Кури різновиди Родонит зустрічаються на подвір’ях і в фермерських господарствах Росії. Популярність порода завоювала завдяки високим показникам несучості. У статті можна ознайомитися з особливостями птахів і їх розведення, а також вивчити відгуки господарів, вже спробували містити цих продуктивних несучок.
Особливості породи
Несучка, якій дали назву «Родоніт», була виведена на території Росії, а саме в місті Свердловську. Схрестивши продуктивних особин яєчного напрямку (породи Ломан Браун і Род Айленд) вчені отримали унікальних птахів. Кури Родонит прекрасно себе почувають в холодних областях і постійно несуть яйця.
Зовні кури нагадують своїх генетичних батьків. Виглядають представники породи Родонит так:
- Голова невелика.
- Гребінець має вигляд листа.
- Сережки великі. Як і гребінь пофарбовані в червоний.
- Дзьоб жовтий з темною смугою посередині.
- Пір’я коричневі, припасовані до тіла птахів Родонит.
- Кінчик хвоста і крил світлі.
Родоніт належить до яєчного типу курей. Нестися вони починають з 4-х місяців. У холодну пору несучість не падає. За рік отримують до 300 штук з однієї особини.
Вага у Родонит, як і у всіх несучок, невеликий. Доросла курка має масу близько 2-х кг. При придбанні молодняка бажано відбирати більше жіночих особин. Дізнатися де курочка, а де півник можна вже через добу після прокльовування. У перших очі світлі, а у других – темні. Петушки покриті жовтого кольору пухом. На голові проглядається темна пляма. У курочок пух коричневий, голова і спинка світлі.
Зміст і профілактика захворювань
Містять курей Родонит в приміщеннях висотою 1,7-1,8 м. Обов’язкова умова – наявність вентиляційної кватирки і відсутність протягу. Холодні повітряні потоки послаблюють імунітет птахів і призводять до захворювань. Сідала розташовують на рівні 1 м від підлоги. Як гнізд встановлюють дерев’яні ящики і заповнюють їх соломою.
Порада. У кутку приміщення краще встановити ящики, заповнені сумішшю піску і золи. Кури дуже люблять «сухе купання» і порода Родонит не виняток – таким чином птах позбавляє шкірні покриви від паразитів.
Температура в курнику підтримується від -2 ° C до + 28 ° C. На площі 10 м² містять 20 особин.
Годівниць знадобиться кілька: для сухого і вологого корму. Краще щоб вони були вузькі, прямокутної форми, з бортиками. Так досягається мінімальна втрата корму.
Для підтримки несучості на високому рівні в період коротких днів птахівники практикують досвечивание. Світло в курнику має бути протягом 13 год. Взимку лампу включають до світанку і вимикають пізно ввечері.
Кури Родонит схильні до різних захворювань. Щоб не допустити поширення інфекції кілька разів на рік проводять профілактичні заходи.
- Білять курник зсередини розчином вапна (2 кг на відро води).
- Миють приміщення лугом. Для процедури знадобиться 2 кг золи і 10 л води.
Щодня прибирають екскременти і нез’їдений корм. Ці нехитрі заходи допоможуть вберегти особин крос Родоніт від захворювань.
Як і чим годувати
Дорослих курей Родонит годують 2 рази в день: вранці і ввечері. У раціон несучок включають такі елементи:
- Цільне і дробове зерно. Представникам Родонит дають пшеницю, ячмінь, овес, просо, гречку, насіння соняшнику, кукурудзу.
- Зелені корми. Якщо вихованців вирощують у вільному вигулі, вони добувають трав’яну підгодівлю самостійно. Птиці міститься у вольєрах дають люцерну, кропиву, молодий горох, кріп, лугові трави.
Порада. У холодний період року птахівники рекомендують давати подрібнену хвою. Добавка сприяє кращому засвоєнню їжі.
- Овочі. Гарбуз, кабачки, огірки, картопля, морква, буряк, ріпа – ці культури корисні як для молодняку, так і для дорослих особин Родонит. Дають їх у відвареному і сирому вигляді, попередньо подрібнивши.
- Обов’язково включають в раціон продукти тваринного походження. Сироватку, кефір, сир, м’ясо-кісткове і рибне борошно, подрібнені кістки потроху підмішують в корм. Добавки підвищують несучість, роблять яєчну шкаралупу твердіше.
- Мінеральні добавки у вигляді золи, крейди, вапняку, черепашнику повинні щодня бути присутніми в раціоні Родонит.
Крім їжі в курнику постійно має бути присутня чиста вода для пиття і гравій, що поліпшує травлення птахів.
Особливості розведення та відгуки про породу
Кури Родонит не висиджують яйця. Причина такої поведінки криється в штучної селекції. Для їх розведення потрібен інкубатор. Виживання молодняку хороша, але високі показники досягаються тільки при відповідному догляді.
Запліднені яйця після ретельного огляду закладають в інкубатор, де вони пробудуть 19-21 день. Матеріал для розведення періодично зволожують. Це не дає шкаралупі пересихати і дозволяє пташенятам Родонит легко прокльовується в певний термін.
Увага! Якщо апарат не наділений функцією перевертання роботу доведеться робити вручну.
Що з’явилися на світ малюків перші дні містять при температурі +28 .. + 30 ° C. Поступово цифри знижують. Місячні курчата чудово себе почувають при кімнатних показниках. Фермери та господарі невеликих пташників відгукуються про кросі Родонит дуже добре. Відзначають їх здатність не знижувати несучість при зниженні температури, що відбувається з іншими поширеними породами. Кури рухливі, не агресивні. У маленьких господарствах крос заводять не тільки з метою отримання яєць. М’ясо птиці ніжне і смачне.
Кури Родонит – справжня знахідка для любителів утримання птахів. Порода не позбавлена недоліків, але здатність птахів не знижувати продуктивність в зимовий час робить їх бажаними гостями на будь-якому подвір’ї.