Монтаж вікон. Як працювати з конструкцією з полікарбонату

як зробити вікнаПолікарбонат вважається матеріалом майбутнього в склінні. Легке і звукоізолююче покриття в рамі з дерева або металу стає все більш популярним. Ставити вікна з полікарбонату в будинку вирішуються не багато, пам’ятаючи про його штучне походження і боячись токсичності. А ось на веранді, балконі або альтанці – в самий раз.

Полікарбонат: особливості та види матеріалу

Дешевше, зручніше, надійніше – такі переваги полікарбонату для вікон перед сучасними пластиковими склопакетами. Мова йде не про пластмасових вставках для віконної рами, а про панелях, за своїми властивостями нагадують скло. Вони прослужать довго. Ще воно гідність – їх вкрай складно розбити.

У будівництві і обробці застосовують два види полікарбонату:

  1. Стільниковий. Його структура складається з дрібних сот, наповнених повітрям. Така панель добре захищає приміщення від вуличного шуму і не випускає тепло з будинку, але і сонячних променів через вікно пропускає менше. Тому її зазвичай використовують в декоративних цілях. На веранді, в альтанці з стільникового полікарбонату можна виготовити навіс або глухі вікна. вікна своїми рукамимонолітний полікарбонат
  2. Монолітний. Більш ударостойкий, безпечний і дорогий в порівнянні зі стільниковим. Пропускає більше сонячних променів. Відрізняється більшою складністю в монтажі.

Увага! Обидва види можуть бути виконані не тільки в традиційному прозорому варіанті, а й в різних кольорах. Це відкриває широкі дизайнерські можливості в будівництві або ремонті балкона, альтанки, веранди.

Виготовлення вікон: підготовка до робіт

Листи матеріалу досить легкі, тому при монтажі вікон ви цілком можете обійтися своїми руками. Звичайно, починати потрібно з замірів і створення креслення. Подумайте, де ви збираєтеся розташувати вікна, якого виду і кольору вони будуть. Придбайте необхідні листи з невеликим витратним запасом.

Увага! Якщо ви заготовили матеріал заздалегідь, важливо забезпечити йому правильне зберігання. Не можна, щоб на полікарбонат потрапляли прямі сонячні промені. У нього є захисна плівка, але вона покриває штучне скло тільки з одного боку.

Також для монтажу вікна вам знадобляться такі матеріали:

  • профіль;
  • захисний скотч-герметизатор;
  • анкери, саморізи, гвинти з запасом;
  • ущільнювальні шайби.

Ширина профілю підганяється під товщину листів. У ходу матеріал товщиною 4 мм. Для нього підійде профіль 5 мм. Цілком можна оперувати і іншими розмірами.

вікна своїми руками

З інструменту у вас під рукою повинні бути:

  1. Циркулярна пила. Для різання основного матеріалу.
  2. Звичайна пила. Для роботи з дерев’яною рамою.
  3. Перфоратор. На нього лягає завдання підготовки отворів для фіксації вікна в стіні.
  4. Будівельний рівень.
  5. Монтажна піна і ніж для роботи з нею. Для герметизації вікна.
  6. Пасатижі, викрутки, шуруповерт, напилок. Для виконання різноманітних монтажних робіт.

Монтаж найпростішої конструкції з полікарбонату

Насамперед слід підготувати рівну проріз для вікна. Найпростіший і швидкий варіант має зручну функцію підйому-опускання окремий частин рами:

  • Наріжте секції з полікарбонату (однакові за розміром). Кожну підсильте Н-образним профілем зверху і знизу.
  • Відміряйте і відріжте профіль потрібної довжини (при необхідності відрегулюйте самостійно).
  • Ш-подібний профіль пригвинтите до стіни саморізами. Капелюшки не повинні стирчати. Можна зробити зенковку. Технологію неважко подивитися на відео.
  • Обробіть профіль будь-якої мастилом, щоб майбутні секції вільно ковзали по ним.
  • Вставте секції – кожну в свою колію.
  • Укрутите саморізи, щоб скласти з частин незбиране вікно. Це найпростіший спосіб фіксації секцій на потрібній висоті. Місця зіткнення профілю для посилення з’єднайте утеплювачем.

віконна рама

  • Вгорі зробіть фіксатор. Підійде навіть звичайна дверна петля. Вона буде утримувати вікна з полікарбонату в піднятому стані. Ця конструкція дозволяє відкривати і закривати частини конструкції в будь-якій кількості і послідовності.

Увага! Досвід показує, що зі стільниковим полікарбонатом вікно непогано утримує тепло в осіннє або весняне час. Воно захистить вас від негоди. Однак будьте обережні – конструкція досить квола для непорядних людей.

Інший спосіб збирання вікна

Рама тут також готується заздалегідь. Потім роботи виконують так:

  • Зробіть прямий підвіс. Прикрутите анкери: по парі на кожен бічний елемент і ще один у верхній частині рами вікна. Верхній край анкера буде виступати з лицьової частини рами, а внутрішній – трохи зсередини.
  • Вставте в отвір профіль. Виконайте в ньому кріпильні отвори по 8 мм.
  • Вставте дюбелі.
  • Порожню віконну раму вставте в профіль. Використовуючи будівельний рівень і клини, скоректуйте її в площині так, щоб в центральній частині рама розташовувалася під прямим кутом. Після всіх налаштувань зафіксуйте її металевими анкерами.
  • Зробіть виміри віконної рами. Підготуйте листи полікарбонату. Нерівні і зайві частини відшліфуйте напилком. За кромці кріпляться заглушки. Жорсткість фіксації відрізка в рамі фіксуються кронштейнами.

Фінальні етапи робіт по монтажу вікон – перевірка точності установки будівельним рівнем і фіксація герметиком. У випадку з стільниковим полікарбонатом це особливо важливо. Адже невелика щілина може звести нанівець всі позитивні термозберігаючі якості матеріалу. Зроблене на совість вікно з полікарбонату допоможе утеплити балкон, альтанку або веранду для осінніх посиденьок.

 

Як кріпити полікарбонат: відео