Щодо історії появи новозеландських кроликів виникло багато теорій. Найправдоподібніша з них полягає в тому, що порода виведена фермерами з Каліфорнії шляхом схрещування бельгійського зайця з фламандським гігантом. Кролик цієї породи вийшов здоровим, великим, з округлою і мускулистої формою тіла. У них круглі щоки і довгі вуха, гостро дивляться вгору. Ноги також досить довгі і сильні.
Опис і характеристика породи
Штучно виведена порода показала відмінні результати за темпом розмноження і росту, а також за якістю хутра і м’яса. Головні особливості породи:
- Поширені кольори: білий, червоний, чорний і змішаний.
- Середня вага дорослої тварини: 4,5 – 5,5 кг.
- Щільний блискучий хутро, щільно прилягає до шкірці, який повертається у вихідне положення, якщо причесати кролика проти зростання вовни. Довжина – до 5 см.
- Підшерсток м’який і товстий, з вкрапленнями більш жорстких захисних волосся.
- Тулуб мускулисте і довге, з округлою головою на ледь видимої шиєю.
- Вуха пропорційні решті частини тіла і мають хороше покриття хутра з закругленими кінчиками. Довжина вух досягає 12 см.
- Задні кінцівки добре розвинені, довгі і прямі.
Порада! Різновид цих кроликів виграє на тлі інших видів для розведення в домашніх умовах. Через особливості розмноження новозеландців, а також з-за їх невибагливість в годуванні і догляді, ці тварини дуже добре підходять для початківців заводчиків.
Пухнасті звірята плідні і витривалі. Народжуються абсолютно здоровими і приносять велике потомство. Самки новозеландці – хороші і дбайливі матері.
Білий і червоний звірята
Основний напрямок в розведенні білих новозеландських кроликів – отримання якісного м’яса та хутра. Самки білого новозеландця дуже плідні, приносять кроленят до 9 разів. При цьому досить молочні та без праці вигодовують весь послід. При правильному вигодовуванні, кроленята у віці 2 місяців набирають вагу до 2 кг. Хутро білого кроля без проблем піддається забарвленню в будь-які кольори, за рахунок цього високо цінується в хутряному виробництві. Їх хутро застосовується в пошитті хутряних шапок, шуб та інших предметів одягу. Представники цієї породи невибагливі до годівлі і умов утримання, мають низькою собівартістю, яка з лишком окупається. Характер звірків спокійний і доброзичливий. Беручи їх в руки, не варто побоюватися бути укушеним.
червоні кролики виведені також з метою отримання шкурки і м’яса. Від свого білого побратима червоний новозеландець відрізняється перш за все червоно-коричневим кольором хутра. Самки також молочні, але менш плодовиті, приносять від 6 до 8 виводків. Кроленята червоного новозеландця активно ростуть і до 2 місяців досягають 2,5 кг.
Особливості змісту
Через великого розміру кроликів цього виду, їх клітина повинна бути просторою, щоб забезпечити достатню площу для стрибків, і вона повинна бути досить високою, щоб кролик стояв вертикально.
Клітини наповнюють тирсою і стружкою з твердих порід дерева і соломою, а також організовують область для гніздування. Клітини ретельно чистяться один раз в тиждень і кожен день видаляється послід.
Якщо віддається перевага змісту кроликів в закритому просторі, необхідно забезпечити звірів безпечною зоною, в якій вони зможуть розслабитися. Для цього ідеально підходить велика клітка для собак. Кроликів слід навчити використовувати лоток в якості туалету і триматися подалі від кабелів і проводів.
Чи будуть тварини жити в будинку чи ні, їм повинен бути наданий регулярний доступ на вулицю, наприклад, в безпечному районі саду, і кроликам також сподобається грати в картонні трубки, коробки та іграшки, призначені для кішок і собак.
Увага! Тварини вимагають вакцинації проти міксоматозу і вірусної геморагічної хвороби, регулярного лікування проти бліх, кліщів і черв’яків.
Дієта кроликів повинна складатися зі свіжого сіна і великої кількості овочів – кульбаб, зелені, капусти, моркви, коренеплодів. Ці овочі – фаворити кроликів і допоможуть зберегти їх зуби в здоровому стані. Тварини повинні мати доступ до свіжої питної води в будь-який час.
Розумні і красиві вихованці абсолютно заслужено здобули всесвітню популярність. Вони ідеально підійдуть як для утримання в якості домашнього улюбленця, так і для розведення в промислових масштабах.