Виноград по ряду причин стає жертвою впливу різних шкідливих організмів. Від їх життєдіяльності виноград стає слабким, і ви втрачаєте в урожаї. Якщо хвороба вчасно не запобігти, то весь кущ винограду можна викопувати і викидати.
Колоїдна сірка широко застосовується для обприскування винограду
Що таке колоїдна сірка і для чого її використовують
Колоїдна сірка або від ж фунгіцид використовується, щоб надати рослині захист від шкідників для сільськогосподарських культур, в тому числі і для винограду методом обприскування або змочування. Він лікує багато грибкових захворювань, в тому числі антракноз, борошнисту росу оидиум і сіру гниль. Початок боротьби з грибком має припадати на виникнення хвороби, тоді і потрібно надати обприскування. Препарат використовується на перших стадіях її розвитку. Боротьба з будь-яким з перерахованих захворювань починається вже при перших ознаках його прояви.
Лікування здійснюється в умовах ясної і безвітряної погоди. Обробку листя колоїдної сіркою роблять змазуванням з зовнішньої і внутрішньої сторони. Препарат не несе отруйної ефекту і не шкодить винограду, якщо використовувати його в запропонованих пропорціях. Якщо виноград вже почав цвісти, обробку даним препаратом необхідно відкласти в довгий ящик і почекати закінчення цвітіння винограду. Препарат може викликати опадання листя в певних ситуаціях.
Препарат рекомендовано використовувати відокремлено від інших, не дивлячись на поради щодо спільного використання сірки разом з іншими ліками. Щоб не нашкодити посадкового матеріалу ризик і експерименти слід скасувати і проводити лікування строго за інструкцією. Препарат використовується для лікування різних сільськогосподарських культур. Тобто він підходить як для винограду, так і для огірка.
Препаратом можна лікувати грибок і вивести суперечки оїдіуму. Її призначення для виведення конкретно цих спор і дозволяє вивести хвороба в ранній стадії. Нею можна знищить кліщів і вивести грибки антракноза, які також поширені серед рослинних продуктів харчування. Згідно з рекомендаціями, єдиний засіб смешиваемое з сіркою – це фунгіциди мідного походження. Приготування препарату здійснюється в теплій воді, з постійним перемішуванням препаратів. Застосовують препарат відразу після його приготування. У профілактичних цілях розчин розпилюють на листові пластини винограду, щоб захистити його від можливої загрози заразитися грибковими хворобами. Тривалість захисту становить близько двох тижневого віку.
Коли ви починаєте операцію по обробці виноградника хімічними препаратами, враховуйте, що вам потрібно захистити себе від прямого контакту з розчином. Якщо ви вдихнете або стикнетеся безпосередньо з препаратом, ви ризикуєте викликати у себе алергічну реакцію або спровокувати отруєння. Після контакту і препаратом негайно промийте уражену ділянку під проточною водою. Якщо вийшло так, що препарат потрапив всередину, випийте рясне кількість води, з попередньо розчиненим у ній вугіллям. Не зволікайте і після всіх заходів проконсультуйтеся з лікарем.
Порошок колоїдної сірки може бути небезпечний для людини, тому потрібно використовувати засоби хімзахисту
Складність догляду за виноградом: шкідники
З одного боку догляд за виноградом може здатися складною справою, а коли стикаєшся з ним на практиці, воно виявляється практично нездійсненним. Полив, добриво і догляд за виноградом є послідовними діями, уникнути якусь із них не можна.
Найпопулярніші сорти є першими за шкалою примхливості. Це пов’язано з тим, що вони найбільш схильні до видовим грибкових захворювань.
До яких відноситься антракноз, мілдью, борошнистої роси і сірої гнилі. Чим смачніше сорт і крупніше ягоди винограду, тим він більш вимогливим в догляді. Якщо не робити профілактичні обробки винограду, вони рано чи пізно стануть жертвою шкідників і захворювань. Ні обрізка рослини, ні розпушування грунту і підживлення кореневої системи не зможуть надати захист винограду від впливу зовнішніх подразників. Ризик заразитися хворобами і стати уразливим перед шкідниками зростає в умовах неблагополучного клімату.
Грибкові захворювання, такі як мілдью і борошниста роса, знищуються розчином сірки
Догляд за виноградом за допомогою колоїдної сірки
Відповідними умовами для розмноження грибка є:
- Високі показники температури.
- Волога погода.
- Постійні перепади в кліматичних умовах.
У чому плюс профілактики препаратом, так це в тому, що після рясних дощів виноград може вже бути весь заражений грибком і лікування стане болісним і довгим процесом. Уберегти від грибкових спор можна виноград не завжди вдається, тому потрібно постійно стежити за станом посадкового матеріалу. Якщо ви думаєте, що теплиця допоможе вам захистити виноград від шкідників, то там вологість ще більше, ніж на відкритому грунті. Серед можливих причин утворення спор грибка можуть бути залишки трави на ділянці і забрудненість території. Наявність старої трави є сприятливими умовами для розмноження грибка.
Всі частини винограду або зібраний бур’ян слід негайно видалити з ділянки. Так профілактична обробка матиме позитивні результати. Перекопування і спалювання рослинності є причиною, що провокує розмноження суперечка шкідливих організмів.
Ділянка потребує чистоті, це дозволить зробити виноградник захищеним від вторгнення і дозволяє зробити рослина сильним, а урожай багатим. Для того, щоб бути впевненим у збереженні посадочного матеріалу, слід постійно перекопувати грунт, обробляти посадковий матеріал і грунт. Всі відходи потрібно моментально прибирати з ділянки, щоб не залишати джерело грибка поруч з виноградом. З вітром спори грибка скоро поширяться по всій ділянці і зашкодять виноград.
Чистота на вашій ділянці – запорука здоров’я посадкового матеріалу. Зробити загрозу зараження виключеною цілком можна, це факт. Але є чимало спеціальних засобів, серед яких обприскування колоїдної сірої, і вони допомагають захистити рослину від впливу шкідників.
Розчин колоїдної сірки – ефективний засіб від більшості шкідників винограду
Профілактика від шкідників
Щоб захистити посадковий матеріал від втручання, потрібно постійно надавати винограду догляд і надавати обприскування на посадковий матеріал:
- Полив потрібно робити навколо прикореневого кола, не зачіпаючи листя.
- Краще захистити зверху рослини від підвищеної вологості.
- Своєчасно видаляйте бур’яни, щоб уникати концентрації вологості в нижній частині рослини.
- Постійно прибирайте опале листя і не засмічуйте ділянку, так ви здатні уникнути поширення спор грибка.
- У процесі формування виноградної лози, корегуйте її форму так, щоб вона була відкрита для світу, тепла і повітря. Сонце і суха погода затяті противники розмноження грибкових захворювань.
- Чи не перекопувати грунт близько виноградника. Рихлити – так, перекопувати – немає. Якість чиниться догляду впливає на ріст рослини.
- Удобрюйте своєчасно і в помірній кількості, щоб не нашкодити рослині. Надлишок підгодівлі робить рослина вразливим.
Догляд за виноградником складний і многозадачен, але урожай і смак грон виправдовує витрачені садівником зусилля. Застосування колоїдної сірки популярно завдяки зручності обприскування рослини препарату від хвороб і ефективності.
Застосування обприскування від хвороб направляється на знищення спор грибка. Обприскування від хвороб впливає на стан рослини, захищаючи його від впливу хвороб або усуваючи вже утворилася загрозу.