Капуста – культура, яку можна побачити практично на кожному дачній ділянці. Городники дуже люблять її за невибагливість у догляді і прекрасні смакові якості. Серед пізніх сортів капусти городники особливо виділяють кілька, в числі яких сорт Подарунок. Далі представлено докладний опис сорту, особливості догляду і т.д. (Додаються фото матеріали).
Капуста Подарунок: опис сорту
Сорт Подарунок вважається одним з найбільш улюблених середньостиглих сортів капусти серед городників Росії. І небезпідставно. Адже він має ряд переваг, які, безсумнівно, виставляють його в більш вигідному світлі порівняно з більшістю інших сортів.
Сорт відрізняється напіврозкидистий розеткою абсолютно гладких листя, покритих восковим нальотом. Качани виростають досить великі, ідеально округлої форми, помірно щільні. Вага одного качана варіюється в межах 3-5 кг. Внутрішня кочеригу не дуже велика.
Згідно відгуками городників, сорт капусти Подарунок практично не має недоліків, а ось достоїнств – масу. Серед них можна особливо виділити наступні:
- відмінна «виживання» рослини практично в будь-яких кліматичних умовах;
- чудова лежкість – навіть при тривалому зберіганні качани капусти повністю зберігають свої смакові якості і первинний зовнішній вигляд навіть через кілька місяців після збору врожаю (3-5 місяців);
- стабільна і висока врожайність;
Капуста сорту Подарунок
- прекрасна транспортабельність;
- універсальність використання в кулінарії (але найкраще підходить для приготування солінь і маринування);
- стійкість до холоду;
- несприйнятливість до впливу різних захворювань і шкідників.
Порада. Якщо ви хотіли б вирощувати капусту виключно у відкритому грунті, але кліматичні умови не особливо підходять для подібного методу вирощування, спробуйте виростити саме сорт капусти Подарунок і вона стане для вас справжнім подарунком в момент збору врожаю.
Особливості вирощування та догляду
Спочатку здійснюється вирощування капустяної розсади в закритому грунті, а вже добре пророслі паростки пересаджують у відкритий грунт. Отже, в першу чергу підготуйте грунтовий склад для посіву насіння. Він повинен складатися більш ніж на 3/4 з торфу, решта складається з піску і дерну.
У ємності насипте підготовлену суміш і виконайте в ній невеликі ямки глибиною близько 1,5 см. Відстань між окремими ямками не повинно бути менше 3 см. Киньте туди по кілька насіння і злегка присипте їх землею.
Щоб насіння швидко пустили паростки, температура повітря в приміщенні, де вони знаходяться, не повинна перевищувати 18 градусів. А коли з’являться перші зелені паростки, температуру необхідно знизити ще більше, інакше розсада різко піде вгору і пустить слабкі коріння.
До моменту пересадки рослини у відкритий грунт необхідно його як слід загартувати. Для цього горщики з культурою виставляються в холодне місце, а на ніч прикриваються плівкою.
Посадка у відкритий грунт здійснюється орієнтовно до кінця травня. Бажано на ніч прикривати посіви плівкою. Посадка розсади здійснюється за схемою 40х60 см. Після посадки грунт злегка зволожується, а навколо трохи утрамбовується. Погода у своїй повинна бути похмура, навіть дощова.
Насіння сорту Подарунок
Що стосується догляду за сортом, то він дуже простий, головне, вчасно забезпечувати капустяні грядки достатньою кількістю води і поживних речовин. Так, для повноцінного зростання капустяних качанів досить поливати грядки пару раз в тиждень. Підживлення бажано здійснювати відразу ж після поливів або дощів.
Перша підгодівля вноситься в грунт через тиждень після пересадки рослини на ділянку. Наступна здійснюється через кілька тижнів після першої підгодівлі.
Ну, і, нарешті, захист від шкідників повинна бути також якісної. Наприклад, від крилатих капустяних шкідників культуру можна захистити, накривши сіткою. Від інших шкідників прекрасно допоможе часниковий настій з додаванням мила.
Порада. Для того щоб капуста зберігалася довго і повністю зберегла свої властивості, необхідно правильно її зберігати: в першу чергу повністю видаліть з капусти все нижнє листя, потім ретельно обсушити все качани.
На цьому ми завершуємо розгляд особливостей капусти сорту Подарунок. Успіхів!