Нирки сосни: здоров’я на кінчиках гілок

властивості сосниЦілюща сила лісової красуні сконцентрована на кінчиках її молодих гілок. Нирки сосни, весняні верхівкові пагони, несуть максимальну кількість ефірних масел, фітонцидів. Що важливо знати: лікувальні властивості згідно з традиціями народної медицини, погляд медиків. Тонкощі застосування – показання, протипоказання, поради по використанню.

У чому цінність: погляд фармацевта

Нирки сосни – весняний вегетативний втечу, початкова стадія його зростання. Готовий для використання сировину – сушені коронки, цілі нирки. Придатні до використання мають коричнево-бурі луски, зсередини залишаються зеленими.

Увага! Лікувальний ефект мають тільки набряклі бруньки. Їх слід заготовлювати до активної вегетації втечі, в лютому-березні.

Ефірна олія нирок сосни – хімічний склад:

  • терпенові ефіри борнеол і пінен, лімонен і кадинен, борніацетат та ін .;
  • похідні флавоноїдів, фітонциди, мікронутрієнти;
  • мінеральні солі – в т.ч. магнію, заліза, нікелю, кальцію;
  • гіркоти (пініцікрін), смоли;
  • вітамінний комплекс з упором на вітаміни С, К, Р, А, групи В.

коли збирати бруньки соснинирки сосни

Фармакологічні властивості сосни:

  • протимікробну і протизапальну, антисептичну;
  • бронхоочістітельное, відхаркувальну;
  • діуретичну;
  • жовчогінний;
  • потогінний;
  • протицинготний;
  • адаптогенное.

Погляд офіційної медицини

Препарати на основі молодих пагонів сосни стали частиною допоміжної терапії при багатьох захворюваннях.

  1. Дихальна система. У грудних зборах, в інгаляціях як відхаркувальний, дезінфікуючий засіб при хворобах легенів, що супроводжуються сухим кашлем або в’язкою мокротою – трахеїті, бронхіті та ін. Екстракти, відвари завдяки складних ефірів в складі стимулюють секреторно-видільну функцію легенів, зменшують в’язкість секрету. Важливими є й протимікробні властивості сосни, антисептичні.
  2. При ЛОР-захворюваннях. Дезинфікуючу дію полоскань, інгаляцій допоможуть при ангіні і фарингіті. Використовується і бактерицидну дію сосни на патогенну флору рота, носоглотки. Поліпшення досягається за рахунок розрідження секрету, поліпшення секреторної функції слизової.
  3. Диуретические, протинабрякові, потогінні властивості терпенового ряду доповнюють комплексну терапію, важливі при простудних захворюваннях.
  4. У стоматології. Полоскання, відвари, в складі мазей при пародонтозі, гінгівіті, при стоматитах знімають запалення пародонту, усувають кровоточивість за рахунок легкого коагулюючої дії дубильних речовин, смол.
    що лікують сосновими нирками
  5. В урології. За рахунок протизапального, діуретичного дії молоді пагони сосни включені до складу зборів, настоянок, крапель в терапії уретриту, простатиту, циститу, при сечокам’яній хворобі та ін. При гострому нефриті, наявності великих екскрементів (каменів) екстракти сосни протипоказані.
  6. Адаптогенні властивості. Біологічно активний комплекс, вітамінно-мінеральна складова дозволяють використовувати сосну як імуностимулюючу, загальнозміцнюючий засіб.
  7. Серцево-судинна система. Є і недоведені властивості, але з усталеною репутацією ефективних. Так, не доведене позитивний вплив сосни на судинну систему, серце: таніну, що містяться в ефірному маслі, помилково приписують здатність купірувати наслідки інсульту, терпіння – знижувати артеріальний тиск. Є, втім, і доведене позитивний вплив. Завдяки флавоноидам, терпенові ефірів екстракти сосни покращують пам’ять, тонізують судини. Протипоказання – гіпертонія, порушення, в т.ч. ішемічні, мозкового кровообігу, стенокардія, тромбоз і ін. В цілому, використання сосни в практиці профілактики хвороб судин буде доцільним, в лікуванні – неефективним і небезпечним.

У практиці народної фітотерапії

  1. При застуді, при хворобах легенів травники рекомендують полоскання і маслянисті розтирання як ефективне протівомокротное засіб, протизапальну, потогінну. Розріджуючи секрет, інгаляції, компреси, запашні ванни пом’якшують сухий кашель, знімуть озноб, лихоманку при температурі. Полоскання, відвари, краплі полегшать біль у горлі і вгамуються нежить, поліпшать симптоматику при гаймориті, тонзиліті.
  2. Растирки, компреси знімають набряклість і біль при ревматизмі, при розігралася радикуліті, заспокоюють тягнуть болі зігріваючу дію скипидару при артритах, артрозах, бурситі і подагрі.
  3. При лікуванні опіків, закритих ран, виразок, псоріазу, герпетичних висипань тощо. Використовують мазі, ванночки, примочки.
  4. При лікуванні органів шлунково-кишкового тракту, при гастриті, в т.ч. виразковий, фітотерапевти використовують рубці, протимікробну дію масел. Офіційна медицина має протилежний погляд: можливі загостреннях за рахунок дратівної дії сосни на слизову оболонку.

Увага! Флавоноїди сосни вкрай різко підвищують артеріальний тиск, можуть стати причиною задишки, тахікардії, аритмії.

Протипоказання:

  • гіпертонія, стенокардія, інші хвороби серця, судин;
  • гострий пієлонефрит, гломерулонефрит;
  • гепатити всіх типів;
  • інфекційні хвороби шкіри;
  • вагітність, лактація.

як заварити бруньки сосни

З обережністю до дарів лісу варто поставитися людям в літах, алергікам.

Порада! До 3-х років не практикують внутрішнє застосування, до 7 років – за призначенням лікаря.

А ще бруньки сосни використовуються в косметології – як компонент масок, що очищають тоніків, що дарують пружність шкіри кремів. Її запашні пагони допоможуть відновити густоту волосся, пишність і блиск.

Заслужили схвальні відгуки дари лісу і при перевтомі, стресі – соснові ванни гарні для зняття м’язового тонусу, загальної втоми, при депресивному стані.

І на закінчення огляду про користь запашних нирок сосни: при самолікуванні лікувальні властивості цінної сировини знеціняться. Рецепти народної медицини і секрети травників хороші – але краще рецепт від грамотного фахівця, без жодних секретів.

Властивості нирок сосни: відео