Опис і застосування добрива «Байкал ЕМ-1»

Інтенсивне землекористування і безконтрольне застосування хімікатів призводить до виснаження ґрунту, сприяє розвитку в ній шкідливих для рослин мікроорганізмів. Для поліпшення якості грунту і знищення патогенної мікрофлори в органічному землеробстві сьогодні все частіше застосовуються добриво «Байкал ЕМ-1». Воно заслужило чимало позитивних відгуків від дачників і садівників, які використовували його вже на своїх ділянках.

Опис і формати випуску

Добриво «Байкал ЕМ-1» – це натуральний продукт, створений на основі корисних для грунту мікроорганізмів. У його складі містяться молочнокислі, дріжджові, фотосинтезирующие бактерії, а також мікроорганізми, які мають здатність утримувати в грунті азот. Всього в препарат входить більше 60 видів бактерій, кожен з яких виконує важливу функцію. У симбіозі вони приносять грунті максимальну користь.

добриво в рідкій формі

Випускається препарат у двох форматах:

  1. Концентрований водний розчин. У продажу є різні обсяги розфасовки добрива – від 100 мл до 1 л, що дає можливість придбати саме ту кількість мікробіологічного кошти, яке необхідно в кожному конкретному випадку.
  2. Матковий концентрат. У цьому форматі добрива бактерії знаходяться в сплячому вигляді. Для активації же мікроорганізмів додатково буде потрібно живильне середовище. В якості поживного субстанції для них використовують цукровий сироп, патоку, варення або мед. Можна також придбати спеціальний засіб під назвою «ЕМ-патока».

Застосування підгодівлі

При регулярному внесенні цього добрива на садовій ділянці відновлюється структура виснаженої землі. Вона стає більш пухкою і родючим. Бактерії, потрапляючи в грунт, збагачують її живильними речовинами, зменшують терміни розкладання органіки, пригнічують розвиток патогенної мікрофлори, зміцнюють рослини, підвищуючи їх стійкість до хвороб.

Увага! Це добриво вносять тільки в прогріту землю, температура якої повинна бути не менше 10-15 градусів тепла.

У городництві добриво застосовується для:

  • обробки насіннєвого матеріалу;
  • підготовки землі під посадку;
  • обприскувань і кореневих підгодівель розсади, кімнатних і садових рослин;
  • поливу плодових, овочевих, квіткових культур протягом сезону;
  • приготування компосту.

ніж підгодувати овочі

Застосовують це добриво і в інших цілях. Його використовують для вигрібних ям для нейтралізації запаху, на скотарнях для розкладання органічних відходів, в побуті для обробки санвузлів і уражених грибком поверхонь.

Перед застосуванням концентрований розчин необхідно розвести водою в певному співвідношенні, що залежить від цілей використання. Для підготовки грунту і приготування компосту, для скотарів і вигрібних ям добриво розводять у співвідношенні 1: 100, для обробки насіння і поливу рослин – 1: 1000, для обприскувань – 1: 2000.

При використанні ж маточного концентрату спочатку проводиться активація бактерій в живильному середовищі. Потім приготований робочий розчин розводиться в тому чи іншому співвідношенні.

Порада. Краще відразу використовувати робочий розчин. Але якщо це не вдається, його можна поставити на зберігання в темне приміщення і тримати в щільно закритій тарі при температурі 5-25 градусів тепла.

Переваги і недоліки

Ті садівники, які використовували добриво «Байкал ЕМ-1» на своїх ділянках, відзначають чимало переваг цього натурального кошти. При правильному його використанні не тільки підвищується родючість грунту, але і зменшується кількість шкідливих бактерій в ній. Цей препарат покращує схожість посівного матеріалу, прискорює дозрівання культур. Він допомагає також в адаптації рослин до різних кліматичних змін, роблячи їх більш стійкими як при короткочасних заморозках, так і в посушливий період. Крім того, це добриво дуже економічне й просте в застосуванні.

як використовувати добрива

Але є у даного добрива та окремі мінуси:

  • не можна використовувати разом з фунгіцидними засобами;
  • не застосовується для рослин, у яких є пошкодження в кореневій системі;
  • для підгодівлі потрібні певні погодні умови;
  • має невеликий термін зберігання і досить високу вартість.

Зазначені недоліки перекриваються користю, яку може принести землі це добриво. Воно не тільки збагатить ґрунт поживними компонентами, позбавивши від шкідливих бактерій, але і підвищить врожайність овочевих культур, зробить рослини міцними, витривалими і стійкими до хвороб і несприятливих факторів.

А які натуральні добрива використовуєте Ви?

Байкал ЕМ-1: відео