Тварин на фермі не завжди вдається вилікувати без антибіотиків. Багато господарів вважають за краще вибирати речовини широкого спектру дії. До таких відносяться препарати тетрациклінової групи, в яку входить і Нітокс 200. Завдяки йому ветеринари лікують худобу від запалень, які зачіпають дихальну систему, суглоби і не тільки. Інструкція по застосуванню допоможе розібратися в деталях використання ліки.
З чого складається препарат. Форма випуску та правила зберігання
Нітокс 200 – розробка російської компанії NITA-FARM, яка спеціалізується на створенні і виробництві фармацевтичних препаратів для ветеринарії. Речовина випускається в рідкому вигляді, як розчин для уколів. На вигляд він трохи в’язкий, прозорий, з темним відтінком і специфічним запахом. Чинним компонентом в Нітоксе виступає окситетрациклин. Число 200 в назві препарату підказує, що в 1 мл рідини міститься 200 мг антибіотика. Крім цього в складі присутні додаткові речовини: дистильована вода, оксид магнію, ронгаліт і ін.
Виробник фасує Нітокс у флакони з темного скла, що допомагає захищати ліки від сонячних променів. Обсяг вмісту – 20, 50 і 100 мл. Вартість – від 60 до 250 рублів. Кожна ємність герметично закрита гумовою пробкою і алюмінієвим ковпачком.
Всі упаковки забезпечені інструкцією із застосування. Разом з правилами лікування домашньої худоби в ній містяться рекомендації по зберіганню Нітокса. Крім сонячних променів це антибактеріальний засіб потрібно берегти від нагріву понад +25 ° С. Нижня межа температурного режиму – +5 ° С. У закритому вигляді Нітокс зберігається 3 роки з дати випуску, у відкритому – не більше 4-х тижнів. Ліки тримають далеко від їжі, кормів для худоби і надійно ховають від дітей.
Увага! NITA-FARM також випускає Нітокс Форте. Крім аналогічного антибіотика в концентрації 300 мг на 1 мл цей препарат містить нестероїдний протизапальний компонент – флуніксін. За допомогою Нітокс Форте ветеринари лікують у тварин недуги шлунково-кишкового тракту, дихальної, сечостатевої систем та ряд інших хвороб.
Кому і за яких захворюваннях призначають ліки
Антибіотик широкого спектру має бактеріостатичну дію на сальмонели, хламідії, стрептококи, стафілококи, пастерелли і інші шкідливі мікроорганізми. Це означає, що Нітокс не знищує бактерії, а сприяє затримці їх зростання і перешкоджає подальшому розмноженню. Завдяки цій властивості ліки успішно справляється з такими недугами:
- мастит;
- хвороби дихальних шляхів;
- сепсис;
- нариви, гнійники;
- запалення очеревини;
- гнійний артрит;
- копитна гниль;
- пастерельоз;
- а також вторинні інфекції при віруси і т. д.
За допомогою препарату вдасться вилікувати великих і дрібних рогатих тварин (корів, овець, кіз), а також свиней. Обмежень по використанню ліків для молодняка немає. Вагітних і годуючих самок під час терапії повинен спостерігати ветеринар. Тваринам, які мають в анамнезі ниркову недостатність, грибкові недуги і непереносимість компонентів тетрациклінової групи, колоти Нітокс не можна. Також інструкція із застосування попереджає: антибіотик заборонений коням, собакам і котам.
Особливості використання та відгуки фермерів
Спосіб застосування однаковий для всіх тварин, яким дозволено ліки: 1 мл препарату на 10 кг ваги. Препарат вводять глибоко в м’яз. Як правило, потрібно всього одна ін’єкція, оскільки Нітокс діє від 60 до 72 год. Якщо все ж потрібна повторна доза, її вводять через 3 доби.
Інші нюанси:
- Пік концентрації антибіотика в організмі хворої тварини настає вже через 30-50 хв. після уколу.
- В одну точку на тілі корови та іншого ВРХ дозволено вводити максимум 20 мл Нітокса. Вівцям, козам і свиням – 5-10 мл.
- Якщо тварині за вагою потрібно більше ліків, слід зробити кілька ін’єкцій в різних місцях.
Увага! Пити молоко тварин можна через тиждень після введення Нітокса, а їсти м’ясо – через 4 тижні після завершальній ін’єкції.
Відгуки підтверджують ефективність препарату. Але фермери попереджають: у тварин можливі алергічні реакції. Така ймовірність прописана і в інструкції по застосуванню. Продають Нітокс без рецепта. Однак перед початком лікування господареві варто проконсультуватися ветеринаром.