Морква – одна з найбільш популярних культур на городах Росії. Причому, вирощується вона практично в будь-який смузі країни. Цей овоч дуже люблять за невибагливість до клімату, щедрий урожай, лежкість і відмінний смак. Але щоб отримати все вищеперелічене, необхідно знати, яке насіння вибрати. Пропонуємо вашій увазі підбірку кращих сортів моркви за відгуками городників з докладним описом.
Тонкощі вибору підходящого сорту моркви
При виборі відповідного сорту моркви важливо співвіднести кліматичні умови свого регіону і вимоги сорти до умов вирощування, а також визначити для себе оптимальні терміни очікування врожаю цього овоча.
Так, в залежності від термінів дозрівання, морква підрозділяється на наступні види:
- Ранню. Цей вид відрізняється максимально великою швидкістю дозрівання плодів – близько 65-80 днів, надзвичайною врожайністю і вмістом малого кількості цукру. На смак така морква не відрізняється солодкістю і не дуже лежання – для тривалого зберігання вона не підходить.
- Середньостиглу. Як то кажуть, «золота серединка». Середньостиглі сорти відрізняються найвищою врожайністю (як у ранніх сортів) і відмінною лежкістю (як у пізніх сортів). Кращими сортами для вирощування в холодних суворих регіонах вважаються саме середньостиглі сорти.
Морква – невибагливий у вирощуванні овоч
- Пізню. Найсолодші сорти відносяться саме до пізніх по терміну дозрівання. Вони відрізняються великою кількістю цукрів і каротину. Вегетаційний період пізніх сортів коливається в межах 130-150 днів з моменту посіву насіння. Прекрасно переносять низькі температури і використовуються для тривалого зберігання.
Тепер що стосується кліматичних умов регіону, в якому планується вирощування певного сорту. Наприклад, вибираючи відповідні насіння для вирощування в Центральному регіоні, краще віддати перевагу сортам, невибагливим до грунту і стійким до різких перепадів температури.
Порада. Зверніть особливу увагу на гібридні сорти моркви. Найчастіше вони відрізняються відмінним смаком і великим вмістом цукру. Крім цього, гібриди не бояться більшості хвороб, легко переносять перепади температур, дають стабільно високий урожай. Але пам’ятайте, що насіння, зібрані з гібридних рослин, не зможуть дати сходів в наступному сезоні.
Кращі ранні сорти моркви
- Лагуна F1. Гібридний сорт з вегетаційним періодом близько 80 днів. Коренеплоди досягають 18-20 см в довжину. М’якоть досить щільна, дуже соковита, має невелику серцевину.
- Амстердам. Один з найпопулярніших для вирощування ранніх сортів серед дачників. Стабільно щедрий на врожай, який з’являється через 80 днів після висіву насіння. Коренеплід має яскраво-помаранчеву гладку шкірку, за формою нагадує циліндр з тупим кінчиком. Для вирощування сорти найкраще підходить дренированная грунт, яка повинна регулярно, але не дуже рясно насичуватися вологою.
сорт Амстердам
- Тушон. Сорт дуже популярний серед вітчизняних дачників. Дає стабільно високий урожай, має невеликий за тривалістю вегетаційний період (близько 70-80 днів). Коренеплід відрізняється насичено-помаранчевим кольором і рівною циліндричної формою з глянцевим блиском. Довжина коренеплоду в середньому досягає 15-20 см. М’якоть соковита, солодка, дуже поживна, містить велику кількість каротину. Сорт любить родючий пухкий грунт і велика кількість вологи.
- бариня. Універсальний сорт – здатний «вижити» практично в будь-якому регіоні Росії. Плоди моркви мають помаранчевий колір з червонуватим відтінком, дозрівають протягом 3 місяців з дня висіву насіння. Відрізняються чудовими смаковими характеристиками.
Кращі середньостиглі сорти моркви
Серед розмаїття середньостиглих сортів моркви можна відзначити наступні:
- Нантская. Найбільш популярний сорт серед середньостиглих. Дозріває в протягом 95 днів. Коренеплід моркви відрізняється насиченим помаранчевим кольором і неабиякою довжиною – близько 20 см. За формою відрізняється від більшості інших середньостиглих сортів – вона злегка витягнута циліндрична. Морквяна м’якоть дуже соковита і хрустка. Підходить для вживання в свіжому вигляді. Відмінно зберігається (можна використовувати як зимовий запас). Сорт любить родючий грунт і достатню кількість вологи.
- Медова. Цей сорт відрізняється досить коротким вегетаційним періодом – всього 80 днів з дня посіву насіння. Коренеплід моркви має правильну циліндричну форму. М’якоть дуже соковита, солодка, ніжна на смак. Тому цей сорт відмінно підходить для вживання в свіжому вигляді і приготування соків, дитячих кашок.
сорт Медова
- Лосіноостровская. Коренеплід цього сорту дуже соковитий, солодкий, містить величезну кількість каротину. Вегетаційний період рослини становить в середньому близько 4 місяців. Морква відмінно приживається на будь-якому грунті за винятком суглинки і пісковика. Любить велику кількість вологи.
Кращі пізні сорти моркви
Пізні сорти не можуть похвалитися насіннєвим різноманітністю, як попередні два види, проте, вони мають не менше хорошими смаковими якостями і відмінно зберігаються, причому, досить тривалий час. Розглянемо найбільш популярні пізні сорти моркви для вирощування у відкритому грунті:
- Шантане. Якщо доглядати за рослиною належним чином, морква здатна давати дуже щедрий урожай. Коренеплід виростає у вигляді конуса. Шкірка тонка, гладка. Вегетаційний період становить близько 3,5 місяця. Відмітна риса, притаманна сорту – відсутність схильності до розтріскування.
Сорт Червоний велетень
- червоний велетень. Сорт відрізняється конусовидними плодами дуже великого розміру – близько 30 см в довжину і неймовірно щедрим урожаєм. М’якоть плодів відрізняється ніжним і солодким смаком, тому підходить не тільки для тривалого зберігання, а й вживання в свіжому вигляді.
Порада. Насіння цього сорту можна сміливо використовувати для пізнього посіву (під зиму), оскільки Червоний велетень спокійно переносить низькі температури.
- Сіркана F1. Гібрид, що з’явився на ринку не так давно. Плоди сорту виростають по «Нантського» типу. Як і більшість пізніх сортів, Сіркана F1 відрізняється чудовою лежкостью і високим урожаєм. Морква спокійно переносить посуху і здатна дати урожай практично на будь-якому грунті.
Наш матеріал добігає кінця. Ми познайомили вас з кращими сортами моркви, придатними для вирощування в відкритому грунті. Впевнені, ви зможете вибрати собі варіант до душі. Успіхів!
Як вибрати сорт моркви: відео
Сорти моркви: фото