Найдавніша порода корів родом зі Швейцарії

Не кожна різновид корів може пишатися своїми глибокими родовими коренями. Це важливий момент. Чим довший період вдосконалення породи, тим вище м’ясні, молочні показники тварини. Симентальська корівка – корова з найдавнішої родоводу, перші згадки про неї відносяться до V століття. Ця порода стійко затребувана в усьому світі завдяки своїй універсальності.

Опис, підвиди

Симентальська порода корів родом зі Швейцарії, де протягом багатьох сотень років селекціонери покращували породу. В результаті вдалося отримати універсальний м’ясо-молочну худобу, а шкури сімменталов охоче купують виробники шкіряних виробів. Відомо й іншу назву породи – бернська, за деякими даними, ці рогаті «вигулювали» на узбережжях річки Берн.

Зовнішність корів достатня характерна. Відрізнити від інших її можна за кількома параметрами:

  • об’ємна голова;
  • міцна широка груди (у бичків буває і підгруддя);
  • досить товстий і довгий хвіст, часто з распушенной пензликом;
  • чисто білий колір вимені, ніг і живота;
  • м’яка шерсть;
  • широкий круп (говорить про хорошу молочної продуктивності);
  • ніс і повіки – ніжно рожеві.

види корів

За розмірами, симентальська корова досить велика і важка, з міцними ногами і широкої холкою, вона крупніше багатьох своїх родичів – в холці до півтора метрів, довжина тіла досягає 160 см. Дуже розвинена потужна мускулатура. Забарвлення – біло-кремовий, з червонувато-бурими відтінками на спині. При народженні телята мають масу близько 40 кг і швидко підростають – в півтора року вони вже більше 300 кг. Вага дорослої корови від 650 до 850 кг, а бичків можуть досягати тонни і більше.

Увага! Швейцарські фахівці в тваринництві вважають, що якщо кінчики рогів у симентал чорного кольору, то корова не чистопородна. Вони повинні бути жовто-коричневими.

В результаті появи породи в різних кліматичних зонах з’явилося багато підвидів. Розглянемо основні типи, характерні для російських областей:

  1. Степовий. Продукт схрещування симентальської і середньо корівки.
  2. Уральський. Суміш казахських і сибірських типів.
  3. Сибірський. Результат змішування порід в трьох поколіннях – бурятських і сибірських корів.
  4. Далекосхідний. Для виведення породи, стійкої до холодного клімату, схрестили якутських і забайкальських корів.

Продуктивність, переваги

Завдяки своїй універсальності, бернськіх корів заводять в господарствах як м’ясо-молочних.

Увага! Потрібно мати на увазі, що Сімментали м’ясного підвиду даватимуть менше молока. Так, молочні корови видають близько 5000 кг молока, а змішаний вид -3800 кг за лактаційний період.

За середнього показника за п’ятнадцять років молочна корова здатна дати 52 тонни молока з гідною жирністю – 3,9-4%. Зафіксовані випадки надоїв з показником жирності 5,5% і 6,5%. Вихід м’яса у телиць 55%, а у бичків 65% – м’ясо нежирне, з малою кількістю жиру і ніжною структурою. Вигода відгодівлі бичків-сімменталов на м’ясо очевидна – вони швидко набирають вагу, у віці одного року це вже 400 кг.

породи корів

Бернська порода корів відрізняється вагомими перевагами перед іншими різновидами, це:

  • швидка адаптація до нового клімату;
  • стійкість до хвороб (особливо до маститу – захворювання вимені), висока виживаність;
  • економія на кормах для телят – вони довго відгодовуються тільки материнським молоком;
  • смачне, жирне молоко – відмінний матеріал для виробництва сирів.

Умови утримання і годівлі

Бернские корівки невибагливі, вони не вимагають специфічних умов для утримання. Чистий, сухий хлів, ізольований від протягів, з хорошою вентиляцією. Взимку приміщення обов’язково повинно опалюватися.

Корови симентальської породи мають тихий, лагідний характер, не агресивні і слухняні. Можуть міститися в одному приміщенні з будь-яким поголів’я худоби – кіньми, вівцями і т.д. Після літнього випасу на лузі, здатні самостійно знайти дорогу додому. У теплу пору тварини можуть ночувати на пасовище, головне, обладнати навіс від можливих опадів.

корова з телям

Бернський рогата худоба потрібно берегти від бліх і вошей – ці тварини дуже уразливі для паразитів, особливо телята. Потрібно обмежити доступ в хлів кішок і собак, які можуть переносити комах. А взимку періодично виводити корів на повітря і забезпечити чистоту і сухість приміщення для утримання.

Симентальська порода не вибаглива до кормів. Все що необхідно – комбікорм, зерно, добавки у вигляді овочів. Влітку обов’язково наявність великої кількості зеленої трави, взимку основний корм – сіно.

Симентальська порода корів – вигідне придбання для фермерів. Мешкаючи в звичайному хліві, невибаглива до раціону, вона багато років буде забезпечувати якісним молоком, а бички – смачним ароматним м’ясом.

Симентальська порода: відео