Міні-піг – новий друг людини. Опис, догляд, годування

Ще недавно міні-піг використовувався тільки в лабораторіях для різних дослідів і досліджень. Але любителі тварин не могли допустити, щоб така дивовижна тваринка дісталася тільки вченим. Тому сьогодні все частіше і частіше ці свинки з’являються в звичайних квартирах. Доказом цього є численні фото симпатичних п’ятачків в хазяйських обіймах. Так що це за звірі, як за ними доглядати, і чи є підводні камені у вихованні цих нових друзів людства?

Опис тварини

Історія виникнення карликових свиней налічує вже понад півстоліття. Перші особи міні-Піга з’явилися в Німеччині від дикого кабана і в’єтнамської вислобрюхі свині. Сьогодні ж їх виведенням займаються багато країн, в тому числі і Росія. Основне прагнення селекціонерів – вивести якомога меншу за розміром особина (мікро-піг). При цьому якихось певних стандартів породи немає. Тварина може народжуватися з найрізноманітнішим забарвленням: рудим, чорним, строкатим, тигровим, мармуровим.

Перші півтора року міні-піг активно зростає, а потім домашній вихованець тільки набирає вагу, так би мовити "кабанеет". Велика особина в результаті набирає від 50 до 80 кг ваги. Мініатюрні екземпляри – всього 10-30 кг. Все залежить від якості і кількості харчування, дієти. У дуже рідкісних випадках декоративні свинки досягають всього 6-10 кг.

дуже маленькі поросята

Тривалість життя цих вихованців досить висока, близько 15 років. Звичайно, за умови належного за ними догляду, регулярного ветеринарного обстеження, правильного режиму годування і вакцинацій. Відомі також випадки довгожительства, коли міні-піг прожив 20 років і навіть більше.

Яку породу вибрати?

Здавалося б, немає ніякої складності у виборі породи: свиня вона і є свиня. Але не тут-то було! Все ж за довгі роки селекційної роботи вченим вдалося досягти чималих результатів, тому у бажаючих купити міні-Піга є вибір:

  1. Бергштрессер кнірт – одна з найбільш мініатюрних порід. Дорослі самки важать всього 9-10 кг, самці міні-Піга трохи крупніше – до 13 кг. Вони відрізняються особливою відданістю господарям і доброю вдачею. породи маленьких свиней Бергштрессер кнірт
  2. Ще одна карликова різновид – Міні майяліно. У цієї породи навіть самці важать не більше 10 кг. Симпатяги мають цікавий забарвлення в чорно-білу цятку або повністю чорні. При належному вихованні міні-піг виросте слухняним і розумним, має високу здатність до дресирування.
  3. Незвичайний міні-піг Візенау відрізняється потужним квадратним статурою, на мордочці у нього немає характерних складок. Вага його більш значний – до 20-25 кг, а значить, містити його в квартирі буде проблематично. Але міні-піг кмітливий і дуже легко може привчитися до туалету! породи тварин Візенау
  4. Геттінгенського міні-піг – найближчий родич в’єтнамської породи. Це велика різновид, може виростати до 100 кг. Його характерні риси: яскраво виражений животик і неймовірна любов до їжі.
  5. Ще один міні-піг, мініатюрна Сибірська, теж відноситься до любителів поїсти. Максимальна вага, якого вона досягає – 40-50 кг. Однак фігура цього представника кілька більш витончена: великого живота немає, а ноги довгі і стрункі. Але все ж жирових відкладень у цього міні-Піга досить, щоб з легкістю переносити знижені температури.

Умови утримання

Виходячи з того факту, що міні-піг має відносно невеликі розміри, цілком логічно, що купують його для утримання в квартирі. І це йому підходить! Він володіє прекрасним інтелектом, за деякими даними, його розум не гірше, ніж у чотирирічної дитини.

Міні-піг добре піддається вихованню, має виняткову для тваринного пам’яттю, тому його можна легко привчити до лотка. Для цього потрібно забезпечити порося широким лотком з невеликими бортиками.

Порада. Не слід застосовувати будь-які наповнювачі для туалету, міні-піг може не тільки розкидати їх, а й з’їсти!

На відміну від своїх повномасштабних родичів, маленькі свині не мають смердючого запаху. Однак любов до обжерливості – це їх великий мінус, оскільки неконтрольований апетит може привести до захворювання і навіть летального результату. Ось чому міні-піг вимагає обов’язкового чіткого режиму харчування і рухова активність.

Увага! Зовсім маленькому вихованцеві необхідний період адаптації в квартирі, під час якого міні-піг вимагає особливого ставлення: не слід проявляти до нього підвищену увагу, брати на руки, а також купати і нав’язувати незвичні для нього заняття.

Міні-піг не менш собаки чи кішки потребує особистому просторі, тому малюка необхідно забезпечити кошиком або коробкою, а для примірників побільше – бажано б і цілою кімнатою.

домашні тварини

Ці чистюлі дуже люблять воду, тому регулярні купання потрібні не тільки в гігієнічних цілях, а й в розважальних і навіть розвивають. Купають міні-Піга в звичайній ванні, застеливши дно нескользящим килимком для безпеки. Після водних процедур ніжна шкіра свинки може сохнути і доставляти сильний дискомфорт, тому обов’язково використовувати креми, масла та інші зволожувачі.

Ще один момент – це прогулянки і рухова активність вихованця. З огляду на його особливостей, вони вкрай необхідні. Вигулювати міні-Піга потрібно не рідше п’яти разів на тиждень, при цьому велике значення мають рухливі ігри. Коли поросяті виповниться 2 місяці, поступово починають використовувати шлею. Місця для вигулу – це не тільки парки з зеленими галявинами, а й асфальтові доріжки. Про їх тверде покриття відмінно стираються копитця.

До речі, раз в кілька місяців доведеться підстригати копитця міні-Піга ножицями. Тільки робити це потрібно дуже обережно, усуваючи лише ороговілі краю, щоб не заподіяти тварині болю.

Раціон та режим харчування

Міні-піг – всеїдна тварина. Більш того, його обмінні процеси в організмі наближені до людських. Тому і здорова дієта для нього дуже нагадує звичайне правильне харчування людини. Ось приклад щоденного раціону:

  1. Сніданок: будь-яка каша на воді або молоці.
  2. Обід: свіжі фрукти, тушковані овочі.
  3. Вечеря: суміш злаків з кисломолочними продуктами і фруктами.

У харчуванні міні-Піга не повинні бути присутніми:

  • консервовані, копчені продукти;
  • сіль і спеції;
  • солодощі;

харчування поросят

  • здоба;
  • гриби;
  • свіжа білокачанна капуста;
  • буряк;
  • картопля;
  • цибуля;
  • кукурудза;
  • відходи зі столу людини.

Будь-які зайві калорії ведуть до надмірного росту міні-Піга, а заборонені овочі – до проблем з шлунково-кишкового тракту. Також з міркувань безпеки не слід давати свинці ягоди, фрукти з кісточками і горіхи.

Відгуки заводчиків

Ці доброзичливі тварини отримують схвальні відгуки. Поросята одні з найбільш гіпоалергенних вихованців, тому користуються особливим попитом у астматиків. Завдяки своїм характером вони добре уживаються з собаками, кішками та іншою живністю.

вигул порося

Міні-піг – вже давно не екзотика, господарі їх люблять за відданість і справжню дружбу. Вони спілкуються за допомогою тілесного контакту і різних звуків, що свідчить про високий рівень розвитку. Вони хрюкають і верещать, вимагаючи до себе уваги, що не кожному сподобається. Але скрасити самоту ці тварини можуть як ніхто інший.

Є і негативні відгуки, які свідчать про те, що міні-піг, як і звичайна свиня, досить химерний і неповороткий, мимоволі може псувати предмети меблів, перекидати цінні речі. Все-таки чималий зростання деяких порід може стати перешкодою для розведення в невеликих квартирах. Крім того, ціна на тварин велика, а поганий догляд може легко привести до захворювання і навіть смерті. Але якими б не були відгуки, поганими або хорошими, все заводчики сходяться в одному: міні-піг неймовірно душевне і мила тварина. Воно подарує своїм власникам чимало приємних емоцій і любові.

А Ви хотіли б завести міні-Піга у себе вдома? Чому?

Відгуки про міні-пігах: відео