Стародавні люди вважали, що часник додає сили і мужності, захищає від хвороб. Вони приписували йому владу і силу відганяти демонів і відьом, він був в кожному будинку.
Незважаючи на те, що ми не сильно віримо в народні забобони, одне залишається певним: часник є одним з найбільш ефективних лікарських рослин, відомих людству.
Часник і лушпиння – супер-продукти для здоров’я та краси
Вже давно відомо, що ті, хто не скупиться на нього в своєму повсякденному раціоні – більш здорові, живуть довше, а настоянка з часниковою лушпиння продовжує молодість.
Аліцин або незвичайні якості часнику
Часник – це багаторічна рослина, яка складається з цибулини (головки), що містить багато зубчиків. З зубчики виростає стебло, на кінці якого утворюється суцвіття, заховане в чохол. Воно складається з маленьких бузкових квіточок.
Часник прийшов до нас із Середньої Азії, звідки потрапив на Близький Схід, а потім в Європу. Сьогодні він вирощується по всьому світу як лікарська рослина і пряність.
У 100 грамах часнику міститься:
- 146 ккал;
- 6,4 г білка;
- 0,5 г жиру;
- 36,2 г вуглеводів;
- 4,1 г волокна;
- 400 мг калію;
- 41 мг кальцію;
- 153 мг фосфору;
- 1,7 мг заліза;
- 25 мг магнію.
Склад і цінність часнику
У часнику корисні всі частини чарівної рослини (стебла, квіти, листя, цибулини, коріння і часникові стрілки), не випадково, його в народі називають хворобою від ста недуг.
Ще Авіценна, назвав часник «Ліками від старості». А американський дієтолог, Роберт Аткінс, кращими засобами від алергії вважав рослинні препарати, що містять часникову лушпиння.
До складу часнику входять фітостероли, флавоноїди, пектини, летючі бактерицидні суміші, сполуки сірки, і серед них не має запаху аллілін, який, потім розпадається на бактерицидні сполуки, відомі як алліцин, під впливом ферменту-аллінази. У часнику міститься близько 10 г / кг аллицина. У лушпинні часнику, міститься провітамін А (недолік в зубчиках), сліди вітамінів групи В і вітамін С.
Аліцин виділив хімік Честер Дж. Каваліто в 1966 році, як субстанцію додає запах часнику і діючу як антибактеріальний засіб.
Аліцин в часнику – природний антибіотик
Дослідження показали, що часникова лушпиння і самі зубчики часнику можуть іноді діяти сильніше, ніж пеніцилін та тетрациклін. Цілющі властивості часнику пов’язані з наявністю в складі його сполук сірки, яка, під час подрібнення зубчиків, дає різкий запах.
Ще одна цінна властивості шкірки часнику визначили вчені з Пенсільванського Університету: пригнічення синтезу канцерогенних органічних сполук, з’єднання (аллил дісульфік) можуть запобігти таку хворобу, як рак.
У людському організмі, аллицин діє як лікарська речовина, що розчиняє бронхіальну слиз.
Заготівля лушпиння виробляється після збирання в процесі чистки. Зберігати в сухому вигляді
Часник і всі його складові можна назвати повним натуральним антибіотиком, рекомендованим при синуситі, болі в горлі і т.д.
Часникова лушпиння і її таємниці
Не можна з точністю назвати ті роки, коли наші далекі предки в якості лікарських засобів стали використовувати корисні властивості м’якоті та часниковою лушпиння для лікування багатьох захворювань. Ним лікували навіть такі страшні захворювання як чума і холера. У середні століття часник вважали панацеєю від усіх хвороб.
Встановлено, що часник пригнічує ріст бактерій і грибків.
Часникова лушпиння використовуються при лікуванні:
- легких;
- інфекцій верхніх дихальних шляхів;
- шлунково-кишковий тракт;
- застосовується як знеболююче, антимікробну, протигрибкову, антисклеротичну, протиалергічний засіб;
- шкірних захворювань.
Біофлавоноїд кверцетин – натуральний антиоксидант, що міститься в часниковою лушпинні, один з найбільш корисних речовин для життєдіяльності людини. Речовина, завдяки своїм унікальним ефектом омолодження ефектів, відоме у всьому світі.
Наявність антиоксидантів в організмі, сприяє регенерації органів на клітинному рівні, захищає тканини організму від впливу токсичних речовин.
Користь лушпиння для різних цілей
Пектин, що міститься в часниковою лушпинні, позбавляє кров і клітини холестерину, запобігаючи утворенню бляшок, допомагає очищати кров від радіоактивних ізотопів і важких металів.
Часникова лушпиння використовується, для:
- підтримання працездатності серцевого м’яза, запобігання і попередження інсульту, інфаркту, стенокардії і т.д .;
- регенерації клітин організму;
- виведення радіонуклідів, токсинів, шлаків, ліквідації «холестеринових» бляшок;
- ослаблення дії канцерогенних речовин, що утворюються при приготуванні м’ясо на грилі, шашлику;
- сприяння загибелі клітин раку товстої кишки, молочної залози, легень, передміхурової залози і лейкемії;
- зниження рівня цукру в крові, розширення кровоносних судин;
- підвищення чутливості клітин до інсуліну;
- поліпшення вуглеводного обміну.
Що в ній особливого
Кверцетин надає їй ті особливі властивості і є найціннішою різновидом вітаміну Р, без якого людський організм не може нормально функціонувати.
Ще тільки в одному продукті харчування є така кількість кверцетину – це гречка.
Пектин часнику – цінне цілюще і желирующее речовина
Пектин – це речовина, яка у великих кількостях знаходиться тільки в часниковою лушпинні. Пектин допомагає боротися з раковими утвореннями і підсилює корисні властивості часнику. Ці два компоненти особливо цінні і важливі для здоров’я людини. Тому треба цінувати чудові властивості часниковою лушпиння і не варто нехтувати таким цінним природним матеріалом.
Де і коли необхідно застосовувати лушпиння часнику
Людям, які проживають в екологічно неблагополучних районах, а також тим, хто хоче очистити організм від токсинів, поганого холестерину і омолодити його, особливо корисні будуть настойки, відвари з часниковою лушпиння і вживання в їжу м’якоті часнику.
Через місяць застосування відварів і настоянок значно поліпшується самопочуття, відчувається велике піднесення сил, бадьорість і прилив енергії.
Надаючи очищає дії, часникова лушпиння одночасно зміцнює стінки кровоносних судин, роблячи їх еластичними, попереджає розвиток хвороб, викликаних неправильним способом життя і харчуванням.
Вона сприяє стабілізації ваги, нормалізує обмін речовин в організмі. Це властивість особливо цінується прекрасними жінками і допомагає їм подолати багато комплексів і відчувати себе впевненіше.
Діючи, як омолоджуючий засіб, часникова лушпиння виводить з організму ті шлаки і токсини, які сприяють передчасному старінню шкіри і старіння всього організму.
Також, при впливі цінних речовин, що знаходяться в часниковою лушпинні, з організму повністю виводяться вільні радикали, які сприяють злоякісним новоутворенням.
Корисні настойки з лушпиння і в період загострення хвороб, пов’язаних із запальними процесами, грип, ГРВІ та багатьма іншими. Вони діють як профілактичні засоби. Відвари допомагають стабілізувати стан хворого, піднімають імунітет, прискорюють одужання.
Часник для нюхання від ГРВІ та застуди
Часник застосовують для зміцнення імунітету. Це впливає на активність Т-клітин та макрофагів, ключових елементів імунної системи.
Було виявлено, що екстракт часнику стимулює макрофаги виробляти більше агентів, які вбивають мікроорганізми і пухлинні клітини.
Для людей, які мають знижений імунітет, рекомендується вживати два зубчики часнику в день. Зубчик часнику можна додавати в салати та інші страви, це так само ефективно зміцнює імунну систему.
- Медичні журнали показують, що вживання в їжу часнику дуже впливають на серцево-судинну систему.
- Він регулює високий кров’яний тиск, діючи як систолічний засіб. У Китаї і Японії визнаний як засіб для лікування гіпертонії, зміцнює серцевий м’яз.
- Американські вчені підтвердили той факт, що часник і його лушпиння відмінний засіб проти метеоризму.
Їсти часник краще ввечері
Оздоровчі рецепти з часниковою лушпиння
Прихильники природної дієти і травники використовували часник і його лушпиння для лікування різних захворювань. У середземноморських країнах, де в їжу додається велика кількість часнику, люди менше хворіють.
Сам часник і препарати на його основі працюють як антибіотики проти патогенних мікроорганізмів, особливо проти стрептококів (Streptococcus) і стафілококів (Staphylococcus), що підтверджується численними дослідженнями. Ефект використання часнику і його лушпиння, іноді навіть краще, ніж багато синтетичні антибіотики.
Приготування суміші з часнику і лимона від атеросклерозу
Часник знищує бактерії, гриби, паразити, не викликаючи побічних ефектів.
Всі рецепти настоянок з часниковою лушпиння надають на організм оздоровчі дії, вони призначені для лікування різних недуг. Треба тільки правильно приготувати лікарський засіб.
У Росії, часник називається "російський пеніцилін» і використовується для боротьби з епідемією грипу, застуди, кашлю і кишкових розладів.
У багатьох країнах він офіційно визнаний і використовується як антибактеріальний засіб.
Дослідження показали, що часник дуже ефективний при боротьбі з вірусними інфекціями, він допомагає усувати їх. Відбувається це через летючих сполук сірки і ефірних масел. Під час грипу та застуди, подрібнений зубчик часнику в чашці теплого молока зігріває, збільшує потовиділення, полегшує відхаркування, очищає дихальні шляхи, знижує лихоманку.
Часник є прекрасним доповненням не тільки до м’яса, а й для багатьох інших жирних продуктів, які важко переварити.
Часник – еліксир здоров’я
Він має ніжний, м’який смак, постачає організм корисними речовинами і є прекрасним доповненням до бутербродів, салатів і сирів. Часник, маринований разом з декількома шарами лушпиння (2-3 останніх ніжних шару), зберігає свої прекрасні властивості природного антибіотика і пробіотичні бактерії – натуральні «стимулятори» пригнічують розвиток багатьох хвороб. Містять в маринаді молочно-кислі бактерії діють як натуральний консервант і роблять позитивний вплив на здоров’я.
Часник (Allium посівного L.) використовувався в медицині для лікування багатьох захворювань, в тому числі його активний інгредієнт – алліцин, дії якого схожі з дією антибіотика. Дослідження показують високу антимікробну активність часнику, переважну зростання грибків і бактерій. Він має антиоксидантну, антибактеріальну, противірусну, протигрибкову, антисклеротичну, протиалергічну і протиракову властивістю.
Підтримує імунну і дихальну систему, зміцнює природні захисні сили організму і покращує загальну фізичну форму.
Настоянка часнику на маслі і на спирту
Робить позитивний вплив на серцево-судинну систему, розширює кровоносні судини і знижує артеріальний тиск. Він благотворно діє на вуглеводний обмін, підвищує чутливість клітин до інсуліну. Але головним властивістю настоянок з лушпиння часнику і м’якоті, є його вплив на зміст кишково-мікробного балансу. Завдяки своїм характеристикам, він усуває пошкодження бактеріальної флори в кишечнику після лікування антибіотиками. Пробіотичні бактерії виконують безліч різних функцій, не тільки захищають нас від інфекцій, але і допомагають травленню, стимулюють імунітет.
Товста кишка, є найбільшим розсадником бактерій в нашому організмі, і одночасно, своєрідним «генератором» здоров’я і благополуччя.
Спосіб життя, який ми ведемо: погане харчування, стрес, зловживання ліками, вкрай негативно впливають на мікрофлору шлунка. Порушення балансу мікрофлори кишечника робить негативний вплив на стан всього організму. Прибуток і лікування ними в цьому випадку просто незамінні і дуже ефективні у відновленні нормальної працездатності шлунково-кишкового тракту. Пробіотичні бактерії стимулюють секрецію слизу, яка є природним «ущільнювачем» кишечника і виробляє речовини, завдяки чому на поверхні кишечника, створюється захисний шар.
Рецепти використання лушпиння часнику
Маринований часник
- Десять головок часнику, почистити, залишивши 2-3 останніх шару лушпиння. Розділити на зубчики.
- Корінь хрону очистити помити і нарізати на шматочки. Банки ошпарити окропом.
- У кожну баночку на дно покласти 2 шматочки хрону, 5-6 горошин чорного перцю, 2 горошини запашного, ½ лаврового листа і ¼ чайної ложки зерен гірчиці.
- Помістити часник в банку, зверху покласти розетку кропу, залити розсолом.
- В один літр окропу, додати 1 чайну ложку подрібненої білої лушпиння часнику, 1 ст. ложку з невеликою гіркою кам’яної солі (НЕ йодованої).
- Прокип’ятити 5 хвилин.
- Залити гарячим розсолом часник і щільно закрутити. Поставити банки з часником в затемнене місце, при кімнатній температурі для маринування (2-3 тижні). Після припинення процесу ферментації, коли вода в банках стане прозорою, ще раз добре закрити банки.
Маринований з лушпинням часник має ще більшу цінність
Маринований даними способом часник зберігає більшість цінних мінералів та інших корисних речовин, що знаходяться в часниковою лушпинні і в м’якоті часнику. Не рекомендується стерилізувати вміст банок, так як висока температура позбавляє вміст банок багатьох цінних компонентів.
Лікарська настоянка
До 100 г чистої промитої і висушеної лушпиння часнику додати 500 мл горілки. Поставити ємність в тепле темне місце і наполягати протягом 10 днів, періодично збовтуючи. Суміш процідити і поставити на зберігання в холодильник або льох.
10-20 крапель настоянки додати до 50 мл теплої кип’яченої води. Застосовувати для зниження кров’яного тиску і регулювання рівня холестерину в крові. Настоянка також працює як антиатерогенна засіб, допомагає при ревматичних болях. Через місяць лікування, зробити тридцятиденний перерву.
Загальне оздоровлення
- Жменя подрібненої лушпиння часнику залити склянкою гарячої (90 градусів) води.
- Настояти протягом 8 годин, при закритій кришці.
- Процідити. Вживати в охолодженому вигляді в кількості 200 мл на добу, після їди протягом 10 днів.
- При необхідності повторити курс через два місяці.
Поліпшення стану і приплив бадьорості з’являється вже через 7 днів застосування настоянки.
Кров’яний тиск? Застосовуйте часник!
- 100 г часнику разом з лушпинням подрібнити і додати 500 мл горілки.
- Зберігати в теплому і темному місці, періодично збовтувати.
- Через 10днів процідити і поставити в холодильник.
- 10-20 крапель додати до 50 мл холодної кип’яченої води і вживати 2 рази на день.
- Після лікування зробити 4-5 тижнів перерви.
Від кашлю
- На чавунній сковорідці, абсолютно чистою, без змащення, «підсмажити» вимиту і просушену часникову лушпиння.
- Коли лушпиння придбає темно-коричневий колір і почне диміти, включити пальник на мінімальний режим, накрити голову покривалом і почати інгаляцію (не більше 7 хв).
- Димок, який буде виділятися, володіє цілющими властивостями.
- Виділення сліз і чхання – це нормальне явище.
- Інгаляцію проводити 7днів, не частіше одного разу на день.
Домашній антибіотик – склад
Шкірні захворювання
Вони бувають різні, починаючи від вугрової висипки і закінчуючи важко поточним на псоріаз. Часникова лушпиння – це одне з народних засобів боротьби з шкірними захворюваннями.
- Чисту і суху білу лушпиння перемолоти до стану борошна.
- 1 чайну ложку отриманого порошку залити 500 мл окропу.
- Прокип’ятити 15 хвилин на мінімальному вогні.
- Накрити кришкою і дати настоятися протягом 12 годин. Потім процідити. Додавати в воду при прийнятті ванн.
- Лікувальну ванну приймати 1 раз в тиждень.
- Відвар зберігати в холодильнику не більше 1 місяця.
Даний відвар благотворно діє на зміцнення волосяних цибулин, покращує ріст волосся, зменшує суглобові болі (втирати в хворобливі суглоби вранці і ввечері), протирати тампоном, змоченим у відварі, вугровий сить на обличчі.
Ванночки з відвару допомагають впоратися з грибковими захворюваннями нігтів і зняти втому з натруджених ніг.
Від дзвону у вухах
- Взяти одну велику головку часнику. Ретельно вимити її разом з лушпинням.
- Витерти насухо або залишити висохнути. Подрібнити її.
- Взяти один великий лимон, помити його і подрібнити в блендері або м’ясорубці.
- Залити все разом кип’яченою водою (600 мл).
- Закрити ємність кришкою і поставити в холодильник на 4 дні.
- Процідити.
- Застосовувати по 50 мл, вранці, перед сніданком. Період – 3 місяці. Повторення курсу лікування можливо тільки через 30-35 днів.
Для очищення судин
- Три столові ложки лушпиння часнику залити 1 літром холодної кип’яченої води.
- Приготовану суміш поставити на парову баню і пропарити протягом 15 хвилин (не доводячи суміш до кипіння).
- Дати суміші настоятися протягом 3 годин.
- Процідити через марлю, складену в чотири шари.
- Охолоджений відвар застосовувати в кількості 100 мл 3 рази на добу, після їди.
Суміш для очищення судин
Тривалість прийому – 1 місяць, перерва – 3 місяці. Потім курс лікування часниковою лушпинням можна повторити.
Рецепт омолодження від тибетських ченців
Настоянка для омолодження організму була розроблена тибетськими ченцями в IV-V столітті до нашої ери. Курс омолодження за допомогою часнику проводиться один раз на рік, а потім перерва п’ять років.
У 1971 році делегати ЮНЕСКО, які відвідали Тибет, знайшли на руїнах монастиря глиняні таблички, на яких був записаний рецепт. Він був переведений і таким чином потрапив до Європи.
Рецепт наливки:
- 35 грама часнику з одним шаром лушпиння подрібнити. Помістити в темну скляну ємність.
- Додати 200 мл медичного спирту.
- Залишити настоюватися 5 днів.
- Вживати настоянку вранці, до їди. Починати з 1 краплі, в обід -2 краплі, увечері – 3 краплі.
- Кожен день додавати по одній краплі в кожний прийом, довівши до 25 крапель на прийом вранці, вдень, ввечері.
- Вживати до кінця наливки. Можна додавати краплі в молоко.
Для омолодження
Продовжити молодість хочеться всім, зберегти пружну і підтягнуту шкіру без зморшок. Часникова лушпиння – це той засіб, який допомагає віддалити наближення старості і появи зморшок, адже в ній багато мінералів і активних речовин, що живлять і зволожуючих клітини шкіри.
- 35 г білої часниковою лушпиння залити 500 мл теплої води, довести до кипіння і дати настоятися 3-4 хвилини.
- Залишити настоятися протягом 8 годин.
- Процідити. Остудити. Чоловікам приймати напій по 200 мл чотири рази на добу з 10 по 20 числа кожного місяця. Жінкам з 20 по 30 число. Перерва – 2 місяці.
Шовковисті і гарне волосся
Всім хочеться бути привабливими і мати шовковисте, густі, блискуче волосся. Часник допоможе позбутися від січних решт, лупи і зміцнить волосяні цибулини, оздоровить шкіру голови і прискорить ріст волосся.
Приготування масла для волосся
маска:
- Взяти середню головку часнику, очистити від зовнішньої білої лушпиння.
- Очистити три зубчики часнику, додати до них 2 ложки подрібненої лушпиння і 2 ложки меду.
- Якщо волосся ламке і сухе додати 2 краплі оливкового масла.
- Втерти в шкіру голови.
- Залишити протягом 30 хвилин, ретельно змити з застосуванням шампуню.
- Процедуру рекомендується проробляти 1-2 рази в тиждень.
Протипоказання
Безконтрольно використовуючи часникову лушпиння і займаючись самолікуванням можна не тільки оздоровити свій організм, але і нанести йому істотної шкоди. Є ряд свідчень, при яких використовувати часникову лушпиння категорично забороняється, це:
- гіпотонія;
- вагітність;
- дітям (до 12 років);
- грудне годування.
Вибирайте тільки якісний здоровий часник
Для лікування вибирати треба тільки якісну сировину. Перевірити наявність нітратів і нітритів, а також інших хімічних сполук можна в спеціалізованих лабораторіях.
Але найкраще і найякісніше сировину – це вирощене на своїй дачній ділянці, без застосування шкідливих для здоров’я сполук, присутніх в добривах.
Вживати часник і приготовані самостійно препарати з його складових варто лише після того, як ви проконсультуєтеся зі своїм лікуючим лікарем. У рідкісних випадках, часник може привести до алергії, мігрені і т.д.