Краса примхливої ​​фітонії: вирощування в домашніх умовах

Окрасою квартири є правильно підібрані кімнатні рослини. Серед них – вишукана фіттонія, яка приваблює непомітною красою декоративного листя. Культура досить вибаглива в догляді: отримати пишні кущики в домашніх умовах зможе не кожен любитель-квітникар. При правильному вирощуванні уродженка вологих лісів Південної Америки стане гармонійним компонентом ефектних зелених композицій будинку.

Опис

Представниця сімейства акантових відноситься до багаторічних трав’янистих рослин. Декоративний вид фітонії надають елегантні матові листя, округлі, з загостреним кінцем. Їх відмінна риса – контрастні, густо розташовані прожилки, чітко видимі на тлі однотонної поверхні.

Оттеночная палітра листя варіативна. Світло-зелена, смарагдова, рожева, пурпурна – ефектні тони радують око. Листочки, розташовані на коротких черешках, утворюють пишний килим, вносячи яскраві акценти в оформленні квіткового куточка.

Увага. Фиттония мікс – це не сортова різновид південноамериканського рослини, а асорті з декількох видів, зібраних в одне кашпо.

Для рослини характерна поверхнева коренева система. Стебла густо опушені. Молоді відведення – сріблястими волосками, а старі – світло-зеленими. Цвіте фіттонія в просторі квартири рідко. Непоказні жовтуваті волотисте суцвіття, як правило, приховані за пишним листям. Фахівці радять зрізати бутони: розпустилися квіти забирають багато сил у рослини.

вирощування квітів

У природному середовищі налічується 10 різновидів екзотичної культури. Основні види – це фіттонія:

  • Вершаффельта;
  • гігантська (поширена в природі);
  • серебрістожільчатая;
  • беложильчатая.

Екзотична спокусниця досить примхлива у вирощуванні. Два різновиди (фіттонія Вершаффельта і гігантська) прекрасно почувають себе в умовах палюдариума, фітотерраріума або пляшкового саду, стаючи незвичайною деталлю інтер’єру. У кімнаті традиційно вирощують сорти з сріблястими (F. argyroneura) і червоними (F. verschaffeltii var. Pearcei) прожилками.

Секрети вирощування: основні нюанси

Фиттония прекрасно росте в легкій півтіні. Вона вимоглива до хорошого освітлення, але без палючих променів сонця. Краще розташувати квітка на полиці, недалеко від вікна. При нестачі світла пагони, прагнучи знайти оптимальне місце, будуть підніматися. При гарній освітленості, навпаки, рослина рясно кущиться.

Фиттония воліє помірний полив. Недолік вологи призводить до скидання листя, а надлишок – сприяє розвитку гнильних процесів в кореневій системі. Полив бажано здійснювати після підсихання верхнього шару.

горшкові квіти

Важливий фактор росту і декоративності фітонії – висока вологість. Створити її в домашніх умовах непросто. Підтримати оптимальну вологість навколо пишного кущика допоможе часте обприскування з дрібнодисперсного пульверизатора. Необхідний ефект створять також керамзит, галька, мох, насипані в піддон.

Порада. На зимовий період розташуйте фітонії подалі від радіаторів: сухе повітря навколо них зробить негативний вплив на уродженку вологих тропічних лісів.

Відмінний мікроклімат в просторі будинку дозволить створити кімнатний фонтанчик. Розташований поблизу горщика з фітттоніей, він підтримає вологість і внесе декоративний ефект в композицію.

Успішному зростанню фітонії в домашніх умовах сприяє правильний вибір грунту. Вона повинні бути пухкої, проникною, багатою поживними елементами. Грунтову суміш становить з рівних частин наступних компонентів:

  • торф;
  • листяна земля;
  • річковий пісок;
  • чорнозем;
  • хвойний субстрат.

Істотний фактор нормального розвитку екзотичної культури – забезпечення дренажу. Попередити закисание грунту допоможе керамзит, дрібна щебінка, галька, насипані на дно горщика.

домашні квіти

Пишний зростання красивих листя можливий при використанні підгодівлі. Комплексні добрива особливо необхідні на початку весни, їх вносять 1 раз в тиждень. У зимовий період уродженку тропіків підгодовувати не рекомендують.

Особливості розмноження, пересадки

Декоративно-листяна рослина розмножують кількома способами, основні серед них:

  • живцювання;
  • поділ материнського куща (простий метод);
  • відводками.

Розподіл куща проводять навесні. Акуратно поділяють коріння, пересаджують ділянки в підготовлені контейнери. При наявності фітонії різних відтінків, що ростуть в окремих горщиках, можна відокремити кущики від кожної. Після пересадки в їх в загальну ємність виходить квітково-декоративний мікс, що милує око буйством фарб.

Розмноження живцями – більш тривалий процес. Приступають до нього в кінці літа. Зрізають верхівковий держак, залишаючи на ньому 4-5 листочків, пересаджують у вологий субстрат – пісок, мох сфагнум або в торф’яні таблетки. Обов’язкова умова – укриття держака скляним (поліетиленовим) ковпаком.

кімнатні рослини

Простий спосіб – розмноження відводками. В його основі – здатність рослини пускати коріння в вузлах. Таким чином фіттонія, як правило, розмножується в природі. Легко використовувати цей метод розмноження і в кімнатних умовах. Досить прикопати очищений від листя відводок в грунт і дочекатися його вкорінення.

Пересадку фітонії здійснюють навесні. Повне заповнення горщика корінням, їх кінці, вилазять із дренажних отворів, – ознаки того, що рослині необхідно оновити грунт. Швидко зростаючої декоративної культурі пересадка потрібна раз в 2-3 року.

Фиттония, обрана в якості прикраси будинку, не розчарує, а, навпаки, підкорить екзотичної красою, радуючи оригінальної пишним листям.

А які декоративно-листяні культури вирощуєте на підвіконні Ви?

Догляд за фіттонія: відео