Коли горіх дасть перші плоди і від чого це залежить

Питання, який не може не цікавити людину, що вперше зіштовхнувся з волоським горіхом: через скільки років після посадки починає плодоносити волоський горіх? Щоб відповісти на нього, для початку треба визначитися з сортом культури. Адже саме від цього залежить на який рік він дасть перші плоди.

скороплідний сорт

Плодоношення волоського горіха залежить від його сорту

Виростити волоський горіх до плодоношення нескладно, але для цього має пройти від двох до п’яти років, якщо сорт скоростиглий, а решта види дають перші горішки лише на 8 рік. Якщо ви хочете отримати плоди якомога раніше, то необхідно вибрати сорт і правильно доглядати за ним.

Коли горіх дасть перші плоди

Зростає волоський горіх дуже довго, це дерево-довгожитель. Воно з легкістю може пережити не одного господаря. Було зафіксовано, що найстаріші дерева досягали віку 500 років.

Тому 50-річне дерево називають молодим, тому що воно відносно недавно стало плодоносити.

Сорти грецького горіха діляться на три види:

  1. Скороплідний сорт: дає перший горіх у віці 2-3 років.
  2. Для отримання плода з среднеплодного типу потрібно дочекатися, поки йому виповнитися 8 років.
  3. Позднеплодний вид: дає перший горіх тільки через 10 років після посадки.

Тому саме плодоносні дерево – це те, що відноситься до скороплідний сортам, адже чим раніше культури почнуть давати горіхи, тим їх більше збере садівник.

Якщо ви вирішили посадити волоський горіх, то варто відразу задуматися про те, як скоро хочете отримати перші плоди. Люди, які садять культуру для задоволення, не звертають на це увагу. А той, хто хоче вирощувати культуру для отримання прибутку, повинен ретельно вибирати саджанці.

Плодоношення волоського горіха

Скороплідний сорт дає горіхи на другий-третій рік після посадки

Волоський горіх звичайний

Великою популярністю користується волоський горіх звичайний. При правильному вирощуванні цей вид дає досить великі плоди. Їх називають найбільшими в порівнянні з іншими сортами. До шестирічного віку дерево виростає у висоту близько шести метрів, а діаметр крони становить близько двадцяти метрів. Цей сорт стає дедалі більше, і в віці 50 років може бути висотою близько 12 метрів. Окружність стовбура становить приблизно 2 метри. Плоди зовні нічим не відрізняються від інших екземплярів і можуть мати вагу 12 грам. Часто цей вид використовують садівники, яке розводять рослина для продажу.

Великоплідний волоський горіх – це ще один популярний сорт, який має плоди вагою понад 12 грамів. Ця рослина є дуже цінним, а в особливому догляді не потребує.

Варто зазначити, що кількість плодів не залежить від сорту дерева. На це впливає в першу чергу вік рослини. Чим старше воно стає, тим більше горіхів дає. Культура в віці 5 років може дати 10 кілограм, а ось та, якій 50 років, дає більше 100 кілограмів.

горіхи волоські

Чим старше горіх, тим більший урожай

Особливості скороплідністю форми

Основною перевагою скороплідний сортів є те, що вони раніше за інших починають плодоносити. Звичайне дерево, вирощене в домашніх умовах, починає давати перші плоди у віці 6 років, а ось рослини скоростиглого типу вже в 3 роки. Перший вид такого волоського горіха був знайдений в Ташкентської області менш як сто років тому. Активно цвісти він починає в три роки, а рівно через рік також активно плодоносити.

Такі сорти формують спочатку кисті, на яких з часом утворюються квітки. Після періоду цвітіння починають формуватися перші плоди. Зростаючий тип вперше утворює чотири горіха на одному суцвітті, але вже через рік їх з’являється близько десятка. Така ознака присутня тільки у скоростиглих сортів.

Плоди горіха

Перші плоди формуються відразу після цвітіння

Як домогтися раннього плодоношення

Волоський горіх – це незвичайний продукт, який корисний для людського організму. Вирощування цього горіха хоч і довгий процес, але прибутковий: ці горіхи дорого коштують. Але не кожен знає, коли починає плодоносити горіх, і деякі після посадки не очікують, що доведеться так довго спостерігати за деревом без плодів. Садівники, які дізналися, коли волоський горіх починає плодоносити, намагаються прискорити цей процес.

Але варто відзначити, що якщо ви придбали позднеплодную культуру, то максимум чого можна домогтися, це прискорення плодоноса на 1-2 роки (якщо звичайно дерево плодоносить вперше в 10 років, то плоди з’являться в 8-9).

Досвідчені заводчики для того щоб домогтися раннього плодоношення намагаються частіше пересаджувати дерево: як мінімум три рази до моменту цвітіння. Коли людина викопує і переміщує дерево на інше місце, то процес зростання зупиняється. Це відбувається через те, що корінці культури пошкоджуються. Згодом нирки продовжують формуватися і дають перші плоди раніше терміну.

Також деякі заводчики проводять кільцювання. Полягає воно в тому, що треба зробити пару невеликих надрізів на стовбурі рослини змастити їх варом. Це дозволить всі сили культури направити на формування нирок. Проводяться такі маніпуляції тільки влітку і тільки з деревами, яким виповнилося 4 роки.