При виборі посадкового матеріалу огірків фермери і городники-любителі орієнтуються на їх зовнішній вигляд, врожайність і невибагливість у вирощуванні. Огірки сорту Антошка F1 і виглядають апетитно, і урожай дають хороший, і клопоту з ними не особливо багато, та до того ж ще і самозапильних. Остаточний вибір на користь Антошки F1 можна зробити вивчивши характеристику, прочитавши опис цього сорту і переглянувши фото.
Характеристика та опис гібрида Антошка F1
- Рекомендований виробником для вирощування городниками-аматорами на невеликих присадибних ділянках та аграріями в фермерських господарствах на великих площах.
- Сорт середньостиглої терміну дозрівання. Його вегетація становить 54-56 днів.
- Індетермінантна рослина – має необмежений зростання центрального стебла.
- Представник сильнорослих сортів, розгалуження бічних пагонів середнє.
- Зав’язь розташовується в кожному вузлі по 1-3 штуки.
- Стійкий до більшості захворювань, якими схильні дивуватися огірки.
- Партенокарпічний гібрид. Квіти його переважно жіночі.
- Листя зеленого кольору, слабоморщіністие, з незначною хвилястістю по краю.
- Плоди-зеленці в формі веретена, темно-зеленого кольору зі світло-зеленими смужками.
Насіння огірків Антошка F1
- Шийка коротка, горбки дрібні, часті. Шипи чорного кольору.
- За розміром плоди невеликі – їх середня маса 80-85 г, діаметр 3-3,5 см і довжина 10-11 см.
- Урожайність сорту досить висока – з 1 м2 можна зібрати до 14 кг плодів за сезон.
- Огірок сорти Антошка F1 володіє чудовим смаком як в свіжому вигляді, так і в заготовках.
Як отримати високий урожай огірків Антошка F1
Насіння огірків висівають в ящики, до половини заповнені грунтом, що складається з дерну і перегною (1: 1). Закладають насіння на 1-2 см з інтервалом 3-4 см. Після ящики накривають склом і залишають проростати огірки при температурі 22-23 ° C протягом трьох-чотирьох днів. Грунт досипають поступово, у міру росту рослин. Таким чином відбувається нарощування додаткових коренів, що відповідно, робить огірок більш потужним.
Після утворення двох листочків розсаду акуратно пересаджують в окремі ємності (для цього добре підходять тетрапак з під молока), також заповнені грунтом до половини. Грунт теж досипають поступово.
Для посадки на постійне місце готуємо спеціальну грядку. Для цього роєм траншею на штик лопати, яку заповнюємо шаром перегною в 5 см. Пакет обережно розрізаємо і огірок разом з грудкою грунту опускаємо на шар перегною. Обережно обсипаємо рослина землею, в яку слід додати суперфосфат (30 г на одну рослину).
Порада. Після висадки розсади грядки з огірками краще замульчувати тирсою, травою, соломою і т.д. Таким чином відпаде потреба в розпушуванні, а волога в грунті буде довго зберігатися.
Догляд за огірками Антошка F1
- Регулярне розпушування грунту. Цю процедуру потрібно проводити після дощу або після поливу, але вкрай обережно, щоб уникнути пошкодження корінців огірка Антошка F1.
- Після збільшення третього листочка огіркам потрібно підгортання. Таким чином вода не зможе накопичуватися біля основи стебла, що запобіжить загнивання. Особлива увага приділяється цьому прийому в дощовий період.
- У спеку потрібно поливати огірки щодня, в дощовий період рідше.
Вирощування розсади огірка
- Щоб забезпечити огіркам захист від сонця і вітру найкраще їх грядки облаштовувати між рядами кукурудзи.
- Підгодовувати огірки на грядці бажано 4-5 разів за сезон. Найкраще з цією метою використовувати розчини коров’яку або посліду птахів в співвідношенні 1:25. Під час підгодівлі під огірки підливають близько 4-6 л на м².
Увага! Допускати надлишку добрив під час підживлення не можна. Ефект від цього буде прямо протилежний – рослини ослабнуть і можуть навіть загинути.
- Підв’язка. Найкраще підв’язувати огірки на шпалери, для чого між рослинами встановлюють високі кілки з поперечною поперечиною. Саму шпалеру кріплять безпосередньо у рослини і, в міру його зростання, закручують огірок навколо неї.
- Збирають плоди огірка Антошка F1 щодня. Якщо огірки не знімати вчасно, затримується роcта і дозрівання інших плодів, що набагато знижує врожайність рослини.
На відкритій ділянці огірки Антошка F1 виростають смачніше і ароматні, ніж під плівковим укриттям. Клопоту з ними в такому випадку менше, а задоволення більше. Їх дуже смачні свіжі зеленці збирають тривалий період, практично до самих заморозків. Взимку ж, коли ділянку покривається снігом, можна із задоволенням похрумтіти солоненьке заготовками.
Хороші сорти огірків: відео
Огірки Антошка F1: фото