Люцерна: перевага корисних властивостей над протипоказаннями

люцерна корисні властивості і протипоказанняЛюцерна була відома як кормова культура ще до нашої ери. Також вона використовувалася в народній медицині. Спектр корисних властивостей, якими володіє люцерна, дозволив цій рослині стати повноцінним лікарським засобом. Адже препарати з натуральним складом безпечніше, ніж штучні аналоги.

Дивовижний склад

У люцерни корисні всі частини рослини – за рахунок потужної кореневої системи, її надземна частина отримує максимум корисних речовин з грунту. Її легко висушити самостійно і отримати траву з 8-ма унікальними амінокислотами, які найкращим чином позначаться на здоров’ї людського організму.

Вітаміни у великій кількості, особливо групи В, найкорисніші мінеральні речовини, цінність яких в тому, що всі вони в легкозасвоюваній формулою. Навіть на гормональний фон людини люцерна впливає сприятливим чином.

Перевірено часом: народна медицина

У народній біомедицину люцерна давно і успішно застосовується в різноманітних цілях:

  1. Кровоспинний, ранозагоювальний препарат у вигляді порошку з листя.
  2. Проти трихомонадного кольпіту. Це інфекційне запальне захворювання лікується відваром трав’яний частини.
  3. Давно відома люцерна як сечогінний засіб, протидіє таким захворюванням як цукровий діабет.

люцерна корисні властивості і протипоказанняцвітіння люцерни

Народні рецепти краси взяли на озброєння промислові косметичні компанії. Компреси для омолодження з подрібненої сировини, відвари, маски з додаванням меду можна замінити кремом з фітоконцентратом рослини.

Порада. Для зміцнення нігтів і волосся застосовують всередину.

Сучасне використання

Боротьба з холестерином, зайвою вагою, профілактика серцевих захворювань – проблеми сучасних людей. Люцерна зі своїм унікальним складом активно допомагає в цій галузі:

  • органічні сполуки сапоніни блокують всмоктування холестерину;
  • похідні кумарину борються з тромбозом;
  • сприяє більш продуктивному розщепленню жирів, що надходять з їжею;
  • профілактика целюліту за рахунок виведення зайвої рідини;
  • хлорофіл сприяє детоксикації всього організму;
  • відвар з молодих пагонів знижує апетит.

люцерна корисні властивості і протипоказаннясушена люцерна

Крім цього, формула з великою кількістю кальцію і магнію сприяє профілактиці артриту та подагри, за рахунок виведення надлишкової кількості сечової кислоти. Діабетикам допоможе відрегулювати кількість глюкози.

Ще одна важлива властивість люцерни – надавати гнітюче дію на фактори і агенти, що провокують ракові пухлини. Звичайно, дія спрямована не на всі канцерогени, а тільки ті, що потрапляють в травний тракт: їх компоненти рослини обволікають і виводять. Ця унікальна здатність люцерни відкрита порівняно недавно і зараз досконально вивчається в американському Національному інституті раку.

Шкода і протипоказання

Найперший шкоду, яку здатна нанести люцерна, трапляється не з її вини:

  1. Головне, не плутати дикорослі сорти з використовуваними в медичних цілях.
  2. Вирощена в теплиці або відокремленому місці культура – це запорука чистого рослини, не оброблені шкідливими речовинами, не схильного до забруднення від доріг і промислових виробництв.

Крім алергії, є захворювання, при наявності яких вона протипоказана категорично:

  • червоний вовчак та інші імунні захворювання, патології;
  • гострі захворювання органів травної системи.

До прийому під час вагітності особливу увагу – на ранніх термінах люцерна заборонена. А застосування на пізніх термінах слід обговорити з фахівцем. Люцерна містить досить велику кількість вітаміну К, корисного в післяпологовий період. Але що стосується впливу на дитину – все-таки не рекомендується застосовувати до 3-х років.

люцерна корисні властивості і протипоказанняПеред використанням люцерни вивчіть протипоказання

Люцерна з сімейства бобових, тому може викликати не дуже приємні наслідки у тих, хто їх не переносить. Наслідок – метеоризм, порушення роботи кишечника.

Порада. Не варто одночасно вживати ліки на основі люцерни і молочні продукти, навіть тим у кого немає проблем з травленням.

Як приймати

Можна почати оздоровлення свого організму з самих бажаних моментів – кулінарних. У європейських країнах давно використовують люцерну як інгредієнт салатів і супів, адже молоді проростки дуже нагадують за органолептичними якостями зелений горошок. Поєднати смачне і корисне – приємний спосіб лікування.

Сучасна фармакологічна промисловість зазвичай пропонує максимально зручні форми випуску даного препарату. До речі, і перша харчова добавка (БАД), що не зареєстрована як ліки, була створена на основі цієї трави.

Люцерна – дивовижна рослина, невибаглива, але таке змістовне. Рідко коли препарати народної медицини знаходять в подальшому таку підтримку у біологів, хіміків, лікарів. Вони вважають компоненти рослини корисними для людини і дуже перспективними в плані зміцнення здоров’я.

Корисні властивості люцерни: відео