Серед всіх плодових дерев, що вирощуються в Росії, абрикос по праву вважається одним з найпопулярніших. Заслуговує на увагу Кічігінскій сорт, створений челябінськими селекціонерами в 1990 роках. Він виведений схрещуванням сибірської і маньчжурської різновидів, має високу зимостійкість, а тому його можна вирощувати не тільки на півдні Росії, але і в більш холодних регіонах. Те ж саме можна сказати про абрикос Призер, що представляє собою сіянець Кічігінского сорти від вільного запилення, що відрізняється великими розмірами плодів.
Абрикос Кічігінскій – гібрид сибірської і маньчжурської різновиди
Особливості Кічігінского сорти
Це дерево росте швидко, покривається красивою і помірно густою кроною. Характеризується рясним цвітінням, а його пагони в більшості випадків формуються прямо. Збір врожаю можна починати в першій декаді серпня, що дозволяє відносити їх до середньопізньої категорії дозрівання.
Особливості плодів:
- округла форма;
- середня маса від 13 до 15 г;
- жовте забарвлення м’якоті;
- кисло-солодкий смак;
- соковитість;
- тонка шкірка.
Плоди таких абрикосів мають маленьку кісточку, яка добре відділяється від м’якоті. Це напевно припаде до вподоби кожному садівникові, що вважає за краще використовувати фрукти не тільки в свіжому, але і в консервованому вигляді.
Абрикос Кічігінскій має приємний жовтим кольором
Плюси і мінуси сорти
Головні переваги таких дерев:
- Висока зимостійкість. Кічігінскій абрикос успішно вирощується в Середній смузі, на Уралі і в інших регіонах, що відрізняються холодними зимами.
- Відмінна врожайність. Якщо доглядати за таким абрикосом правильно, то з одного дорослого дерева можна зібрати до 15 кг плодів.
- Насичений і дуже приємний смак фруктів. За результатами дегустацій, вони отримали 4,5 бала з 5 можливих.
- Плоди славляться відмінною транспортабельністю, що дозволяє без проблем перевозити їх на значні відстані без втрати товарного вигляду.
- Є одним з кращих запилювачів для інших різновидів абрикосів.
Виділяють два основних недоліки сорти: подовжена форма крони, що ускладнює догляд за деревом і збір врожаю і скромний вага плодів. Також є сенс зазначити, що розглянутий абрикос самобезплідний, а тому його не слід садити в поодинці.
Бажано, щоб в якості запилювачів Кічігінского виступали Челябінський ранній або Пікантний сорти.
Абрикос Челябінський ранній – відмінний запильник для Кічігінского
Правила посадки
Необхідно, щоб місце для посадки відповідало наступним критеріям:
- багато світла;
- рівна поверхня (допускається незначний ухил);
- наявність будівель в безпосередній близькості, які виступають в якості ефективного захисту від протягів.
Резонно уникати ділянок з високим заляганням грунтових вод, приділяти увагу грунті, яка повинна бути родючої і добре пропускати повітря.
Яму для Кічігінского абрикоса потрібно готувати заздалегідь:
- восени, якщо посадка саджанця запланована на весну;
- за 15-20 днів, якщо садівник вирішив висаджувати дерево в вересні.
Щоб коренева система молодого абрикоса не страждала від надлишку вологи в грунті, на дні посадкової ями необхідно розміщують дренаж, в якості якого раціонально використовувати крупний щебінь або подрібнене цегла. Не варто забувати і про такий важливий момент, як внесення добрив в грунт:
- 55-65 г суперфосфату;
- 30-40 г калійної солі;
- 10 кг перепрілого гною.
Представлені вище вказані для 1 кв. м площі. Якщо грунт на ділянці характеризується кислою реакцією, то його потрібно вапнувати, якщо грунт глинистої, її слід змішати з тирсою і річковим піском.
У разі посадки декількох абрикосів Кічігінского сорти мінімальна дистанція між ними повинна становити 3 м.
Рекомендації по догляду
Кожному, хто бажає домогтися щорічного і рясного плодоношення абрикоса цього сорту, бажано враховувати наступні моменти:
- регулярний полив під час дозрівання плодів і активного розвитку нових пагонів;
- обрізка, здійснювана в березні, що дозволяє позбутися від засохлих гілок і сформувати крону абрикоса у вигляді чаші;
- внесення підгодівлі, в якості яких можуть виступати як мінеральні (в першу чергу, азотні), так і органічні добрива;
- профілактичне обприскування отрутохімікатами, що зводять нанівець ймовірність ураження дерева патогенною мікрофлорою або шкідниками;
- молодий Кічігінскій абрикос потрібно грунтовно готувати до зимівлі в листопаді: ретельно обв’язати дерево очеретом або гілками ялівцю, що забезпечують надійний захист рослини від гризунів.