Каланхое виду каландіва: основи догляду за квіткою

квітка каланхое каландіваКаланхое різновиди каландіва – прекрасний зразок для декору кімнати. Квітка компактний, і в разі правильного догляду прикрасить домашню обстановку рясним і яскравим цвітінням. На фото виглядає, як букет в горщику. Але будьте готові, що вирощування каландіва має ряд умов в питаннях розмноження, вкорінення, обрізки і пересадки.

Опис каланхое каландіва

Квітка належить до мініатюрних кімнатних культур, виростаючи до 40 см. Каланохое входить в групу сукулентів – рослин, які накопичують вологу і поживні речовини в тканинах. Ця ознака є визначальним в догляді за квіткою. Сорт каландіва невибагливий у вирощуванні і відрізняється особливою декоративністю.

Характеристики рослини:

  • пагони – голі, гладкі і м’ясисті;
  • розташування листя на стеблі – навпроти один одного;
  • розміри аркуша – 3х5 см;
  • їх форма – округла або овальна, з короткими черешками і закругленими зазублинами;
  • колір – темно-зелений;
  • квітки – махрові і пряморастущіе;

квітка каланхое каландіваКаланхое різновиди каландіва

  • розмір чашечки – приблизно 1 см в діаметрі;
  • забарвлення квітки – в залежності від сорту: білий, жовтий, відтінки червоного і лілового.

Квіти каланхое каландіва зібрані в вершині рослини в суцвіття-кисті. Цей різновид відрізняється досить тривалим цвітінням – протягом півроку (з лютого по липень). Кожен бутон розпускається приблизно на 1 міс. Потім він в’яне, відпадає, а на тому ж місці виростає новий.

Розмноження і посадка каланхое каландіва

Для цього квітки використовують горщики невеликого розміру. Субстрат потрібен спеціальний, для сукулентів. Альтернатива – саморобна грунтова суміш з перегною та піску (3: 1) або садова земля з піском (3: 1). Оскільки рослина не досягне великих розмірів, пересаджувати часто його не знадобиться, хіба що після покупки, щоб помістити в постійний горщик. Приводом для пересадки також може бути:

  • загнивання кореня;
  • поява шкідників;
  • тісний горщик.

квітка каланхое каландівамолодий каланхое

Розмноження каландіва проводиться за допомогою живцювання. Зріжте і укоренити листочки або пагони. У першому випадку процедура можлива в будь-який час року. Стеблові живці потрібно заготовлювати разом з листочками. Бажано робити це під час обрізки, яку проводять для каландіва відразу після закінчення цвітіння.

Порада. У процесі обрізки можна видалити всі квітконоси і Прищепа пагони, щоб зробити кущик компактним. Також можна сильно вкоротити рослина, залишивши один пеньок. Така процедура омолодить каланхое.

Перед розмноженням каландіва живцями потрібно підрізати старі пагони до 7-8 см. Отриманий зразок поглибите в підготовлений грунт на 1,5-2 см. Використовуйте торф або вологий пісок. Потім накрийте держак прозорою ємністю. Можна спочатку на тиждень помістити паросток в воду – так він швидше обзаведеться корінцями.

Увага! Також по краю листя дорослого каланхое іноді з’являються дітки. Такі відростки при попаданні в грунт можуть вкоренитися самостійно.

Умови для вирощування каландіва

Каланхое відноситься до тих культур, які будуть рости в кімнаті практично в будь-яких умовах. Квітка любить велика кількість світла, але добре буде себе почувати і на західному або східному підвіконні, перебуваючи половину світлового дня в тіні. Крайнощі в вигляді зростання під прямими сонячними променями або в занадто затінених місцях протипоказані. У першому випадку на листках з’являються опіки, у другому квітка росте чахлим.

Інші особливості вирощування каландіва:

  1. Широкий діапазон придатної для розвитку температури: 15-30 ° С.
  2. Невибагливість до вологості повітря. Рослина годі й обприскувати при низькій вологості. Однак високий показник разом з високою температурою негативно позначаться на квітці, який ризикує заразитися борошнистою росою. квітка каланхое каландіваВидаляйте засохлі квіти, це продовжить цвітіння каланхое
  3. Каланхое боїться холодних протягів. В таких умовах його може вразити сіра цвіль.
  4. Поливають каландіва відстояною водою. У ній рослина потребує, коли підсохне земля в горщику. Надлишок вологи згубний для квітки. Після поливу витріть насухо піддон і днище горщика.

Закладка бутонів – ознака того, що каланхое можна підгодувати. Квітникарі рекомендують робити це навесні і восени. В якості добрива застосовують спеціальні комплексні суміші для рослин-сукулентів. У процесі приготування користуйтеся тією ж відстояною водою і інструкцією. Удобрюйте каландіва 1-2 рази на місяць. Це буде стимулювати рослина цвісти кожен сезон.

Догляд за каланхое каландіва під час цвітіння

У період цвітіння рослина не потребує якомусь особливому догляді. Але про деякі нюанси пам’ятати все ж слід:

  1. Щоб каланхое зацвів, забезпечте йому короткий світловий день (сонце, лампи). Бутони сформуються тільки при режимі світла не більше 10 годин на добу. Рослину можна закривати шторами, пластиковим відерцем або прибирати в шафу. Після появи квітконосів можете повернутися до звичайного режиму.
  2. Не допускайте попадання води на квіти в процесі поливу або обприскування.
  3. Видаляйте квіти, як тільки вони в’януть. Це стимулює закладку нових бутонів.

Порада. Якщо каланхое все ж не цвіте, перевірте, чи не забагато ви добрив вносите в грунт.

Після цвітіння рослина занурюється в спокій. Скоротіть полив, припиніть підгодівлю і перемістіть горщик в прохолодне місце. Час в стані спокою – важливий фактор. Він вплине на повторне цвітіння каланхое каландіва.

квітка каланхое каландівацвітіння каланхое

Поради квітникарів по догляду за каландіва

Щоб вирощування цієї рослини було легким, а результат – радує око, скористайтеся хитрощами досвідчених квітникарів:

  • забезпечте каланхое підсвічування в похмурий день – це допоможе квіткам вирости великими;
  • восени підгодовуйте каландіва добривами для сукулентів і кактусів, взимку – сумішами для квітучих рослин;
  • влаштуйте рослині 9-10-годинний світловий день в грудні і січні, для стимуляції утворення бутонів.

Технологія догляду за каланхое каландіва нескладна, однак має особливості. Подбайте про правильне освітлення і поливу, своєчасної підгодівлі. Ці складові безпосередньо впливають на те, зацвіте чи ваше рослина в наступний раз чи ні, наскільки рясним і тривалим буде цей період, красиво чи буде виглядати горщик з каландіва на підвіконні.

Каланхое каландіва: відео