Кармалем – що це за порода домашніх свиней. Розведення, догляд, відгуки власників

Кармалем порода свинейПорода домашніх свиней під назвою Кармалем виведена не як давно, але вже встигла заслужити позитивні відгуки фермерів своєю невибагливістю, пристосованістю до вітчизняних кліматичних особливостей, незвичайним зовнішнім виглядом. Кармалем поєднують в собі характеристики корейської травоїдної породи і свині мангалиці, гібридом яких є. З цими породами пов’язані особливості догляду за поросятами і дорослими особинами, основи годівлі і умови утримання. Незважаючи на новизну тварин, їх власники вже зібрали непоганий досвід з вирощування.

Опис і характеристики породи свиней Кармалем

Кишенькові – гібрид м’ясної спрямованості. Свиня зовні схожа на свого корейського предка, тільки важить набагато більше. Однорічна особина досягає маси 200 кг. Сала в м’ясі цієї тварини відносно мало, тому воно відмінно підходить для виготовлення бекону. Ожиріння свинці не загрожує, тому що з підвищенням маси тіла сальна прошарок росте помірно. Смакові якості у м’яса чудові.

Увага! Кармалем швидко набирають масу і рано стають статевозрілими. Вже до 4-х місяців вони можуть спаровуватися.

Відмінною рисою цієї домашньої свиня є нетипова шерстка: кучерява щетина по всьому тілу. Ця особливість робить тварин більш витривалими в умовах низьких температур. Влітку Кармалем можуть цілодобово перебувати під відкритим небом. Відповідно, імунітет до хвороб, пов’язаних з холодом, у свинок досить високий.

Інші зовнішні особливості породи Кармалем:

  • невелика голова;
  • довгасте рило;

Кармалем порода свинейМатка з поросятами

  • маленькі і пружні вуха;
  • коротка і товста шия;
  • рівна світла шкіра під шерстю;
  • низька посадка на потужних кінцівках;
  • масивні стегна;
  • широка грудинка, спинна частина і крижі.

Свині Кармалем володіють спокійним характером. Вони не спробують втекти з вольєра в обхід забору, не нападатимуть один на одного, інших домашніх вихованців або людей. Зате вони частенько стають на задні лапи, знаходячи опору для передніх. Під час випасу свині тримаються стадом.

В яких умовах утримання потребують Кармалем

Особливість цього гібрида в тому, що він краще почувається на відкритому повітрі, ніж в свинарнику. Для життя і розмноження свиням досить надійного загону, огороджених невисоким парканом або сіткою. Хіба що в сильні морози все ж краще мати під рукою сарай-свинарник. Опалювати його необов’язково, досить позбавити від протягів. Однак все одно не ігноруйте вакцинацію і не забувайте про профілактику різних свинячих захворювань.

До їжі порода не вибаглива. Очищення та харчові відходи, сіно, кашки, буряк, силос, картопля – все це підійде для раціону кишеню. А ось зерна потрібно менше, в порівнянні з іншими породами. Але досвідчені тваринники радять не впадати в крайності. Свиням все одно потрібні корисні речовини зі спеціальних кормів і комбікорму. Правда, запарювати їх необов’язково – можна просто перетерти.

Кармалем порода свинейпоросята Кармалем

Комбікорми в раціоні дорослої не повинно бути більше 70%. В іншому випадку це відіб’ється на якості м’яса. Такий же ефект дасть активне використання низькоякісної їжі: макухи, рибного борошна або сої. Молочні вироби позитивно впливають на смак м’яса кишеню. Злакові культури і овочі зроблять його позбавленим смаку. Через надлишок риби присмак також стане рибним.

Порада. Кармалем дуже люблять лугову траву. Влітку фермери радять годувати нею тварин якомога більше. Альтернатива – городня бадилля, а також падалиця з фруктових дерев.

Розведення і догляд за поросятами породи Кармалем

Виводок кишеню порадує вас різноманітністю барв молодих свинок: смугасті, плямисті, кольорові. Звичні для породи кольори – чорний, коричневий або попелястий – свині знайдуть у міру дорослішання. Тваринники вважають великим плюсом продуктивність і невибагливість цих свиней в питаннях розмноження:

  • матка здатна опоросу самостійно, без складнощів;
  • в догляді за дітьми їй не потрібна допомога;
  • виводок може досягати 21 особини;
  • після народження матка забезпечує поросят великими порціями молока;
  • малюки інтенсивно набирають масу;
  • в місячному віці свинок можна відлучити від молока і почати годувати кашею, а матку знову з’єднувати.

До 2-х місяців поросят допускається містити в сараї. Потім можна переводити їх у вольєр. Навіть в холодну пору року малюк не захворіє на застуду. Для спорудження загону не обов’язкова наявність стін і даху – досить огороджених сіткою ділянки або клітини.

Кармалем порода свинейКармалем відмінно почувають себе на відкритому повітрі

Новонароджених поросят можна годувати або годувати м’якою травою з другого тижня життя. З третього тижня дозволяється включення в раціон каш. Підійдуть перетерта буряк або морква. З 20 днів поросят можна годувати вареною картоплею. Досвідчені тваринники рекомендують збалансувати прикорм молодих тварин дорослою їжею. Схема така:

  • 70% концентрованого корму;
  • 20% м’яких овочів;
  • 5% бобової борошна;
  • 5% кісткового борошна або риби з дрібними кісточками.

Відгуки фермерів про Кармалем

Свинячий гібрид кишенькового стає все популярнішим. Люди, які пробували м’ясо цієї породи, відзначають ніжний смак і апетитний аромат. Є думка, що через недосвідченість таку свинину легко сплутати з яловичиною. Разом з тим кишеню соковитий і більш пісний, ніж продукція інших порід.

Фермери підрахували, що в порівнянні з іншими видами він потребує менших грошових витратах. І хоча вартість поросят Кармалем приблизно дорівнює ціні за дорослу особину звичайних порід, це все одно вигідніше. Адже ефективність вирощування свиней для продажу м’яса виходить вище. Також кишеню нескладно вирощувати, оскільки вони дуже витривалі і невибагливі.

У догляді за цією породою потрібно лише дотримуватися мінімальних правил і здорового глузду. Тоді ви отримаєте гарні результати своєї праці.

Свині Кармалем: відео