Гортензія – один з найпопулярніших квітучих чагарників, вирощуваних в садах і на присадибних ділянках. Його висаджування проводиться двічі на рік – навесні і восени. Як показують відгуки садівників, практика осінньої посадки дозволяє насолоджуватися цвітінням чагарнику вже наступного літа. Головне, правильно підібрати місце для гортензії, дотримати терміни і агротехніку.
Терміни посадки
Осіння посадка гортензії практикується в південних регіонах і областях помірного клімату. Проводять її на початку осені – до сезону дощів і нічних заморозків. Більш рання висадка небажана через дефіцит вологи в грунті.
Оптимальний місяць осінньої висадки гортензії – вересень. Одним з плюсів посадки гортензії в осінній сезон, є те, що кущі легко вкорінюються на новому місці, не вимагаючи особливого догляду. Зверніть увагу на ці види гортензії:
- Деревоподібна. Найбільш розповсюджений різновид, квітуча з липня по вересень. Характеризується невибагливістю, тіньовитривалістю, зимостійкістю, посухостійкістю.
- Метельчатая. Цвіте в серпні-вересні, характеризується холодостійкістю, здатністю переносити сильні морози, потребує регулярних поливах.
- Крупнолистная. Квіткові бруньки у цього різновиду розташовуються на кінцях гілок, тому великолиста гортензії чутливі до холодів. Восени висаджують їх тільки в південних областях.
Осіння погода підходить і для пересадки вже розрослися кущів. Гортензію можна пересаджувати в будь-якому віці, виняток становить тільки метельчатая різновид, яка не любить, коли її турбують.
Особливості проведення робіт
Щоб культура щорічно радувала декоративним цвітінням, необхідно врахувати кілька факторів:
- Вибір місця. Гортензія добре росте на захищених від протягів і вітру, відкритих або напівзатінених ділянках, освітлюваних сонцем в першій половині дня по кілька годин. Для цієї мети підходить східна і південна сторона ділянки.
- Гортензія невибаглива до якості грунту, але цвіте рясніше, якщо посаджена в пухку родючий грунт з кислим ph. У лужної або нейтральному середовищі вона піддається хлорозу, що виявляється висвітленням листя і суцвіть. Тому подібні ґрунти слід обов’язково підкислити, внісши перегній або кислий торф, використовуючи спеціальні препарати. Крім того, при виборі грунту, слід врахувати її вологоємність. Рослина потребує додаткових поливах, якщо висаджено в піщаний грунт. Близько прилеглі грунтові води для нього не є небезпечними.
- Обсяг посадкової ями повинен відповідати габаритам кореневої системи і складати не менше 50 см в глибину і ширину. Відстань між ямами залежить від сортових особливостей рослини. При формуванні живоплоту, гортензію рекомендується висаджувати в траншеї шириною в 1 м.
- Вік саджанців. Відмінно вкорінюються 4-5 річні рослини. Посадковий матеріал отримують при розподілі дорослих кущів, вкорінення відводків або живцювання, проведеного в весняно-літній період.
Технологія посадки
Правильна посадка гортензії передбачає виконання наступних кроків.
- Копка ями. Її глибина повинна відповідати довжині кореневої системи і бути вдвічі ширше її.
Увага! Висаджуючи відразу кілька кущів, важливо дотримати відстань між ними. Воно повинно становити не менше 1,5-2 м.
- Яму заповнюють почвосмесью, що складається з 2 частин перегною і землі, 1 частини торфу і піску. Як перегною може використовуватися компост, отриманий з гною або перепрілий листя. Слід додати по 20 г карбаміду, сірчанокислого калію, і втричі більше суперфосфату на кожні 10 кг. Підготовлені ями повинні відстоятися 2-3 дня.
- Висадка кущів. Для її проведення на дні ями формують горбок з грунту, потім відібраний саджанець гортензії поміщають зверху, розправивши коріння. Вливають відро води, після того, як вона вбереться, присипають грунтом по кореневу шийку, поливають ще раз. У разі осідання, підсипають новий грунт.
- Ущільнюють пристовбурні кола, замульчувати його. Використовують для цієї мети хвою, торф, опале листя. Мульчування дозволить не тільки зберегти вологу в ґрунті, а й послужить захисним укриттям для кущів на зиму.
Увага! Мульчування хвоєю дозволяє підвищити кислотність грунту, тим самим забезпечити стійкий і яскравий окрас квіткових бутонів.
Правильно проведена в осінній період посадка гортензії дає відмінний результат. Кущі добре приживаються на новому місці і вже на наступний рік радують цвітінням. В іншому успіх вирощування гортензії буде залежати від догляду і дотримання агротехніки.
А яке місце в саду Ви вибрали для гортензії?