Курильський чай: як виростити самостійно

курильське чай посадка і доглядУ народі цю рослину прийнято називати перстачем чагарникової. Відомо воно дуже давно, ще в стародавні часи народні цілителі Сходу використовували курильське чай, як один з важливих компонентів для приготування багатьох лікувальних настоїв і відварів. Сьогодні садівники вирощують його на своїх ділянках не тільки для отримання смачного лікувального чаю, але і для прикраси квітників і альпінаріїв. Квіти перстачу красиві, кущі розлогі, в залежності від сорту, вони досягають висоти до півтора метрів. Посадка і догляд за рослиною у відкритому грунті не складає великих труднощів навіть для початківців садівників.

Опис популярних сортів і різновидів перстачу

Багато століть утекло з того часу, як вперше було виявлено цю рослину, і люди дізналися про його красі і цілющі властивості. Завдяки роботі селекціонерів з’явилися нові сорти і гібриди курильського чаю. На фото ви побачите всю різноманітність цих сортів: різнокольорові відтінки пелюсток, висота кущів варіює від низькорослих рослин до великих екземплярів, листя також мають різну величину і тональність забарвлення.

Досвідчені садівники і ландшафтні дизайнери вміло поєднують декоративні якості перстачу з іншими рослинами в саду, домагаючись гармонії з навколишньою природою і емоційного ефекту, який виробляє на людей вид квітника з Пятилистной рослиною.

  • Курильський чай (звичайний) – чагарник висотою до 1 метра, має безліч гілок з щільною кулястою кроною діаметром до півтора метрів, пелюстки квітів жовті, розмір в діаметрі до 3 см, поодинокі або кистеобразное. Початок цвітіння – червень, кінець – серпень. У дикій природі виростає на кам’янистих гірських схилах, в саду добре приживається на альпійських гірках.

курильське чай посадка і доглядКурильський чай (звичайний)

  • Абботсвуд – кущ середньої, до 1 метра, висоти, квіти білосніжні, крона невелика, трохи більше одного метра в діаметрі. Цвіте все літо і частину осені, аж до жовтня.

курильське чай посадка і доглядАбботсвуд

  • Претті Полі – низькорослий сорт (до 60 см), ранньоквітучих (в травні розпускаються перші бутончики), квіти ніжно-рожевого кольору середньої величини, гілки розлогі, крона щільна, невелика.

курильське чай посадка і доглядПретті Полі

  • Принцеса – ранньоквітучих сорт, висотою до 80 см, квітки рожеві, крона щільна, майже рівна зверху.

курильське чай посадка і доглядпринцеса

  • Голдтеппіх – квіточки великі, яскраво-жовтого забарвлення, сам чагарник майже стелиться по землі, досягаючи висоти від 50 до 70 см, довго квітучий сорт (травень – жовтень).

курильське чай посадка і доглядГолдтеппіх

Посадка перстачу у відкритий грунт і догляд за рослиною

Садівники, жоден рік займаються вирощуванням курильського чаю, знають багато нюансів посадки цієї рослини, залежність його зростання від місця, характеру грунту, часу висадки. Початківцям квітникарям слід орієнтуватися на опис кожного сорту, зазначені на упаковці посадкового матеріалу, але деякі загальні агротехнічні вимоги повинні виконуватися для всіх видів, до них належать такі:

  • місце посадки повинно бути досить добре освітлено;
  • грунт рекомендується легка, удобрена;
  • виробляти висадку рослини слід в ранкові або вечірні години;
  • для підготовки ґрунту потрібно використовувати субстрат з родючої землі, піску і перегною;
  • між рослинами необхідно залишати досить місця, в залежності від сорту;
  • ями розміром повинні перевищувати розмір прикореневого кома з землею.

Коли проводити підгодівлю добривами

Зовсім нескладно доглядати за таким рослиною, як і всі подібні насадження, перстач вимагає небагато:

  1. Регулярний полив, особливо, в жарку погоду.
  2. Підживлення навесні, в період активного цвітіння і восени. Зазвичай застосовують мінеральні добрива, які містять фосфор і калій, в осінню пору додають азотні складові.
  3. Обрізка проводиться постійно, протягом всього вегетативного періоду.

курильське чай посадка і доглядРегулярно проводите обрізку

У відкритому грунті перстач чудово приживається, якщо дотримуватися перераховані умови вирощування і здійснювати регулярний догляд за рослиною (полив + добриво).

Методи розмноження рослини

Курильський чай розмножують різними способами: насінням, живцями, відводками або поділом куща. Ми коротко опишемо їх, починаючи з самого складного.

Розмноження насінням

Збирати насіння самостійно, з уже наявних рослин, потрібно в міру їх дозрівання, у вересні або жовтні. Ранньою весною висівають насіння для отримання саджанців в спеціальні контейнери з родючим субстратом, після появи першого справжнього листка їх розсаджують в окремі горщики, а з приходом теплих днів саджанці переміщують у відкритий грунт.

Живцювання

Живці можуть бути зеленими або вже здеревілими. Молоді зелені гілки нарізають на частини довжиною 9-12 см, залишаючи 2 листові нирки, верхню і нижню. Нижню частину черешка прикопують, а на верхній частині видаляють половину листа. Посадку слід проводити протягом 2-х діб, щоб розсадні черешки не засохли. Потім слід полити і злегка замульчувати грунт. В одну ямку можна прикопати 3 рослини, в подальшому їх розділити.

курильське чай посадка і доглядДержак курильського чаю

Здерев’янілих живців заготовляють восени і зберігають всю зиму в прохолодному місці, ранньою весною пересаджують в удобрений грунт у відкритий грунт

Розмноження діленням куща

Це один з найпростіших способів розмноження курильського чаю. Дорослий кущ з потужною кореневою системою і безліччю гілок поділяють на частини, по 3-4 гілки, і розсаджують на відстані один від одного, щоб виконувати всі агротехнічні вимоги.

Увага! Такий поділ можливо тільки для кущів віком від 4 до 6 років, коли рослина набуває достатню кількість кореневих нащадків і верхніх пагонів.

Як боротися з хворобами і шкідниками курильського чаю

Перстач мало схильна до захворювань, але іноді, якщо не проводиться регулярна профілактична обробка рослини, її може вразити борошниста роса, іржа або листова плямистість. На садових ділянках, в міських парках і клумбах на початку сезону, тобто навесні, обприскують рослини хімічними препаратами від хвороб і шкідників: розчином мідного купоросу або фунгіцидом.

Порада. Молоді кущі, які захворіли на борошнистою росою в перший рік посадки, необхідно видалити з ділянки, а рослини, що знаходяться поруч, обробити вищеназваними засобами.

Курильський чай рідко піддається нападу шкідників, але якщо це відбувається, відлякати їх допоможуть препарати, що містять в своєму складі речовини з різким запахом: розчин нашатирного спирту, часникові настойки, відвари з бадилля помідорів.

курильське чай посадка і доглядКурильський чай – лікарська рослина

Курильський чай на присадибних ділянках вирощують не тільки, як лікарська рослина, але також використовують його природну красу в поєднанні зі всілякими рослинами.

Курильський чай виглядає дійсно барвисто, доставляє масу задоволення, тішить око витонченістю, і в той же час своєю первозданною красою.

Чагарники для саду: відео