Огірки, які називаються китайськими – ціла група, яка об’єднує кілька схожих між собою сортів. Це досить витривалі і не особливо вибагливі рослини, які не доставляють городникам особливого клопоту. Зокрема, сорт Китайські холодостійких одне задоволення вирощувати і на грядці в городі, і в теплиці. Щоб в цьому переконатися достатньо подивитися фото, підрахувати врожайність, вивчити відгуки любителів і професіоналів.
Характеристика та опис сорту
- Китайський холодостійкий гібрид вирощується у відкритому грунті, в весняних і в зимових теплицях.
- Відмінна риса цього сорту – здатність давати високий урожай в умовах невеликого затінення і зниження температури.
- Має сильне зростання основного стебла – до 3 м, бічних пагонів дає мало.
- Стійкий до основних захворювань, якими можуть дивуватися гарбузове.
- Відноситься до партенокарпічний гібрид, що говорить про його здатність утворення зав’язі без комах-запилювачів.
- Основний тип квіток – жіночі.
- Дуже врожайний сорт – за сезон з куща можна зняти до 12 кг плодів.
- Зав’язь утворюється пучками – по 2 штуки в кожному.
- Огірок Китайський холодостійкий здатний до тривалого плодоношення.
Насіння огірка Китайські холодостійких
- Виведений селекціонерами для розвитку в другій половині літа, тому йому підходить недовгий світловий день.
- Насіння сорту мають високий відсоток схожості.
Плоди Китайського холодостійких огірка темно-зеленого кольору, покриті густо розташованими великими горбками. Шипи білого кольору. Довжина огірків може досягати півметра і більше. Якщо плід упирається в яку-небудь перешкоду він звивається і продовжує зростання, за що отримав прізвисько огірок-змія. Лежкість плодів дуже погана – швидко настає в’янення.
М’якоть плодів Китайського холодостійких соковита і ніжна, її смак солодкуватий. Гірчинка відсутня. Огірковий аромат плодів яскраво виражений.
Переросли плоди не жовтіють і практично не змінюють смаку, їх насіння не стають грубими. Єдине, що змінюється при старінні огірка – це шкірка, вона стає більш грубою.
Порада. Допускати переростання плодів все ж не варто – це значно знижує врожайність куща.
Як вирощувати Китайський холодостійкий огірок в теплиці.
- Посів насіння на розсаду. Відомий факт, що огірки, які вирощують через розсаду, здоровіше, міцніше і дають більш ранній урожай. Насіння перед посівом слід витримати в розчині марганцівки і висушити. Ємності для посіву підійдуть висотою не менше 10-12 см і з таким же діаметром. Закладають насіння на глибину 1-1,5 см. Посіви прикривають плівкою і залишають в теплому місці (+25 .. + 28 ° C). Після появи паростків плівку поступово знімають і навколишнє температуру трохи знижують.
- Догляд за молодими огірочками. Огірок – рослина вологолюбна, тому його розсада вимагає не тільки поливу, а й періодичного обприскування. Температура в приміщенні під час росту розсади повинна бути не вище 24 ° C, інакше в подальшому рослини виростуть слабкими.
- Висаджування розсади на постійне місце. Пересаджувати Китайські холодостійких огірки в теплицю можна через два тижні після того, як проростуть сходи, однак, найкращим варіантом є посадка більш дорослих, тридцятиденний рослин. Такі огірки мають до 9 справжніх листочків.
- Підготовка ґрунту під висаджування. Грунт повинна бути пухкої й живильним, тому грядки в теплиці краще робити у вигляді насипу. Спочатку потрібно вирити канавку, глибина і ширина якої відповідає багнета лопати. Потім заповнити її соломою, або деревною стружкою, змішаними з перепрілим гноєм. Поверх цього насипати грунт, шаром в 10-15 см, з соломою або тирсою просоченими розчином сечовини.
- Схема посадки огірків сорту Китайський холодостійкий. Так як цей сорт сильно не розгалужується, висаджувати огірки можна гущі, ніж зазвичай. На 1 м² можна розмістити 4 рослини. У висоту гібрид може досягати 3-3,5 м, тому обов’язкова підв’язка до шпалери. Опори для цього потрібні не менше 2 м у висоту і дуже стійкі, так як плоди огірка довгі і важкі.
Порада. Після висадки розсади грунт краще замульчувати травою, соломою і т.д. Так буде менше випаровуватися волога і відпаде потреба в розпушуванні грунту. Дуже хорошим варіантом в якості мульчі є сушена кропива, яка має ще й дезінфікуючі властивості. При наявності такої мульчі ризик розвитку захворювань овочів в теплиці знижується в рази.
- Полив. Поливати Китайські холодостійких огірки потрібно не рідше, ніж два рази на тиждень і тільки прогрітій в теплиці водою. Добре було б проводити щоденне обприскування. Ідеальним варіантом для теплиці є крапельний полив, за допомогою якого рослини отримують оптимальну кількість вологи. Таку систему поливу нескладно організувати в теплиці. Вона практично не вимагає втручання людей і допоможе позбутися від досить трудомісткої роботи по зрошенню грядок.
кущ огірка
- Підживлення. Щоб рослини були здоровими і міцними обов’язково потрібно проводити підживлення 5-6 разів за сезон. Для цієї мети краще всього використовувати готові комплексні добрива, анотація до використання яких вказана на упаковці виробником. Непогані результати дає позакореневе підживлення розчином сечовини, але її бажано проводити тільки в період активного росту Китайського холодостійких огірка.
Відгуки городників
В цілому про огірки цього сорту відгукуються позитивно, однак результат вирощування Китайського холодостійких безпосередньо залежить від виконання певних правил догляду. Багатьма любителями відзначається його ніжний, трохи солодкуватий смак, приємний аромат. З використанням Китайського холодостійких сорти виходять прекрасні салати і смачні заготовки на зиму.
Не багатьом подобається довжина – трохи незручно вирощувати овочі таких розмірів. Кількістю врожаю залишаються задоволені всі. Городники, які вирощують огірки на продаж з жалем відзначають неможливість тривалого транспортування і швидке в’янення плодів цього сорту.
Огірки сорту Китайський холодостійкий мають досить незвичайний вид і прекрасний смак. Такими овочами завжди можна здивувати оточуючих, порадувати себе і близьких.
Огірки Китайські холодостійких: відео
Сорт Китайські холодостійких: фото