Красивоцветущие домашні квіти: огляд найкращих видів

орхідея будинкуКімнатні рослини здавна ділять на декоративно-листяні, в яких цінується яскрава, строката, незвичайної форми листя, і красивоцветущие, від яких ми чекаємо чудових, ніжних, що призводять в захват бутонів. Домашні квіти – хобі, релакс і прикраса «в одному флаконі». Пропонована стаття містить назви та опис найбільш красивих і в той же час нескладних в догляді видів з фото і рекомендаціями.

Почнемо з найбільш невибагливих

Якщо не виходить приділити домашнім квітам достатній час, а споглядати їх хвилюючу красу дуже хочеться, починати потрібно з найпростіших. Для зайнятих людей підходять квіти, які не потребують:

  • особливому температурному режимі;
  • частому обприскуванні;
  • грамотної обрізку;
  • періоді спокою.

Абсолютним лідером в цій номінації є Хойя, або воскової плющ. Ця ліана з темними нефритовими листям вимагає тільки одного: щоб її залишили в спокої. Хойю годі й пересаджувати, забувати годувати і навіть поливати, і вона все одно щоліта буде покриватися кулястими суцвіттями з сильним ароматом. Крім того, хойя – рідкісна рослина, що витримує південне вікно і прямі промені сонця. Єдине, що не треба з нею робити – переставляти з місця на місце.

як цвіте ХойяХойя

Трохи складніше в догляді сенполія, або узамбарская фіалка. Цвіте пишно і довго, представлена ​​сотнями різнобарвних, в тому числі махрових сортів. Зручна своїми малими розмірами: горщик з сенполій примоститься на вузькій поличці або між книгами. Не люблять ці квіти тільки яскравого світла і надмірного поливу. Під шаром грунту обов’язковий піщано-керамзитний дренаж.

Спатифиллюм – рослина, вибаглива лише до води. При зневодненні розкладає своє листя в сторони, набуваючи вкрай жалюгідний вигляд. Зате при систематичних поливах радує яскравою зеленню. Квіти спатіфіллюма представляють собою щось на кшталт кукурудзяного качана, обернутого сніжно-білим покривалом.

Чи не втомлюються цвісти

Існують домашні квіти, здатні утворювати квітконоси практично цілий рік. Щоб милуватися ніжними віночками постійно, краще за все поставити на підвіконня реопестрое, інакше – човен Мойсея. Рео любить сонце і вологу, при їх наявності завжди тримає в пазухах чудових пурпурної листя десятка два невеликих красивих квітів.

Бегонія – якщо вже зацвіла, не зупиниш. Чутливі бегонії тільки до вологи. Більшість видів цієї рослини відноситься до розряду декоративно-листяних, але є і різновиди з відносно великими квітами:

  • клубненосного – відмінно підходить для озеленення балкону;
  • вічноквітуча – потребує хорошому освітленні;
  • ампельна – особливо хороша в підвісних кашпо.

як посадити реоРео

Тривалістю цвітіння славляться також пеларгонії, кампанули, бальзаміни.

Порада. Щоб рослина не вичерпалося, давайте квітам відпочинок. Після 3-4 місяців безперервного цвітіння стримайте полив, підживлення і температуру, щоб квітка «перевів дух».

Найбільші кімнатні квіти

При бажанні милуватися гігантськими квітами у власній квартирі коштує завести антуріум. Він «влаштований» приблизно так само, як спатифиллюм, але покривало має яскраво-червоне, а суцвіття – сонячне. Рослина любить високу вологість і рівні температури.

Еухаріс, або амазонська лілія, під час цвітіння являє собою величне видовище: величезні цукрові квіти на високих, до 80 см, квітконосах, і соковитого відтінку широке листя. Еухаріс теплолюбний і не любить надмірної вологості.

Гібіскус, або китайська троянда, відрізняється не тільки значними квітами з далеко виступаючими тичинками, але і загальним габітусом. Це великий чагарник, який легко займе цілий кут квартири. Вимагає багато розсіяного світла, частого рясного поливу і постійної обрізки.

вирощування антуріумаантуріум

Екзотично виглядає пасифлора зі своїми неймовірно складними квітками, діаметр яких досягає розмірів кавового блюдця. Ця ліана швидко зростає, любить світло і обрізку. Квіти її живуть лише один день, зате щодня розпускаються нові. З інших ліановідних рослин для кімнат гарні:

  • стефанотис з сліпуче-білими зірочками квітів, зібраних у великі суцвіття;
  • кобея з ліловими дзвіночками і звитими білими тичинками;
  • клеродендрум Томсона з квітами, схожими на канапе з фізалісу-альбіноса і зірочок бадьяна.

Квітучі взимку

Це особлива категорія домашніх квітів, чий період цвітіння припадає на саме похмуре і емоційно важкий час року. Їх завдання – підняти настрій, скрасити холоду і білі сніги за вікном. Найвеселішим зимовим рослиною вважається цикламен. Його численні квіти на прямих квітконосах нагадують зграйку білих, фіолетових, рожевих метеликів. Цикламену потрібні прохолода і полив з піддону, щоб не загнив бульба.

Декабрист – рослина з «говорить» назвою, хоча його цвітіння не обмежується першим зимовим місяцем. Яскраві багатоярусні квіти декабриста утворюються на крайніх члениках плоского стебла. Рослина потребує відповідного догляду поливу і рівною температури.

цикламен в домашніх умовахцикламен

Особливо радісне зимове рослина – пуансетія, або різдвяна зірка. Квіти її непоказні, декоративну роль беруть на себе яскраво-червоні приквітки з гострими частками, що нагадують промені зірки. Це культура досить примхлива, тому частіше її викидають після цвітіння.

Порада. Не ставте своїх улюбленців біля батарей опалення – рослини будуть страждати від пересушеного повітря.

Квіткова аристократія

Найбільш вишукані домашні квіти – орхідеї. Дендробіум, каттлея, одонтоглоссум – їх назви настільки ж екзотичні, як самі рослини. Форма пелюсток, дивовижні гладкі і плямисті забарвлення, значна тривалість життя (до 2 місяців) кожної квітки роблять ці рослини справжньої елітою домашнього зеленого світу.

Новачкам радять починати з фаленопсис – найменш примхливих в догляді орхідей. Відсутність протягів, рівна температура в межах 24-26 градусів, наявність зволожувача повітря сприяють їх нормальному розвитку. Особливу увагу приділяють підсушування субстрату між поливами.

Каталог домашніх квітів становить не одну сотню видів. Можна провести чимало годин, розглядаючи їх фото, підбираючи і придумуючи квіткові композиції. І це буде час, витрачений з користю для душевної рівноваги і затишку в домі.

Кімнатні рослини: відео