Королівська пеларгонія: особливості догляду та обрізка герані

королівська герань догляд в домашніх умовахПеларгонія, або герань виду королівська – дійсно аристократичний квітка. У період цвітіння він виглядає дуже пишним і яскравим кулею. У домашніх кімнатних умовах виростити цю квітку непросто. Догляд, підживлення, обрізка і розмноження вимагають педантичності і точності технології. Фахівці радять, як правильно зробити це крок за кроком, спираючись на фото.

Королівська герань: опис рослини

На відміну від класичних сортів пеларгонії у королівської ширший кущик. Квітконоси знаходяться на рівні пагонів, а не над ними. Крім того, квіти більші, в діаметрі досягають 15 см (середній показник – 5-7 см). За зовнішнім виглядом і забарвленням вони нагадують братки. Розпускаючись, квіти щільно покривають кущик, утворюючи яскраву подушку у вигляді кулі.

Ботаніка відносить герань до багаторічних рослин. При сприятливих умовах вона може рости і цвісти влітку на веранді або балконі, а не тільки на кімнатному підвіконні.

королівська герань догляд в домашніх умовахКоролівська герань може мати квітки різного відтінку

Сорти квітки визначають забарвлення бутонів: від білого до насичено-фіолетового. При цьому пелюстки бувають не тільки гладкими, але і махровими, з хвилястою або гофрованої текстурою. На відміну від інших сортів вони не мають характерного аромату пеларгонії.

Увага! Особливість квіток королівської герані – відтінок верхніх пелюсток набагато яскравіше і більш насиченим нижніх. Це властивість використовують декоратори і квітникарі.

Листя королівської пеларгонії однакові у всіх сортів:

  • за формою – згладжені, кленовідние;
  • по краях є щербини;
  • покриття – шорстка.

Квітка не росте вище 50 см. Компактність дозволяє розміщувати його на лоджії, підвішувати в кашпо. У просторих ємностях пеларгонія відчуває себе незатишно і навіть може не зацвісти.

Які умови потрібні королівської пеларгонії для нормального розвитку

Рослина вважається примхливим і вимагає підвищеної уваги від власників. Головні труднощі догляду за ним:

  1. Не переносить зайву вологу або висихання грунту.
  2. Не терпить прямі сонячні промені і не любить протяги. На відкритому балконі або веранді вибирайте місце, яке не продувається вітром. Оптимальне розміщення квітки – трохи сонця вранці і півтінь після обіду.
  3. Герань королівська потребує інтенсивного освітлення протягом усього року. Без нього вона не виростає і не закладає бутони. Можна використовувати спеціальні люмінесцентні джерела для кімнатних рослин.
  4. Щоб продовжити час цвітіння, потрібно регулярно зривати зів’ялі квіти.

Увага! Для цього сорту дуже важливий температурний режим. У зимові місяці, при формуванні бутонів, їй потрібна прохолода – строгий теплової діапазон + 12 … + 15 ° С. Якщо буде спекотніше, то рослина не стане цвісти і навіть може зачахнути.

Як провести обрізку герані королівської

Цей різновид пеларгонії потребує обов’язкової обрізку двічі за сезон: навесні і восени. Процедура позитивно впливає на розвиток герані:

королівська герань догляд в домашніх умовахКоролівську герань необхідно обрізати 2 рази в рік

  • подовжує термін цвітіння;
  • стимулює ріст пагонів і суцвіть;
  • покращує поглинання корисних речовин;
  • відкриває елементи рослини для доступу повітря і світла;
  • допомагає герані перенести холоду.

Обрізка вимагає підготовки пеларгонії. Для початку занесіть її в кімнату, якщо вона знаходилася на балконі. Далі дійте так:

  1. При необхідності пересадите герань в зимову ємність.
  2. Залиште рослина на пару тижнів для акліматизації, інакше введете його в стан стресу: листя пожовтіє і опаде.
  3. Подумайте, яку форму ви збирайтеся надати кущику. Оцініть, що і як будете зрізати.
  4. Видаліть сухі і жовте листя. Краще позбутися і від в’янучої зелені.
  5. Підготуйтеся до процедури. Для роботи використовуйте ножиці, гострий ніж або секатор. Інструмент потрібно стерилізувати будь-яким способом. Руки слід вимити з милом.
  6. Починайте обрізку.

В цілому процедура виконується за одним алгоритмом. В процесі роботи враховуйте наступні моменти:

  • правильне видалення пагонів – над листовими вузликами;
  • обов’язково зріжте гілочки, які ростуть у напрямку до центру куща або перехрещуються один з одним;
  • кінці гілок краще видаляти після 4-5 нирки – це звільнить місце для молодих квітконосів;

королівська герань догляд в домашніх умовахКоролівська герань може влітку розміщуватися на балконі

  • обробіть зрізані місця подрібненим деревним вугіллям, меленою корицею або спиртом – так швидше заживе;
  • процес загоєння і нормалізації життєдіяльності рослини прискорить невелика порція азотного добрива.

Порада. Щоб сформувати округлу форму рослини, прищипните верхівки пагонів. Це робиться голими руками – просто відірвіть потрібний відросток.

Розмноження королівської герані

Флористи рекомендують в умовах будинку розмножувати квітка живцями. Восени або навесні від дорослої рослини гострим ножем зрізається держак, не більше 10 см в довжину (зріз проводиться під кутом 45 °). Потім внизу гілочки зрізають два листочка і ставлять її в воду на 7-10 діб. За цей час на держаку з’являться корінці. Тепер його можна вкорінювати в невеликому горщику з легким субстратом. Грунт готують, змішуючи звичайну землю з піском в співвідношенні 1: 1.

Порада. Суміш перед посадкою слід знезаразити протягом 2 днів.

У тимчасовому горщику рослина має перебувати 2 міс. У цей час важливо не пропустити період, коли держак піде в зростання. У цей момент скоротіть верхівку паростка на 1 см, щоб дати волю боковим паросткам. Поливайте молоду герань так, щоб грунт не підсихали, а й вода не застоювалася. Після закінчення двомісячного терміну рослина буде готове для пересадки в постійну ємність.

Королівська пеларгонія дуже вимоглива в догляді, але в руках уважного господаря буде цвісти довго і красиво.

Королівська герань: відео