Колоновидний персик – солодка екзотика на ділянці без клопоту

Соковиті ароматні персики в розпал літньої спеки – просто мрія будь-якого дачника. Коли сад уже повний улюблених груш, яблунь, вишень і слив, то вільне місце під нове дерево знайти проблематично. Добре, що селекціонери про все подбали і вивели колоновидний персик, який займає зовсім небагато місця. Він не затінює інші рослини, дуже слабо гілкується, у чому можна переконатися по фото. Потрібно тільки вибрати сорти відповідно до своїх уподобань, а потім зануритися в усі тонкощі догляду за подібними деревами, і дуже скоро можна буде поласувати цими райськими плодами.

Характеристика рослини

Колоновидний персик – карликова дерево, його висота не перевищує 1,5 м, а крона формується у вигляді циліндра. Зовні рослина дуже декоративно, в сольних і групових посадках воно виглядає ефектно як у квітучому вигляді, так і з великою кількістю плодів.

Бічні пагони колонних дерев не мають відгалужень і ростуть прямо зі стовбура. Через це здається, що і самі плоди впритул прилягають до нього, нагадуючи колону. Такий персик має масу переваг в порівнянні зі звичайним:

  1. Економія місця на присадибній ділянці, підходить для вирощування навіть в самих невеликих садах.
  2. З кожного дерева виходить не менше 6 кг персиків.
  3. Ці персики трохи крупніше звичайних, їх маса доходить до 250 м
  4. Рослина не занадто вимоглива до відходу. Виростити його під силу навіть новачкові. Головне, крона не потребує обрізку!
  5. Смак більшості сортів вище всяких похвал, вони дуже солодкі і запашні.
  6. Висока зимостійкість. Персик переносить до -40 ° С.

як виглядає колоновидний персик

Однак є і трохи негативної інформації про такий персику. Період плодоношення у нього досить короткий, а значить змінювати рослина на нове доведеться мінімум в два рази частіше, ніж звичайно. При цьому вартість від 1000 р. за саджанець не кожному по кишені.

Порада. Найближчим родичем персика є нектарин, існує безліч сортів, які з успіхом вирощують в помірній зоні, тому варто взяти на замітку і ця рослина.

Найкращі сорти

Колоновидний персик з’явився на ринку відносно недавно, але вже завоював серця багатьох садівників, а тому останнім часом з’являється все більше нових сортів від російських селекціонерів:

  • Тотем садівника. Назва говорить сама за себе, це буквально божество серед своїх побратимів по ділянці. Великі плоди – вагою до 300 г, форма їх трохи сплюснута, дуже соковиті, рум’яні з ніжною шкіркою. Але при цьому лежкие, відмінно транспортуються. Дерева досягають не більше 1,7 м, з кожного можна зняти до 12 кг.
  • Колоновидний персик Медовий. Виростає до 2 м. Плоди не найбільші, їх вага в середньому близько 180 г, проте на смак вони повністю відповідають своїй назві: ніжна жовтувата м’якоть дуже солодка, ароматна. Термін дозрівання врожаю середній. Стійкість до морозів і захворювань відмінна.
  • Золотий тріумф. З цього персика, висотою не більше 1,4 м, можна зібрати цілих 10 кг. Плоди великі (280 г), соковиті, солодкі, колір шкірки красивого яскраво-червоного відтінку, м’якоть у них міцна, не мнеться в дорозі. Дерево невибагливо до погодних умов, легко переносить посуху, рідко хворіє.
  • Ювілей столиці. Персик раннього терміну дозрівання, виростає до 1,5 м. З кожного дерева можна зібрати до 12 кг персиків. Круглі плоди вагою близько 250 г добре підходять для консервування. Сорт має гарну стійкість до грибкових захворювань, його рідко атакують шкідники.

сорту персика

  • Персик Штайнберг. Один з найвимогливіших до висвітлення сортів. Навіть в дощове літо з нього можна отримати пристойний урожай близько 8 кг, висота дерева складає в середньому 2 м. Персики маленькі по 150-180 г, але солодкі і дуже красиві: яскраво-жовті з рум’яними рожевими бочками.

Особливості посадки

Колоновидний персик підходить для посадки в помірному кліматі, головне, щоб термін дозрівання у нього був раннім або середнім. Тоді його плоди встигають як слід налитися і дозріти на гілках. Але така характеристика має відношення не до кожного сорту. Тому варто поставитися до вибору уважно. Ще один з його критеріїв неодмінно повинен стосуватися приживлюваності рослин у вашому регіоні. Віддавати перевагу краще всього місцевим саджанців, а не імпортним.

З цим тісно пов’язані і терміни посадки молодого персика. На півдні це прийнято робити восени, а в помірному кліматі краще провести висадку ранньою весною. Для вибору місця необхідно враховувати наступні моменти:

Персики не люблять застою води і надмірних холодів, тому низини не підійдуть для них. Садити їх потрібно на відкритому сонці, подалі від інших дерев, проте з неодмінною захистом від вітрів.

Визначившись з вибором місця, потрібно заздалегідь підготувати яму глибиною 0,8 м і шириною 0,7-1 м. У неї внести відро компосту або перепрілого гною, перемішати добриво з грунтом в ямі і залишити в такому вигляді хоча б на один тиждень.

стиглі персики

Якщо саджанців кілька, відстань між ними має бути не менше 50 см. Кожне деревце поміщається в свою яму. Коріння персика слід добре розправити і акуратно засипати грунтом. Далі грунт потрібно притоптати ногами і рясно полити. При необхідності додати ще землі. Всі рослини обов’язково підв’яжіть до міцних високим кілочків.

Догляд за саджанцями

Далі колоновидний персик потребує регулярних підгодівлі, бажано без застосування хімії:

  1. Ранньою весною потрібно внести під корінь 0,7 кг сечовини, розведеною на 10 л води.
  2. Від самого цвітіння і до початку плодоношення щотижня доведеться обприскувати персик від шкідників і хвороб. Для цього відмінно підійде натуральний засіб – відвар меліси, лопуха, червоного перцю і апельсинової цедри. У нього також слід додати господарського мила, щоб рідина затримувалася на рослині, а не стікала з нього.
  3. Осіння підгодівля повинна бути комплексною, з суміші органіки з 10% розчином сечовини.

Увага! Всі підгодівлі і обприскування повинні проводитися в суху погоду, в вечірні або ранкові години.

В іншому догляд за персиком тривіальний: необхідні регулярні поливи і розпушування. Скоротити число цих процедур допоможе хороша мульча. Знадобиться шар сіна або соломи в 10-15 см, він дасть грунті можливість зберігати вологу і пухку структуру.

Колоновидний персик – це справжній екзот, але виростити його у себе на дачі дуже просто. Так чому б не втілити в життя цю мрію? Витрати на покупку саджанців з лишком окупляться відмінним урожаєм, смачним і корисним, а турбот він багато не додасть. І плоди, і самі дерева стануть предметом гордості садівника.

А Вам хотілося б посадити в своєму саду колоновидний персик?

Колоновидний персик: відео