Кордилина: вирощування і розмноження в кімнаті, причини підсихання і скручування листя

кімнатна кордилинаКордилина – рослина, всім своїм виглядом нагадує пальму. У статті піде мова про те, як доглядати за нею в домашніх, тобто кімнатних, умовах. Фотографії, опис методів розмноження і обговорення проблеми підсихання і скручування листя допоможуть без праці виростити кордилину у себе вдома.

Опис, різновиди

Рід Cordyline налічує близько 25 видів вічнозелених рослин. У природних умовах вони ростуть в субтропічних або тропічних зонах. Культуру легко прийняти за пальму. Такому подібності воно зобов’язане оголюються з віком стовбура і пишною розетки листя на верхівці. У більшості різновидів останні наділені яскравими смужками (червоними, кремовими, рожевими). У деяких сортів вони однотонні, зелені. Листя кріпляться до стовбура черешками. Саме це відрізняє кордилину від дуже схожою на неї драцени, у якій підстава листа щільно обвиває стовбур.

Квіти непримітні, дрібні. Найчастіше червоні або білі. У деяких сортів пурпурні. Кореневище потужне, біле всередині. Якщо говорити про висоту, то в природі це середнього розміру кущі або дерева, що іноді досягають 10 м. У кімнаті лжепальми зазвичай доростають до 1,5 м.

кімнатна кордилинаКультура дуже схожа на пальму

Найпопулярнішими різновидами вважаються:

  1. Верхівкова – напівчагарник, що має кілька тонких стовбурів, з досить широкими (до 10 см) і довгими (до 50 см) листям. Строкаті, пурпурного відтінку пластинки кріпляться до стовбура недовгими черешками.
  2. Південна – рослина має дуже щільний, не гнеться стовбур, що досягає висоти 12 м. У зв’язку з високим зростанням різновид краще вирощувати в оранжереях і в зимових садах. Листя зелені зі світлими прожилками. Квітки білого кольору, наділені приємним ароматом.
  3. Нерозділене – з тонким стовбуром, який не гнеться. Листя зелені з червоною середньою жилкою, довжиною до 1,5 м. Черешки до 15 см. Чудово себе почуває в прохолодному приміщенні.
  4. Кордилина Бенкса – цей різновид зростає до 1,5 м у висоту. Листові пластинки зелені, тонкі й довгі. Квітки зібрані в волоть, білого кольору.

Як вирощувати

Щоб кордиліни добре себе почували в кімнаті і відмінно виглядали, при їх вирощуванні слід дотримуватися наступних умов:

Перш за все потрібно підібрати правильне місце. Воно повинно бути добре освітленим. Однак південні вікна для кордилин не підходять. Тут листя можуть постраждати від прямих променів сонця. Ідеальний варіант – вікна, розташовані зі східної частини будівлі. Кордиліни, що знаходяться в затіненні, погано ростуть, їх листя стає дрібним. Тому, якщо немає можливості забезпечити достатній рівень освітлення, потрібно встановити люмінісцентні або фіто лампи для досвічування.

Увага! Ряболисті форми більше страждають від нестачі освітлення, ніж їх родичі з зеленим забарвленням.

показники температури в приміщенні з цими тропічними рослинами потрібно підтримувати в залежності від сезону. Влітку в діапазоні +22 .. + 24 ° C, а взимку +18 .. + 20 ° C. Для високорослих форм, вирощуваних в оранжереї, взимку досить +10 ° C. Обов’язково слід враховувати, що кордиліни не переносять наскрізного течії повітря і різких температурних перепадів.

кімнатна кордилинаЗахищайте ніжні листи від прямих сонячних променів

Вологість навколишнього повітря потрібна висока, для чого регулярно проводять обприскування.

Порада. Раз на місяць кордиліни бажано влаштовувати душ. Їх поміщають в ємність і поливають з лійки теплою (близько +30 ° C) водою.

поливають лжепальми раз в тиждень. При цьому використовують відстояну або дощову воду. Після обов’язково зливають рідину з піддону, не допускаючи її застою в горщику. підживлення проводять комплексом мінералів для кімнатних культур. Роблять це тільки в період активного росту. Взимку підгодовувати не потрібно. При проростанні коренів з дренажного отвору кордилину потрібно пересадити в ємність побільше. Зазвичай це роблять раз в 2 роки.

Як самостійно розмножити

Любителі розмножують кордиліни декількома способами:

  • посівом насіння;
  • укоріненням живців;
  • відсаджування кореневих нащадків;
  • повітряними відведеннями.

Перший спосіб практично не використовується. Рослини, вирощені таким чином, мають зовсім іншими якостями, ніж ті, з яких були взяті насіння.

Як живців використовують безлисті частини стовбура (5-10 см завдовжки) або верхівки. Їх укорінюють в піску при високих температурних цифрах (+25 .. + 30 ° C) і достатньому рівні вологості. Коріння в цьому випадку з’являються через 30 днів, після чого рослина пересаджують в окремий горщик.

Кордилина здатна пускати відростки з коренів. Їх відокремлюють і укорінюють в іншому горщику. При використанні цього методу на стовбурі, практично під листовою розеткою, роблять надрізи, обробляють їх стимулятором коренеутворення і обмотують мохом, який в подальшому підтримують у вологому стані. Після появи корінців дитинку зрізають і висаджують в ємність з грунтом.

кімнатна кордилинаСтаном листя можна судити про здоров’я рослини

При порушенні умов вирощування в кімнаті можуть виникнути деякі проблеми:

  • По краю і на кінчиках листя з’являються коричневі плями. Таке може статися під впливом наскрізного вітру або сухого повітря.
  • Плями солом’яного кольору, розташовані в будь-якому місці, є наслідком пошкодження сонцем.
  • Багато листя жовтіє і сохне – кордилина потребує підгодівлі.

Увага! Всихання і відпадіння листя в нижній частині розетки не є приводом для хвилювання. Це природний процес.

  • Листя покриваються темними плямами і скручуються – таке явище викликається різким перепадом температури або занадто низькими її показниками.
  • Регулярне перезволоження також викликає засихання. Неправильний полив може швидко погубити рослина.

Після усунення причини нормальний ріст і розвиток культури швидко відновлюються.

Кордилина – рослина, якому потрібно забезпечити належний догляд. Тільки при такому ставленні до домашніх умовах воно буде добре рости, розвиватися і радувати око довгі роки.

Кордилина на підвіконні: відео