У Канадської провінції Манітоба був виведений абрикос Манітоба 604. Це гібрид сортів Скаут і Макклой. Манітоба 604 об’єднує в собі кращі якості вихідних абрикосів, і відмінно підходить для посадки в середній смузі. Сорт морозостійкий, не потребує укритті взимку.
Абрикос Манітоба – морозостійкий гібридний сорт
Характеристики абрикоса Манітоба
Він стабільно дає хороший урожай, не вибагливий у догляді.
Опис абрикосового сорти Манітоба 604:
- Дерево з інтенсивним зростанням, виростає до 5 м.
- Крона густа і розлога.
- Листя овальне, загострене.
- Квіти мають рожевий забарвлення, великі за розміром, розпускаються густо. У період цвітіння дерево виглядає дуже красиво, виливає чарівний аромат.
- Терміни дозрівання – кінець липня або перші числа серпня.
- Плоди середнього розміру, овальні, витягнуті.
- Холодостійкість.
- Стійкість до хвороб і шкідників.
- Самоплодовий сорт, не потребує обпилювачів. Ця характеристика особливо цінується при вирощуванні абрикоса в середній смузі.
Плоди
Якщо вибрати цьому сорту правильне місце на ділянці, він щорічно буде давати багатий урожай. Характеристики плодів Манітоба:
- Середня вага 40 г.
- Форма яйцеподібна, сильно загострена знизу.
- Шкірочка жовтого кольору з рожевим рум’янцем.
- Яскраво-помаранчева неплотная м’якоть.
- Солодкий смак з приємною кислинкою.
- Велика кісточка легко відділяється від м’якоті. Її серцевина гірка.
При бідному врожаї рослина приносить великі плоди масою до 60 г. Якщо врожаю багато, навантаження на дерево велика, плоди дрібніші.
Плоди погано переносять транспортування, і зберігати їх довго не вийде. Найкраще вживати їх у свіжому вигляді, але вони підходять для варення і джемів.
Умови вирощування
Оптимальні умови для росту і розвитку абрикос сорту «Манітоба»:
- Потрібно висаджувати насіння або саджанці на сонячному місці.
- Рослина невибаглива до якості грунту, але краще, якщо земля добре пропускає повітря і воду. Показник рН грунту повинен бути нейтральним.
- Абрикос не любить застою вологи в грунті. У дощову пору кількість води і частоту поливу скорочують. До посухи сорт відносно стійкий.
- Рослина потрібно періодично підгодовувати органічними та мінеральними добривами.
До дії грибка і шкідників абрикос відносно стійкий, але профілактичні обробки зайвими не будуть. Їх проводять зазвичай на початку весни і наприкінці осені. Обрізку високого дерева проводити складно, але необхідно. Обов’язково обрізають висохлі або перемерзлі пагони.
Абрикосова дерево має добре висвітлюватися сонцем
Вибір посадкового матеріалу
Вибір посадкового матеріалу залежить від того, в якому регіоні буде зростати дерево. На півдні можна виростити абрикос з кісточки, в середній смузі краще використовувати однорічні або дворічні саджанці.
Кісточки збирають з дозрілих плодів дерева того ж сорту. Перед висадкою в землю насіння повинні пройти підготовку. Якщо посадка планується навесні, їх опускають в пісок і поміщають на всю зиму в холодильник. Перед осінньої посадкою кісточки просто витримують 20 годин в холодному місці.
Коріння саджанців повинні бути добре розвинені, не мати сухих або підгнилих ділянок. Гілки не повинні рости під гострим кутом до стовбура.
Він саджанця має коричневу або червоно-коричневу кору. Від якості саджанця залежить приживлюваність в новому місці. Якщо коріння пошкоджені або розвинені слабко, деревце загине. Купувати посадковий матеріал потрібно тільки в перевірених місцях.
У південних регіонах абрикос Манітоба можна виростити з кісточки
Особливості посадки
Абрикос можна садити навесні або на початку осені. Початківцям садівникам посадити Манітоба 604 допоможе інструкція:
- Викопати яму глибиною 50-70 см залежно від розвиненості кореневої системи саджанця. Ширина ями близько 60-70 см. У дно ями вкопати кілочок заввишки 1,5-2 м.
- Дно ями засипати дренажним шаром (цегляна крихта, керамзит або річковий пісок).
- В яму засипати суміш землі, піску і торфу. Додати аміачну селітру, суперфосфат і калійні солі. Якщо планується посадка восени, ями заготовляють за 14 днів. Для весняної посадки ями також копають восени.
- Засипати яму доверху, щоб над поверхнею залишився невеликий горбок. Грунт утрамбувати і полити 3-5 відрами води.
- Через 14 днів після підготовки місця приступати до посадки.
- Зробити в грунті поряд з опорним кілочком невелике заглиблення. Помістити кореневу систему в яму. Коренева шийка повинна залишитися на поверхні.
- Підв’язати саджанець до кілка, полити 3 відрами води.
Садівники рекомендують садити абрикос в кінці вересня. За 2 осінніх місяці дерева звикнуть до нового середовища проживання. Взимку рослини загартовуються. Якщо воно добре пережило перші морози, йому більше нічого не страшно.
Садівники радять садити абрикосове дерево на піднесеному ділянці. Там не застоюється холодних повітря і глибина залягання підземних вод більше.
Для поливу саджанця слід підготувати 3 відра води
Полив
Полив абрикоса найкраще здійснювати через жолобки в пристовбурних ділянці грунту. Рясність поливу залежить від погодних умов і пори року.
За сезон обов’язково здійснюють такі етапи поливу:
- основний весняний полив – в період активації росту пагонів;
- основний річний полив – за 2-3 тижні до дозрівання плодів;
- останній осінній полив – дерево набирає вологу, щоб підготуватися до зими.
Одному дереву потрібно близько 5 відер води. Проміжні поливи можна здійснювати в міру висихання грунту. Якщо дощів багато, поливати дерево не потрібно.
Через деякий час після поливу або дощу землю в пристовбурних ділянці потрібно розпушити, що підвищить насичуваності киснем.