Кислиця садові: види і особливості вирощування

кислиця садовіКислиця садові – це рослина, яка стане відмінною прикрасою для рокария, клумби, альпійської гірки і навіть підвіконня. Існує близько 800 різновидів. Одні з них призначені для вирощування на відкритих ділянках, інші використовують як кімнатних квітів. Посадка і догляд залежить від певного виду. Багато сортів, які вирощують у відкритому грунті, вимогливі до грунту та місцерозташуванням. Якщо було прийнято рішення посадити ця рослина, для початку потрібно подивитися фото в мережі або проконсультуватися з більш досвідченими садівниками з приводу найбільш підходящого виду для конкретної ділянки. Відтінок листя і квіток кислиці залежить від певного сорту.

Види кислиці

Оксаліс (трилисник) – трав’янисті рослини, серед яких зустрічаються як багаторічні, так і однорічні сорти. Колір листя може бути темно-бордовий, зелених відтінків або плямистий. Квітки у різних видів теж відрізняються: білі, жовті або рожеві. Назва рослина отримало тому, що його листя має кислуватий смак через вміст в них щавлевої кислоти і вітаміну С. До найбільш популярних видів відносять такі:

  • Кислиця звичайна. Це десятисантиметровими багаторічна рослина. Троянчатие листя на довгих черешках схожі на конюшину. Розмножується рослина за допомогою підземних кореневищ. Маленькі білі квіточки з рожевими прожилками розташовуються на квітконосах довжиною 10 см. Листя кислиці звичайної вночі і в похмуру погоду опускаються і закриваються. Рослина добре розвивається на вологому грунті. Цвіте цей вид кислиці з травня по червень. Рослина розростається як в затіненні, так і на відкритих ділянках. Листя цього сорту можна використовувати для приготування їжі.

кислиця садовіКислиця звичайна

  • Кислиця железістолістная. Це зимостійкий сорт, який росте кулястими кущами висотою близько 10 см. Складаються листя з численних овальних часточок і мають сіруватий відтінок. Квітки сріблястого кольору з рожевими прожилками. Зацвітає цей сорт на початку літа.

кислиця садовіКислиця железістолістная

  • Кислиця девятілістная. Відноситься до багаторічних сортам. Цей вид, в порівнянні з кислиця звичайної, більш вимогливий у догляді. Добре розвивається тільки на сонячних ділянках. Грунт повинна бути слабокислою і при цьому багатою на гумус. На зиму цей сорт обов’язково потрібно вкривати. Квітки бувають білого і рожевого кольорів. Листя у кислиці незвичайні, дев’яти або двадцятикратним дліннопластние, сріблясто-зеленого кольору. Бутони розпускаються в кінці травня.

кислиця садовіКислиця девятілістная

  • Кислиця Боув. Багаторічна рослина, досить висока (кущі ростуть до 25 см). Листя шкірясті, мають блідо-зелений відтінок. Розпускаються темно-рожеві квітки в травні. Ця рослина досить теплолюбна, тому в умовах суворих зим йому потрібно укриття.

кислиця садовіКислиця Боув

  • Кислиця Деппа. Листя довжиною близько 4 см мають серцеподібну форму. У центрі вони коричневого кольору, а по краях зелені. Малинового відтінку квіти зібрані в зонтикоподібних суцвіття. Вони розпускаються в серпні-вересні. Цей вид кислиці рекомендується на зиму викопувати.

кислиця садовіКислиця Деппа

Порада. Для вирощування в саду підійдуть такі види: кислиця настурціевідная, кислиця вулканічна, кислиця рожева, кислиця різнобарвна, кислиця трикутна і т.д.

Посадка і розмноження кислиці

Багато видів кислиці добре ростуть на сонячних ділянках і в тіні. Відповідна грунт – нейтральна або слабокисла, обов’язково з хорошим дренажем. У грунт рекомендується додати компост або торф. Якщо грунт важкий – можна перекопати її з піском.

Залежно від виду, рослина розмножується живцями, бульбами або насінням. Деякі садівники вважають за краще висівати кислиці на початку квітня в парники або в спеціальні ємності будинку. Висаджують рослина у відкритий грунт відразу після весняних заморозків. Можна спочатку посіяти на ділянці на початку травня. Якщо розмноження відбувається шляхом поділу кореневищ, бульб (стосується холодостійких видів), посадка може бути восени. Теплолюбні сорти висаджують навесні після заморозків.

Порада. Зберігати цибулини необхідно в сухому прохолодному місці, попередньо їх потрібно помити і просушити.

Розмножити кислиці шляхом живцювання дуже просто. Частина стебла зрізають разом з листком і поміщають в воду. Як тільки з’явилися перші корінці, висаджують кислиці у відкритий грунт. В період вкорінення необхідно захистити кислиці від сонячних променів і регулярно поливати. Важливо знати, що такий спосіб розмноження підходить не для всіх сортів.

кислиця садовіцибулинки кислиці

Догляд за кислиця

Особливу увагу слід приділити підгодівлі. Підійдуть мінеральні добрива для будь-яких квітучих рослин або настій коров’яку. Перша підгодівля повинна бути в період наростання листя. Після цього необхідно дочекатися бутонізації та удобрити рослина ще раз. Третя підгодівля – через пару тижнів. Концентрація добрив повинна бути вдвічі менше, ніж для інших садових рослин.

У спекотну погоду кислиця потребує регулярного помірного поливу. Якщо перестаратися – підземна частина починає гнити. Це може спровокувати різні захворювання, такі як фузаріоз і сіра гниль. Пошкодити кислиці можуть: тля, червоні кліщі, щитівка, білокрилка і інші шкідники. При перших ознаках слід обробити рослина інсектицидними препаратами.

Не зимують у відкритому грунті види потрібно восени викопувати. Це такі як: кислиця пурпурна, кислиця Рагнелла, кислиця трикутна, кислиця козяча. Їх можна пересадити на зимовий період в горщики і зберігати вдома. До зимостійким видів відносяться: кислиця звичайна і кислиця железістолістная. При заморозках дані сорти рослини потрібно вкривати. Для цього використовують мульчу або звичайний лапник.

кислиця садовіДеякі види кислиці не можуть зимувати у відкритому грунті

Найбільш невибагливий вид – кислиця звичайна. Її можна зустріти навіть в дикій природі. Тому початківцям садівникам, а також тим, кому потрібно рослина, просте у догляді, такий сорт буде в самий раз.

Увага! Кислиця ріжкова – це рослина, яка блискавично розкидає насіння і швидко розростається, тому позбутися її буде нелегко.

Завдяки різноманітності видів, кислиця часто використовується в ландшафтному дизайні. Її застосовують при створенні альпійських гірок, у вигляді килимових клумб і як бордюрів.

Кислиця: відео