Кури, іменовані Іспанськими голошейкамі – продуктивна екзотика на вашому дворі

Кури під назвою «голошейкі» відносяться до м’ясо-яєчним різновидів. На жаль, така вигідна за всіма параметрами птах рідко зустрічається в приватних господарствах наших любителів. У статті можна ознайомитися з описом породи, особливостями догляду і розведення.

Що являє собою різновид

Немає точних даних, в якій країні були виведені кури голошейкі. До Росії породу завезли з Угорщини та Румунії, тому багато хто вважає ці місця батьківщиною незвичайного виду птахів. Інші дослідники припускають, що різновид прийшла з Іспанії, а саме з провінції Андалузія. Завдяки цьому курей часто називають іспанська голошейка.

Вперше порода була представлена ​​світу в 1875 році на міжнародній виставці досягнень птахівництва, яка проводилася у Відні. І тільки через півстоліття кури з шиєю без пір’я стали поширюватися в фермерських господарствах Європи.

Зовнішній вигляд курей відповідає назві: на шиї відсутні пір’я. Під крилами і на внутрішніх частинах стегон покрив також не відрізняється густотою. Така нетипова для виду оперення обумовлено генетично і передається з покоління в покоління.

Виглядають кури голошейкі так:

  • Шия середньої довжини. Пір’я на ній відсутні.
  • Голова широка. Гребінь листоподібний форми. Верхівку прикрашає «головний убір» у вигляді невеликого пучка пір’я.
  • Мочки вух у курей білі або червоні.

незвичайні породи курей

  • Сережки круглі, яскраво-червоного кольору. У півнів вони значно більше за розміром.
  • Дзьоб злегка зігнутий, жовтий за кольором.
  • Райдужка очі червонувато-руда.
  • Тіло досить велике. Грудка добре розвинена.
  • Живіт округлий. Хвіст невеликий, пишний, трохи піднятий.
  • Ноги у курей середні по довжині. Їх колір відповідає оперення.
  • Забарвлення варіюється від світлих до найтемніших. Кури бувають чорними, кукушечнимі, рудими і т.д.

Увага! Незважаючи на відсутність пір’я в деяких місцях, кури добре себе почувають в холодних регіонах. Однак утримувати їх на вулиці цілий рік допустимо тільки в південних районах.

Правила догляду

Як курчата, так і дорослі птахи досить невибагливі. Характер кури голошейкі мають мирний, тому вони легко уживаються з іншими мешканцями пташника. Курчата добре переносять невеликі відхилення температури і зміни в раціоні. З виводка досягає зрілого віку 95%. Ніякого особливого догляду кури не вимагають.

Для утримання в прохолодних областях потрібно обладнання утепленого курятника з вільним вигулом. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче + 10 ° C. Щоб кури голошейкі постійно лунали, в зимовий період компенсують недолік освітлення штучно. Світловий день потрібно не менше 14 і не більше 16 год.

догляд за домашньою птицею

Кормом кури не перебирають. Раціон потрібно живильний і правильно збалансований. У нього повинні входити зернові культури, овочі, крейда, дріжджі. Кормову суміш готують самі або купують виробничий комбікорм. Дорослі особини годують 2 рази на день, маленьких курчат – через 2 години.

Увага! Не варто залишати в годівницях недоїдений корм. Вживання несвіжих продуктів завдасть шкоди здоров’ю птиці.

При правильному змісті за рік курка приносить до 160 яєць. Нестися голошейкі починають рано – у віці 6 місяців. М’ясо у різновиди смачне і ніжне. Збалансований раціон дозволяє швидко набирати вагу молодняку. Догляд, який нічим не відрізняється від робіт з іншими різновидами курей, забезпечує хорошу продуктивність птиці. Дорослий півень важить в середньому 3-4 кг, курочка 2-3 кг.

Розведення породи

З переваг утримання курей голошеек відзначають смачне м’ясо, по дієтичним властивостям наближене до індичого та практично вдвічі меншу кількість пір’я, що дозволяє швидше обробляти тушку при забої. Сюди ж можна додати незвичайний, можна сказати, екзотичний вид птахів.
Перераховані фактори стимулюють прагнення любителів розводити породу на своєму обійсті.

Для здійснення задуманого знадобиться інкубатор – голошеіе кури не дуже терплячі під час насиджування кладки, що несприятливо позначається на кількості і якості потомства. Для нормального запліднення на 10 курей досить 1 півня.

розведення курей

Закладку в інкубатор виробляють так:

  1. Відбирають яйця від особин не молодший 7 місяців.
  2. Оглядають матеріал для розведення на предмет тріщин, сколів, нерівностей. Невідповідні екземпляри видаляють.
  3. Викладають яйця в комірки інкубатора.

Розвиток курчати відбувається 21 день. Протягом цього періоду матеріал періодично перевертають, зволожують, переглядають на овоскопі.

Вилупилися пташенят містять в сухому приміщенні, підтримуючи в ньому температуру +26 .. + 30 ° C. Для підтримки тепла застосовують інфрачервоні лампи, що працюють цілодобово. Наявність протягів неприпустимо. Поступово температуру знижують. До віку курчат 30 днів вона повинна бути +18 .. + 20 ° C. Догляд за молодняком нічим особливим не відрізняється від етапів вирощування пташенят інших різновидів.

У перші дні життя курям дають подрібнений білок і жовток круто зварених яєць. Поступово додається манна крупа, сир. Через тиждень в раціон вводять зелень, змішані крупи. На 10 день життя додають овочі, товчений крейда. Годування підростаючого покоління виробляють через 2 години протягом дня.

Увага! Не можна утримувати птицю на холодній підлозі. В курнику повинна бути підстилка з торфу, солом’яної січки, тирси.

Кури голошейкі – прекрасний вибір для приватних господарств. Невибаглива порода відрізняється хорошою продуктивністю, екзотичним видом і мирною вдачею.

Кури голошейкі: відео