Опис абрикоса Персикового

Існує багато сортів абрикоса, вибір якого складний для початківця садівника. Популярністю користується абрикос Персиковий: зовнішній вигляд нагадує абрикос, а на смак він схожий на персик. Він стійкий до будь-яких кліматичних умов, але особливо добре росте в південних регіонах.

абрикос Персиковий

Абрикос Персиковий – теплолюбний сорт

Характеристика Персикового абрикоса

Опис сорту:

  1. Середнє зростання (до 3 м), що дозволяє збирати плоди без особливих зусиль.
  2. Крона має незвичайний зовнішній вигляд і середню густоту.
  3. Тонкі пагони, які плодоносять лише рік, тому їх необхідно обрізати щорічно.
  4. Колір листя як у інших абрикосів.
  5. Плоди більші, ніж у інших сортів. Вони круглі, важать близько 50 г.

Плодоношення

Цвіте найчастіше в середині травня, що дозволяє отримати нормальну кількість плодів, т. К. Перепадів температури в цей час вже немає. Перші плоди з’являються тільки на 4 рік життя рослини, якщо дотримувалися всіх правил догляду за ним.

Плоди збирають найчастіше в кінці липня або на початку серпня, коли будуть м’якими. Врожайність цього сорту трохи нижче, ніж у інших, але з хорошою кроною і при правильному догляді можна отримати приблизно 140 кг з одного дерева. У період дозрівання плодів необхідно в грунт вносити достатню кількість води, інакше вони обсиплються. Сильні часті вітру також можуть стати причиною опадання плодів.

цвітіння абрикоса

Цвітіння абрикоса припадає на середину травня

Плюси і мінуси сорти

Недоліки Персикового абрикоса:

  • довгий дозрівання;
  • осипання плодів;
  • обрізка щороку;
  • залежність від вологи.

Завдяки своїм характеристикам цей сорт добре переносить навіть саму люту зиму. Щоб отримати абрикоси, не потрібно поруч садити ще одну рослину, т. К. Цей сорт самоплодовий. Незважаючи на свої невеликі розміри, він дає багатий урожай. Легко переносить посуху, але тільки не в період дозрівання плодів. Часто його вирощують на продаж, адже плоди піддаються транспортуванню.

Підготовка до посадки

Місце посадки необхідно вибирати ретельно, т. К. Вітряне простір погубить сорт.

Грунт повинна володіти не родючої, але і мати дренаж. Щоб рослина нормально розвивалося, підійдуть суглинні або супіщані грунти. Кислотність у землі повинна бути на середньому рівні. Якщо такий грунту немає, то слід провести вапнування.

Посадка

Розміри ями для посадки повинні бути не менше ніж 80х80 см. Грунт змішують з поживними речовинами, саджанець розміщують в центрі ямки.

Далі її заповнюють наполовину землею, виливають відро води, і чекають, поки вона вбереться. Попередньо грунт утрамбовують. Потім засипають яму доверху і виливають ще відро води. При посадці кількох саджанців дотримується відстань в 4 м між ними.

Після кожного поливу молодого дерева розпушують ґрунт, що дозволить рівномірно розподілити вологу і дати можливість кисню надходити до коріння.

Відро води

Для посадки абрикоса потрібно два відра води

Догляд

Правильний догляд впливає на подальше зростання дерева і його шанси пережити першу зиму.

Догляд за сортом полягає в:

  • поливі;
  • підгодівлі;
  • формування крони;
  • обрізки.

Незважаючи на те що абрикос цього виду легко переносить посуху, полив йому необхідний, особливо в період дозрівання плодів. Без дотримання цього правила вони просто обсиплються. Поливають рослини рано вранці або пізно ввечері.

Фрукт потребує регулярної підгодівлі, можна використовувати як органічні, так і неорганічні добрива. Особливо важлива підгодівля в перший рік життя культури. Удобрювати землю слід щорічно до моменту повного визрівання крони. Після цього підгодівлю можна проводити рідше.

Обрізку в перші п’ять років краще не проводити, але воно є обов’язковим, якщо з’явилися сухі або хворі гілки.

У Персикового абрикоса в першу чергу видаляються гілки, які ростуть усередину. Більш рідкісна крона дозволяє променям сонця висвітлювати всі дерево. Для зручності збору врожаю бажано прибирати стебла, які ростуть вгору.