Віра
Як можна боротися з довгоносиком на полуниці під час цвітіння без використання хімії?
Одними з перших ягід, що дозрівають на ділянці, є полуниця і суниця. Ароматні, соковиті ягоди містять велику кількість вітамінів і мінералів. Малиновий довгоносик – небезпечний шкідник полуниці, малини і суниці. Використання хімії для боротьби зі шкідником, особливо під час цвітіння культур, не рекомендується. Існують ефективні і безпечні методи.
Небезпечний ворог
Вирощування полуниці – робота не з легких. Але потрібно ще зберегти урожай. Якщо на листках полуниці є отвори, бутони почали опадати, значить з’явився шкідник. Квіткоїд малиновий (малиновий довгоносик) вражає листя, квіти, плоди рослини. Невеликий жучок (до 3 мм) має виріст на голові, за що і отримав свою назву.
Довгоносик шкодить малині, полуниці і суниці
Особливої шкоди завдає квіткам рослини, так як відкладає яйця в середину квітки, пошкоджує цветонос. Квітка гине. Якщо врахувати, що знищуються листя і плоди – врожаю ягід можна не чекати, якщо не боротися з квіткоїдом.
Щоб позбутися від малинового квіткоїда можна застосувати отрутохімікати. Але кому захочеться псувати смак ягід хімією. Є перевірені народні та безпечні методи без хімії проти малинового довгоносика.
Агротехнічні і механічні методи боротьби
- Малиново-полуничні довгоносики можуть зимувати в верхньому шарі грунту. Ранньою весною полийте грядку гарячою водою (близько 70-80 ° С), частина комах загине.
- Посадіть поруч з розетками полуниці цибулю, часник, чорнобривці. Такий «аромат» не переносять шкідники. Для більшого ефекту раз в день надломлюються листя рослин-помічників.
- Можна класти між рядами полуниці або суниці гілки папороті лісового.
- Існують механічні способи боротьби – збір дорослих комах. Під розетки рослин поміщаємо папір і струшуємо комах на неї. Шкідників утилізуємо. Збір комах проводиться рано вранці і якомога частіше.
- Застосовують пастки для комах. Замішуємо суміш дріжджів (100 г) і цукру (200 г), поміщаємо в тепле місце. Коли розчин починає бродити, розливаємо в пляшки і розставляємо між рядів культури.
- У спекотну погоду можна спорудити «притулок» для довгоносиків: розстелити два шари паперу, зверху гофровану. Жучки будуть ховатися в них від спеки. Папір зібрати і спалити.
Порада. Що б позбутися від шкідників необхідно багаторазове застосування різних методів боротьби.
Обприскування безпечними речовинами
- Під час цвітіння можна поливати полуницю настоєм з гіркого перцю. 1 кг перцю помістити в 10 л води, витримати протягом 2-3 днів.
- Допомагає настій з часнику і тютюну. Часниковий настій: часник – 100 г, екстракт хвої – 400 мл, 2 ст. ложки борної кислоти. Настояти протягом 3-4 днів.
- Настій з пижма застосовують багато досвідчених садівників. На 1,5 кг пагонів пижма 5 л води, витримують 4-5 днів. У настій додають розчин господарського мила.
Довгоносика можна перемогти народними методами
- Запах нашатирного спирту не подобатися малиновому квіткоїд (на 10 л води 2 столові ложки нашатирю).
- Перевірений рецепт розчину марганцівки допоможе не тільки в боротьбі з довгоносиком, а також вбереже рослини від гнилі: беремо 5 г марганцівки на 10 л води.
- Можна застосовувати для обприскування розчин деревної золи, відвар полину гіркого, звичайний мильний розчин.
Увага! Обприскування проводите ввечері в суху безвітряну погоду. При високій температурі волога швидко випаровується, помітно зменшуючи ефект. І звичайно, не обприскуйте рослини перед дощем: трав’яні настої легко змиваються водою.
Заходи профілактики
Боротися з шкідником потрібно починати з осені:
- Обов’язково викошуйте листя полуниці на зиму. Дорослі жуки зимують під засохлими листям біля поверхні грунту.
- Малиновий довгоносик зимує в грудочках грунту, тому розпушування при настанні перших морозів допоможе позбутися від більшої частини комах.
- Грядку полуниці можна вкрити темною плівкою, з отворами для розеток. Парниковий ефект під плівкою згубно діє на шкідників. До того ж, це позбавить вас від бур’янів, полегшить видалення зайвих вусів.
- Внесіть хвойну мульчу.
Своєчасні профілактичні заходи позбавлять грядки від шкідників. Але якщо все ж малиновий квіткоїд або інші шкідники з’явилися, не поспішайте застосовувати отрутохімікати. Використовуючи народні методи, можна зібрати хороший урожай, і зберегти життя корисних комах-запилювачів.