Калій, як добриво для винограду

Кожен представник флори потребує регулярного харчування, для винограду така дія полягає у виборі правильного добрива. Всі добрива діляться на мінеральні та органічні. Будь-яка рослина має ряд бажаних елементів підживлення, у винограду одним з головних і необхідних речовин є калій. За сезон свого плодоношення виноград забирає з землі до двохсот грамів калію.

Калій для винограду

Калій – мінеральне добриво для винограду

Головні переваги калійної підживлення

Виноград любить отримувати додаткову підгодівлю у вигляді калію. Ось тому зміст елемента калію в цій рослині дуже високо. Переваги калію для винограду полягає у швидкій підживлення, адже його найкорисніші речовини здатні швидко переміщатися по всій рослині. Головним місцем локалізації і підгодівлі калієм вважаються саме плоди. Основні дії калію на виноград:

  • сприяє швидкому зростанню рослини;
  • дозволяє плодам досягати максимальної зрілості за короткий проміжок часу;
  • відповідає за наявність солодкого смаку в ягодах;
  • збагачує всю рослину приємним яскравим ароматом;
  • своєчасне дозрівання лози і рослини в цілому;
  • високий вміст цього елементу дозволяє більш стійко переживати зиму, з мінімальним нанесенням шкоди на нирки, коріння і пагони;
  • ефективно справляється з усіма можливими хворобами;
  • не дозволяє рослині засохнути в період сильної спеки.

В якості добрива винограду використовують в основному калійну сіль або його сульфат. Зміст величезної кількості калію можна спостерігати в золі, яка залишається після спалювання самого виноградника.

калійна сіль

Калійна сіль відмінно засвоюється лозою

Навіщо потрібні добрива для винограду

За період дозрівання у винограду виростає велика кількість гілок, які мають довжину, що досягає п’яти метрів. Добрива дозволяють вносити в організм винограду всі необхідні в період вегетації речовини. Після регулярного проведення таких процедур щосезону можна насолоджуватися смачними плодами цієї рослини.

Перед посадкою саджанців рослини в лунку додають спеціальні поживні речовини, які в першу чергу знаходяться і утворюються в гної. Така підгодівля обов’язкове для майбутнього врожаю винограду і в ній дуже висока концентрація корисних речовин, але вистачає її не більше ніж на чотири роки. За цей період часу кущ вже сформований і починає приносити перші плоди. Чим більше плодів знаходиться на винограднику, тим більше необхідно різних добрив, серед яких є калій.

Регулярна підгодівля дозволяє винограднику плодоносити щороку, зі збільшенням кількості врожаю.

Основні добрива поділяються на органічні та мінеральні. Органічні – це відходи життєдіяльності тварин – гній, компост або пташиний послід. Такі добрива використовують частіше мінеральних, тому що їх простіше знайти, а по концентрації корисних речовин вони не поступаються мінеральним підживлення.

Калій відноситься до підгодівлі простого мінерального походження, так як в ньому міститься концентрація всього одного речовини. Таке добриво слід вводити в грунт навколо коренів виноградника, для цього риється спеціальна огорожа, в її периметр і заливається необхідну кількість калійної підживлення. Саме використання додаткового харчування навколо рослини сприяє моментальному всмоктуванню всіх корисних речовин від підгодівлі.

пташиний послід

Якщо на ділянці живуть кури, їх послід теж підійде для добрива винограду

Технологія використання калію для винограду

Щоб виноград повноцінно плодоносив, а його плоди мали приємним ароматом і солодким смаком, проводити підгодівлю слід один раз в два сезони. Основною технологією є риття канавки на відстань приблизно півметра по колу від коренів рослини, в ці земляні поглиблення і вноситься добриво з калію.

Ідеальним часом року для того різання таких дій є рання весна, коли листя винограду ще не розпустилися. Іншим варіантом, є підживлення восени після зняття врожаю.

Крім основної системи внесення добрив, протягом сезону дозрівання, вносять спеціальні підгодівлі. Які саме і в якій кількості залежить від певного часу:

  • Перший раз підживлюють виноград, як тільки його розкриють і звільнять від захисної плівки, це рання весна. Від якості та своєчасного внесення добрива залежить весь урожай сезону. У поєднанні з іншими мінеральними речовинами, калій вноситься в периметр виритої канавки в кількості не більше 50 грамів. Після внесення суміші потрібно присипати землею, щоб корисні речовини не випаровувалися на повітрі, а усмоктувалися в першу чергу в грунт. Аналогічно скористатися і рідкої підгодівлею, яку додати в воду під час першого поливу виноградника.
  • Використання калійної солі корисно використовувати перед цвітінням виноградника. В цей час зазвичай проводять заходи щодо підживлення кущів, за допомогою рідкого гною або курячого посліду. У ці речовини в невеликій кількості додається калійна сіль. Якщо немає бажання використовувати для добрива винограду рідкий гній, то натисніть сполучення мінеральних речовин, до складу якого входить азот, фосфор і калій. Після здійснення обприскування кущів, полийте виноградник великою кількістю води.
  • Третій етап внесення підгодівлі проводитися в період активного плодоношення виноградника, коли плоди досягають розміру не більш горошини. Водиться така ж кількість мінеральних речовин, що і при першій підгодівлі, тільки кількість речовин зменшити в кілька разів. Проведення цієї підгодівлі дуже важливо в розведенні винограду, вона дозволяє збільшити кількість врожаю в цьому і наступних роках.
  • Останнє внесення добриво є важливим процесом і проводиться, коли ягоди на гронах вже дозріли. Полягає воно в підживлення чагарників винограду поєднанням калію і фосфору, дозування речовини не повинна перевищувати п’ятдесяти грамів на кущ. Інші мінеральні підгодівлі небажані в цей період для винограду.

Калій дуже корисний для розвитку і гарного плодоносіння виноградника. Якщо немає можливості придбати калійну підгодівлю, то замість неї використовуйте звичайну золу спаленого дерева. Кількість такої прикормки повинні бути більше не менше ніж в п’ять разів від звичайних мінеральних речовин. У деревної золи високий вміст калію, невелика концентрація фосфору та інших корисних мікроелементів.

Підживлення винограду калієм здатні збільшити врожай винограду, поліпшити його стан на кілька сезонів вперед.