Користь і можливу шкоду для домашнього городу від посадки гірчиці

властивості гірчиціГірчиця – досить якісний сидерат, який благотворно впливає на родючий шар грунту. Його висаджують в перервах між вирощуванням основних культур. Фахівці розповідають, як це зробити правильно, щоб отримати максимальну користь і звести до мінімуму можливу шкоду від рослини.

Опис і характеристики сидерата

Гірчицю давно і успішно застосовують для оздоровлення та підживлення грунту на Балканському півострові. Довгий час вважалося, що в умовах клімату РФ рослині важко прижитися і розкрити свій сідератівний потенціал. Однак практика показала: гірчиця виростає всюди, крім крайньої півночі. А подекуди навіть показує замашки сміттєвої культури.

Ботанічна класифікація відносить гірчицю до сімейства хрестоцвітних. Вона є родичкою всіх різновидів капусти, ріпи, салату, редьки, ріпаку, брукви. Це важливо пам’ятати при плануванні висадки рослини. Гірчицю не використовують на ділянці до або після хрестоцвітних побратимів. Підберіть в такому випадку інший сидерат, інакше городня посадка сильно ризикує захворіти характерними для цього сімейства недугами. Наприклад, килою.

Властивості природного добрива є не у кожного виду культури, а тільки у гірчиці білої (англійської) або гірчиці сарептської (сизої). Як вони виглядають – підкажуть фото або відео. Біла різновид вважається більш корисною для городу. Вона вивільняє з землі і накопичує важкорозчинні форми фосфатів.

Увага! Сидерат містить велику кількість азоту, який при розкладанні ефективно підживлює грунт.

Користь і недоліки гірчиці для домашнього ділянки

У процесі росту культура підтягує з грунту і акумулює в собі цінні мікроелементи. Перед цвітінням рослину скошують і закладають в землю прямо там, де воно росло. Зелень переробляється природним шляхом, насичуючи верхній родючий шар городу корисними речовинами. Таке підживлення добре працює на першому етапі після посадки рослин-послідовників.

як посадити гірчицюГірчиця – відмінний сидерат

Сідератівние якості – не єдиний приклад користі гірчиці. Вона також:

  • забиває і пригнічує бур’яни;
  • очищає землю від інфекцій та збудників хвороб – гнильнихмікроорганізмів, парші, фітофтори;
  • бореться зі шкідниками – плодожеркою, слимаками, проволочником;
  • розпушує і покращує структуру ґрунту;
  • підтримує нормальний баланс кислотності, оскільки затримує в верхньому шарі азот.

Порада. У разі осінньої посадки після скошування культура може виступити прекрасним мульчирующим матеріалом. Він вбереже грунт від вимерзання і збереже в ньому якомога більше вологи.

Таку користь гірчиця принесе, якщо буде вирощуватися як сидерат. Якщо ж дати їй зацвісти, то вийде хороший медонос. Рослина також висаджують поряд з квасолею, картоплею, фруктовими деревами, виноградом. Воно здатне підтримати і прискорити розвиток цих культур, захистити їх від деяких шкідливих комах.

Гірчиця добре себе зарекомендувала себе для посіву до і після огірків, помідорів, бобових, картоплі. Здорово після сидерата розвивається садова суниця. Шкода іншим культурам рослина може завдати тільки при недотриманні сівозміни:

користь гірчиці

  1. Крім інших капустяних не варто висаджувати його слідом за олійним льоном, соняшником, просом та буряком.
  2. Після весняної культивації цього сидерата не бажано садити коренеплоди (буряк, морква, пастернак і ін.). Особливості розвитку кореневої системи попередника зроблять потворними форми послідовників.

Особливості використання сидерата на земельній ділянці

Щоб відчути максимальну користь гірчиці, мало дотримуватися сівозміни. Важливо правило вирощувати культуру. Агротехнологія має на увазі такі варіанти посіву:

  1. У квітні, як тільки підуть регулярні нічні заморозки, а денна температура досягне +10 ° С. До необхідної кондиції сіянці дійдуть за 4-7 тижнів. Ви якраз встигнете до посадки більшості основних городніх культур.
  2. Восени, в міру збору основного врожаю, поки погода залишається досить теплою. Після оздоровчих для землі процедур скосите і залиште зелень на ділянці.
  3. Перед зимою. Насіння необхідно сіяти на велику глибину, в холодну і пухкий грунт. В цьому випадку зелень повинна зійти ранньою весною.

Щоб правильно прибрати гірчицю, перед закладенням її в землю полийте зелень розчином Байкалу. У міру розкладання рослина має завжди бути вологим, щоб процес пройшов швидко. Якщо ваш ділянка була зайнята без перепочинку кілька сезонів, користь гірчиці можна і не отримати, адже для її переробки не вистачить мікроорганізмів. В такому випадку в грунт також вносять компост з земляними хробаками. Крім того, фахівці не радять застосовувати тільки гірчицю – її потрібно поєднувати з іншими сидератами.

Посадка сидератів: відео