алергії;
- при вагітності;
- при наявності захворювань печінки, гепатиту;
- при наявності пухлини;
- при гіпотонії;
- при лікуванні нежиті і ГРЗ у дітей в концентрованому вигляді може викликати подразнення слизової.
Важливо пам’ятати, що займаючись самолікуванням, ви можете серйозно нашкодити своєму здоров’ю. Тому завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж використовувати саморобні ліки.
Пляшка настойки каланхое або тюбик мазі в аптечці ніколи не стане зайвою. Це дуже корисна рослина, яке має багато лікувальних властивостей. Навіть якщо ви не бажаєте застосовувати його сік, то все одно каланхое варто завести вдома. Це дуже незвичайне рослина, яке буде фільтрувати повітря від бактерій.