Ніжне чарівність снежноягодника білого

що таке снежноягодникЦей невисокий чагарник легко дізнатися по білих м’ясистим ягодам, а також рясному цвітінню рожевими дзвіночками. Багато з фото з описом назвуть його «вовча ягода» або сніжник. Ботанічна класифікація відносить рослина сімейства жимолості, визначаючи його як «снежноягодник білий» (Symphoricarpos albus). Зовнішній вигляд цього повністю відповідає: гілки чагарнику суцільно вкриті плодами, немов припорошені снігом. Снежник не втрачає своєї декоративності ні взимку ні влітку.

Корисний і небезпечний снежноягодник

Батьківщина рослини Сівши. Америка. Місцеві індіанці, а потім і європейські поселенці знали його лікувальні властивості, застосовуючи їх для загоєння поранень, порізів на шкірі. Свіжим соком лікували виразку шлунка і різні гнійники. Вважалося, що сніжник допомагає впоратися з венеричними захворюваннями, туберкульозом. У наш час ягоди використовуються в традиційній фармакології і народній медицині.

Увага! Хімічний склад і властивості снежноягодника досконально не вивчені. Застосовувати його слід з обережністю і тільки після консультації з лікарем.

Токсична сполука сапонін, що міститься у всіх частинах «вовчої ягоди», робить чагарник неїстівним. Особливо багато цієї речовини в плодах, які при попаданні в організм викликають блювоту, запаморочення. Дуже важко проходить отруєння снежноягодника у дітей. Цікаво, що багато лісові тварини і пернаті використовують ягоди сніжника в їжу. Крім небезпечної речовини там присутні:

  • цукру;
  • хв. солі;
  • кислоти.

як посадити вовчу ягодуПлоди снежноягодника

Снежноягодник – відмінний медонос. Тривале цвітіння і привабливий для бджіл аромат, ставить його в один ряд з жостером, жовтої акацією, вереском.

Опис снежноягодника і його види

В роду «снежноягодник» близько п’ятнадцяти видів. Серед найбільш вивчених:

  1. Мексиканський.
  2. Кораллоягоднік.
  3. Круглолистний.
  4. Китайський.
  5. Західний.

Всі види листопадні, по висоті не перевищує 3 м. У дикій природі зустрічаються не тільки в лісових, але і в гірських районах, а також на відкритій сухий місцевості.

Снежноягодник дуже невибагливий, однаково добре почувається як на сонячних, так і на затінених ділянках з практично будь-яким типом ґрунту. У декоративних цілях зазвичай використовується сніжник білий. Цей вид стійкий до холоду, посухи, а також до сильної загазованості повітря.

Снежноягодник білий не росте вище 1.5 м. Листя дрібна, овальна. Зверху лист зелений, а знизу – сизого кольору з невеликими пухнастими ворсинками. Кущі легко розмножуються молодий прикореневій порослю, живцями, можливо насіннєве розмноження.

чагарник ягідний

Зацвітає культура в самому кінці весни – травні. Безперервне цвітіння триває до вересня, на гілках відразу можна побачити ягоди і бутони. Плоди дозрівають восени, представляючи собою м’які кістянки з двома насінням всередині. Дозрілі грона сніжника не обсипаються, а тримаються всю зиму.

Для прикраси саду можна вибрати сортовий:

  • Doorenbosii Mother of Pearl;
  • Magic Berry;
  • Аметист.

Отримані від теплолюбного гібридного виду Доренбоза, ці сорти мають рожеві, рожево-перлові ягоди. На жаль, зимостійкість рослин всього -10 ° С.

Догляд за «сніжної ягодою»

Щоб кущі виглядали привабливо, їх стрижуть ранньою весною, прибираючи довгі або порушують форму гілки. Раз в 7-8 років проводять обновляющую обрізку, залишаючи від надземної частини не більше 0.50 см. Влітку з нирок з’являться зелені відростки.

Порада. Якщо зрізають пагони діаметром більше 7 мм – місце пошкодження змащують садовим варом.

Висаджують снежноягодник як поодиноко, так і групами. Добре виглядають «живоплоти». Для цього, орієнтуючись на натягнуту волосінь, роблять канавку глибиною 60 см, шириною 40-45 см. Виконують це заздалегідь, наприклад, якщо посадка запланована на весну – ділянку готують з осені.

Дно засипають щебенем або цегляної крихтою, потім – почвогрунтом. Суміш можна приготувати так:

  • великий річковий пісок;
  • торф;
  • компост.
  • деревна зола і борошно з доломіту (600 г на кущ).

снежноягодник в ландшафтному дизайні

Як хв. складової – суперфосфат (200 г на кущ). Перші дні ділянку з посадкою білого снежноягодника поливають, мульчують. За літо досить однієї підгодівлі рідким розчином Агріколи. Навесні вносять органіку і хв. комплекс. Поливають сніжник під час сильної посухи (1-1.5 відра на кущ). Восени землю навколо посадки перекопують.

Отруйний снежноягодник не страждає від шкідників. Іноді на рослинах можна помітити сіру гниль або борошнисту росу, кущі обприскують фунгіцидними препаратами.

Довгі, витончено зігнуті гілки снежноягодника виглядають дуже ефектно. Вони досить гнучкі – не ламаються під вагою ягідних кистей. Невимогливий чагарник пожвавить галявину перед будинком або потайний закуток саду. Знаючи деякі особливості цієї рослини, «подружиться» з ним дуже просто.

Рослини для саду: відео