Абрикос – це фрукт, що володіє великою кількістю корисних речовин і яскравим смаком. Розробки селекціонерів дозволили вирощувати абрикос практично у всіх куточках планети, не дивлячись на те що це південне дерево. Щоб насолоджуватися смачними плодами, рослина потрібно правильно посадити.
Для отримання урожаїв слід правильно посадити дерево
Підбір часу для висадки
Від кліматичного поясу залежить період, найбільш підходящий для посадки абрикоса. У північних країнах ідеальним часом буде друга половина квітня – це час, коли у абрикоса все ще не відкрилися нирки.
У південних країнах рекомендована висадка восени, на початку жовтня. Це обумовлено тим, що рослина має вкоренитися ще до приходу морозів.
У середній смузі висадка абрикоса дозволена як восени, так і навесні.
Висадка восени рекомендується для південних і середніх регіонів
Особливості висадки восени
Посадка абрикоса восени починається з підготовки ям. В середньому її параметри: 80х80х80 см, але вони залежать від розмірів коренів. В середину викопаної ями встановлюється кілочок, який виступає над грунтом не менше ніж на 0,5 м. На дно слід укласти дренаж, можна використовувати щебінь.
У грунт слід додати торф або перегній в співвідношенні 2: 1, 0,5 кг суперфосфату, 2 кг золи, все перемішати. Треба поверхнею ями повинна виникнути гірка.
Як посадковий матеріал використовують саджанець абрикоса, який досяг року, т. К. Він набагато швидше приживається в грунті, а для формування його крони не потрібно докладати зусиль. Сортові рослини однорічного віку мають товсті гілки без колючок, а на підставі щеплення розташовується невеликий шип. Потрібно приділити увагу огляду кореневої системи. Якщо вона недостатньо сильна або на ній спостерігаються Померзлі ділянки, рослина може не прижитися.
Перед посадкою саджанця його кореневу систему опускають в глиняну бовтанку з коров’яком. Коріння розташовуються в ямці таким чином, щоб їх шийка на 5-6 см височіла над рівнем поверхні. Після цього саджанець прикопують, грунт утрамбовують, а в пристовбурні кола виливають 2-3 відра води, саджанець прив’язують до кілочка.
Таким способом здійснюється посадка в південних широтах і в середній смузі.
Особливості осіннього догляду
Догляд за абрикосом восени включає в себе підготовку рослини до зимівлі. Необхідно виконувати санітарну обрізку дерева: видалення гілок, пошкоджених в процесі збору врожаю, залишки продуктів та схильних до хворобами або шкідниками.
Після листопаду потрібно прибрати всі залишки рослин (видалити бур’яни), а грунт, розміщену в пристовбурних кругах, потрібно перекопати.
Найпоширенішими шкідниками абрикоса є:
- тля – висмоктує з дерева сік, внаслідок чого він слабшає;
- плодожерка – шкідник, який зимує в корі абрикоса і підгризає її;
- листовертка – гусениця, яка в найкоротші терміни здатна з’їсти все листя і нирки рослини.
Моніліоз, дірчастий плямистість, гриб Валса і віспа – найбільш поширені захворювання абрикоса.
Якщо шкідників і хвороб немає, профілактична обробка дерева все одно потрібно. Для цього створюється розчин сечовини (700 г на 10 л води). Паралельно з цим методом обробки дозволяється обприскувати дерева розчином «циркону» або «Екоберіна», які збільшать стійкість рослини до змін погодних умов.
На початку осені дерево можна удобрити дерево фосфором і калієм, ці компоненти містяться в деревній золі. В цей же період рекомендується додати в грунт невелику кількість крейди, т. К. Він містить кальцій.
Гусениця листовійки об’їдає листя і нирки абрикоса
Посадка абрикоса і догляд за ним навесні
Посадка абрикоса навесні не відрізняється від його посадки восени, але доглядати за рослиною треба інакше. Вирощування абрикоса передбачає формування його крони. Спочатку весни, ще до появи перших бруньок, потрібно обрізати всі поламані або схильні до дії морозу гілки. Підстава скелетних гілок обробляється розчином вапна.
Весняний догляд повинен включати в себе підгодівлю дерева. Можна використовувати розчин сечовини, який наситить грунт азотом, позбавить дерево від шкідників, що залишилися з зими. Обробка сечовиною повинна здійснюватися до набрякання бруньок, інакше дерево можна просто спалити. Від шкідників допомагають також «Агравертін», «Акарін» або «Здоровий сад».
Препарат «Акарін» допоможе захистити дерево від шкідників
Пересадка абрикоса
Якщо ви хочете пересадити абрикос, пам’ятайте, що це великий стрес для рослини. В процесі викопування дерева практично завжди пошкоджуються корені, тому в цей рік воно навряд чи буде рясно плодоносити. Абрикос повільно приживається на новій ділянці, йому буде потрібно особливий догляд, без якого він захворіє і загине. Краще пересаджувати рослину тоді, коли воно знаходиться в стані спокою, т. Е. На початку весни або середині осені.
Правильно підібравши час і слідуючи технології пересадки, можна домогтися того, що рослина не тільки добре приживеться, але і почне краще плодоносити.
Пересадка дуже травматична для абрикосового дерева
Пересадка восени
Перш ніж пересаджувати абрикос, потрібно особливу увагу приділити підбору місця, яке повинно бути освітленим і захищеним від протягів. Потрібно ознайомитися і з розташуванням грунтових вод на ділянці (не менше 1,5), т. К. Абрикос негативно ставитися до надмірної вологи.
У середніх широтах ідеальним часом для пересадки період з 10 вересня по 15 жовтня. За два тижні до процедури потрібно викопати яму, розміри який залежать від віку рослини: чим дорослішими абрикос, тим більше вона повинна бути. Дуже великі ями робити не варто, оптимальними параметрами є глибина близько 1 м і діаметр 90-100 см.
Для пересадки рослини можна використовувати грунт з викопаної ями, але краще додати родючий. Можна створити її самостійно, з’єднавши 2 відра перегною, 400 г калію і 600 г суперфосфату.
Кореневу систему потрібно трохи присипати землею, утрамбувати її і полити. Коренева шийка повинна розташовуватися на одному рівні з грунтом: якщо вона потрапить під землю, то активізується процес загнивання і рослина пропаде. Найкращим варіантом буде збереження грудки землі, який був на коренях дерева.
Мульчування пристовбурного кола дасть можливість захистити абрикос від негативного впливу перших заморозків. Рекомендується вкрити дерево ялиновим гіллям і руберойдом для захисту від гризунів і зайців, які взимку харчуються цими деревами.