Кортадерія – декоративна трава з пампасов

пампасная трава посадка і доглядПодивіться на ці високі стебла з пухнастими кісточки. На фото кортадерия – пампасная трава. Батьківщина рослини – Південна Америка, незважаючи на це, теплолюбна культура непогано почуває себе в наших середніх широтах. Сортову Кортадерія вирощують у відкритому грунті виключно в декоративних цілях. Посадка практично не вимагає догляду, трава легко розмножується діленням або насінням.

Опис сортів і різновидів пампасная трави

Кортадерія – рід трав, що включає в себе 25 видів, повсюдно ростуть в сухих аргентинських степах. Свою назву рослина отримала через гострі тонких листя, «корту» – по-іспанськи означає «різати». Зелені стебла злаку підносяться на три метри, а їх верхівку прикрашає пишне суцвіття довжиною 0.3-0.5 м. Цвітіння пампасная трави починається в серпні і закінчується в жовтні. Особливу привабливість мають рослини з жіночими квітками.

Увага! Кортадерія – дводомна рослина.

З усіх видів в садівництві активно культивується тільки Cortaderia selloana (Селло). На основі виду виведені нові цікаві сорти:

  • Рожева (швидкозростаючий сорт з рожевими суцвіттями);
  • Sunningdale Silver (сріблясті суцвіття, невибагливий і витривалий);

пампасная трава посадка і доглядSunningdale Silver

  • Сплендид Стар (низькорослий сорт з білими суцвіттями);
  • Пуміла (Pumila – низькоросла рослина з сріблясто-жовтими суцвіттями);

пампасная трава посадка і доглядPumila

  • Aureolineata c.s. Gold Band (високорослий сорт з декоративною жовто-зеленим листям).

Іноді зустрічається в культурі кортадерия Jubata. Це один з найбільших видів, стебла якого можуть досягати семи метрів.

Листя кортадерии шорсткі, в залежності від сорту розрізняються за забарвленням. Можуть бути не тільки зеленими, але й блакитними або з сріблястим нальотом. У країнах південної Америки лист злаку використовується для виробництва паперу. Як кормова трава, картадерія практично не вирощується.

Цікаво, що в деяких державах, наприклад, в Новій Зеландії, кортадерия повністю заборонена. Виною всьому інвазивність рослини – здатність поширюватися на великі території, витісняючи інші види. Справитися з «навалою» допомагає тільки хімічна прополка. В Європі пампасная траву використовували для прикраси вже за часів королеви Вікторії (1837-1901 р). З тих пір виведено близько 20 сортів цього злаку.

пампасная трава посадка і доглядКортадерія Jubata

Посадка кортадерии, догляд за рослиною

Пампасная трава дивно невибаглива до типу грунту. Рослина здатна пишно розростатися на глинистих кам’янистих грунтах, закислення ділянках, бідних пісковиках. Єдине, що не перенесе кортадерия – сильне затінення і заболоченість. Прямі сонячні промені будуть сприяти швидкому зростанню і цвітінню.

У себе на батьківщині картодерія розростається настільки, що доводиться випалювати цілі поля. У нашому кліматі з такою проблемою стикатися не доводиться, так як трава пампасов гине при сильних морозах.

Рання весна – найкращий час для посадки. Роблять це двома способами:

  1. Насінням.
  2. Розподілом.

Восени на жіночих рослинах дозріває величезна кількість насіння, схожість яких практично 100%.

Порада. У північних районах Кортадерія вирощують в дуже об’ємних вазонах, які з настанням холодів заносять в приміщення.

За весь сезон кортадерия практично не вимагає догляду і уваги. Самі посушливі і спекотні дні пампасная трава переживе без штучного поливу. Корені сягають глибоко в грунт, забезпечуючи його всім необхідним.

пампасная трава посадка і доглядСаджанець пампасная трави

Кортадерія не здатна перенести морози нижче -12 C °. Тому потребують повного укриття в районах з холодними зимами. Найчастіше, в такому кліматі вирощується як однорічник.

Обрізка – обов’язковий пункт у догляді за рослиною. Старі, зів’яле листя видаляють. Роблять це в рукавичках, щоб не порізати руки. Куртини надають акуратну, округлу форму.

Розмноження кортадерии, підгодівля рослини добривами

Насіння кортадерии висівають ранньою весною у відкритий грунт або в контейнери. Другий спосіб більш надійний, тому що відсутня ймовірність знищення насіння гризунами та комахами. Для цього готують ящики з пухкої, трохи вологим ґрунтом. Насіння не заглиблюють, а просто розкладають по поверхні злегка придавлюючи. Накриті пакетом ємності, залишають в теплому, світлому місці. Температура повітря не повинна опускатися нижче +18 С °. Світловий день – не менше восьми годин. Сходи з’являться через 7-10 днів.

Пересадку у відкритий грунт здійснюють, коли рослини досягнуть 10-15 см. Відстань між молодими Кортадерія роблять не менше 1 м, так кущі не будуть заважати один одному і вільно розкинуться. У момент посадки можна зробити підгодівлю комплексом з мінеральних добрив. Інших підгодівлі за сезон рослині не потрібно.

Добре розмножується кортадерия розподілом. Для цього знадобляться живці з листям і корінцями, їх висаджують на будь-яке інше місце. Цей спосіб підходить для тих районів, де пампасовая трава вирощується як багаторічна рослина. Процедури виконують навесні.

пампасная трава посадка і доглядНасіння пампасная трави

З якими рослинами поєднується пампасная трава, хвороби і шкідники кортадерии

Як і багато злакові, кортадерия стійка до захворювань, а також рідко уражається будь-якими комахами.

Висаджуючи декоративний злак у себе на ділянці, слід пам’ятати про неприємні властивості його стебел. Не рекомендується використовувати Кортадерія поблизу пішохідних доріжок і біля під’їзду будинку. У довгих гострих листі легко заплутатися і порізати руки. Особливо це стосується сімей, де є маленькі діти.

Великі рослини начебто кортадерии, добре підходять для оформлення заднього плану квітників збірного типу. Якщо на ділянці є штучний ставок, можна висадити культуру по берегу. Суцвіття будуть красиво відображатися на водній гладі. Ефекту додадуть розкладені камені різної форми. Тут, на помірно вологих грунтах, компанію кортадерии можуть скласти:

  • валеріана;
  • дербенник іволістний;
  • міскантус сахароцветний;
  • комірник камчатський;
  • дельфініум гібридний.

Деякі садівники вирощують пампасная траву в якості живої огорожі, її густі зарості приховають ділянку від сторонніх очей.

пампасная трава посадка і доглядПампасная трава в ландшафтному дизайні

Поєднується кортадерия і з іншими високорослими культурами: дивосилом високим, гипсофилой метельчатой, катраном серцелиста, астранція малої, телеком красивою. Ці рослини, як і кортадерия, посухостійкі, тому вся композиція не зажадають особливого догляду.

Пампасная трава використовується і для одиночної посадки. На великих ділянках з неродючому грунтом злак успішно розростається і рясно цвіте до осені.

На більш родючих ділянках Кортадерія поєднують і з звичними садовими квітами: жоржинами, айстрами, рудбекія. Головне, щоб рослини не заважали один одному, поєднувалися за колірною гамою і розміром.

Зростаючу як на фото Кортадерія, не так часто побачиш у дворах будинків, цей декоративний злак досить екзотичний. Посадивши пампасная траву на ділянці ви, безсумнівно, порадуєте себе і здивуєте сусідів.

Як посіяти пампасная траву: відео