Опис сорту винограду Румба

Виноград Румба з’явився завдяки роботі селекціонера – любителя – В. У. Капелюшного. Він схрестив сорти винограду «Восторг червоний» і «Чаррель» і отримав цей прекрасний сорт Румба. Він вражає не тільки красою своїх ягід, але і прекрасною соковитою і ароматною м’якоттю. Завдяки цим його особливостям, даний сорт затребуваний в ресторанному бізнесі. Навіть починаючому виноградарю під силу виростити багатий урожай цього сорту винограду, досить дотримуватися кількох правил по його вирощуванню і догляду за ним.

Виноград Румба

Виноград Румба – один з кращих столових сортів

Опис сорту

Виноград сорту Румба – відноситься до столових сортів з раннім терміном дозрівання ягід. При належному догляді вже до початку серпня можна збирати урожай. В середньому сорт дозріває за 93 – 103 дня. Кущ сильнорослий, міцний. Особливість його в тому, що нові лози за рік виростають до 6 метрів в довжину, тому його бажано висаджувати вздовж альтанок або зборів. Приносити урожай починає через два три роки після висадки. Сорт Румба відрізняється великими Цилиндроконические гронами, які у вазі можуть досягати 1,5 кілограм. Ягоди витягнуті з вагою 8 – 10 грам. Фіолетового кольору з червонувато – золотистим відтінком. М’якоть соковита, при поїданні апетитно похрустивает. Даний сорт відрізняється хорошим накопиченням цукру, тому його часто використовують у виноробстві.

Розмір ягід Румби

Розмір ягід винограду Румба

Дозрілі грона довго можуть залишатися на кущі, не втрачаючи свій товарний вигляд і прекрасні смакові якості.

У даного сорту існує кілька особливостей, їх опис наведено нижче:

  • Солодкість смаку. Сорт Румба дуже швидко і багато накопичує в собі цукру. Його настільки в ньому багато, що навіть ще не дозріла ягода відрізняється солодкуватим смаком. З цієї причини даний сорт не рекомендують людям страждаючим діабетом і зайвою вагою.
  • Великий розмір ягід. Ягода може досягти двох сантиметрів в довжину. Тому цей сорт один з найпопулярніших серед поціновувачів винограду.
  • Досить пружна і щільна шкірка ягоди. Не дивлячись на те, що шкірка сорти щільна, поїдання його це не заважає, вона досить легко розжовується.
  • М’якоть ягоди м’ясиста і ароматна, що дуже цінується в ньому.
  • Щороку сорт Румба дає однаково великий урожай, що дуже цінується виноградарями.
  • Раннє дозрівання винограду один з великих плюсів даного сорту. В кінці липня початку серпня їм можна із задоволенням ласувати.
  • Румба досить стійкий до виноградним хвороб, таким як сіра гниль, оїдіум і мілдью.
  • Відрізняється хорошою транспортуванням грон. Ягоди з – за своєї пружною структури не мнуться в коробках, що дуже подобається перекупникам.
  • Сорт досить морозостійкий, переносить морози до -20 градусів. Але не дивлячись на це його на зиму обов’язково потрібно вкривати.

Розмір грон Румби

Розмір і вид грон Румби

З давніх часів виноград цінувався за свої корисні властивості, які він надає на організм людини. У ньому міститься велика кількість вітамінів і мінералів, таких, як вітаміни А, В, С, фосфор, цинк, залізо та інші корисні речовини.

Виноград зміцнює імунітет, насичує людський організм вітамінами які знижують ризик серцевих захворювань. Покращує травлення і обмін речовин. Покращує стан нервової системи, допомагає впорається з перевтомою організму.

Особливості сорту

Щоб Румба щороку радував багатим урожаєм досить дотримуватися деяких правил посадки винограду і правильно доглядати за ним. Опис основних моментів посадки представлено нижче:

Для посадки винограду підходить практично будь-яка грунт. 

Висаджувати саджанці слід на відстані 3 метри один від одного, щоб у міру зростання вони не заважали розвитку лоз, так як коріння даного сорту дуже добре розростаються і можуть один одному заважати в слідстві знизиться якість врожаю в цілому.

кущ Румби

Кущ Румби досить великий

Якщо ви хочете, щоб саджанці добре прижилися, зверніть увагу на те, щоб у них були добре розвинені коріння і молодий пагін.

Так як виноград морозостійкий, його можна садити, як восени, так і навесні.

Обов’язковою умовою є, щоб температура повітря не опускалася до мінусової позначки, інакше втечу загине.

  1. Перед посадкою кореневище саджанця необхідно замочити в розчині для посилення зростання і вкоротити коріння. Втеча повинен бути довжиною 15 – 20 сантиметрів з 4 – 5 очками на ньому.
  2. Висаджувати підготовлений саджанець потрібно в яму розміром 1/1 метр. Перед посадкою на дно слід насипати добрив.
  3. Закопуючи саджанець потрібно злегка утрамбувати землю і залишити близько 5 сантиметрів зверху, щоб було зручно поливати.
  4. Перший полив відразу слід зробити в розмірі трьох відер води.
  5. Закінчивши поливати, почекайте, коли вода вбереться і розпушити грунт, потім присипте залишені 5 сантиметрів мульчею.

Догляд за виноградом

Посадивши виноград за ним потрібно правильно здійснювати догляд. Опис головних методів догляду:

Полив. Румба, як і багато інших сорти винограду потребує достатньої кількості вологи. Полив винограду починається з квітня і припиняється в жовтні. Перший раз поливають після посадки живця з втечею в кількості трьох відер. Потім, коли була проведена обрізка, приблизно через пару тижнів. У період, коли кущ входить в фазу вегетаційного періоду, він потребує поливу особливо. Перед тим, як він зацвіте потрібно його досить поливати, але коли він зацвів, полив не бажаний, інакше квітки обсипаючи. Наступний полив необхідний, коли ягоди вже починають набирати силу.

зав'язь Румби

Зав’язь Румби дуже велика

Останній раз виноград поливають після збору врожаю перед тим, як вберегти його на зиму.

Мульчування. Для збереження більшої зволоженості грунту її необхідно мульчувати. В якості мульчі використовують суху траву, тирсу, ялинові голки а так само спеціальну органічну папір, її можна купити в будь-якому городній магазині. Товщина мульчі має бути не менше п’яти сантиметрів. Обрізка. Щоб кущ регулярно приносив багатий урожай, його слід правильно обрізати.

Опис методів обрізки: молодий кущ потрібно обрізати щорічно залишаючи від 3 до 8 гілок і на них до 20 грон. Дорослий же кущ витримає 45 очок.

Нормування врожаю винограду

Нормування врожаю винограду Румба збільшує розмір грон і ягід

Детальний опис методів обрізки представлено в ампелографічна книгах і статтях.

Добриво. Виноград потребує удобрення грунту раз в три роки.

Грона на кущі

Грона Румби на кущі в серпні

Кращим добривом буде курячий послід, компост або перегній листя і трави. Органічні і мінеральні добрива слід вносити на глибину 50 сантиметрів. Аміачну селітру обов’язково потрібно внести після розкриття кущів з зими. Це посилить їх зростання. Калійну сіль вносять перед зимовому укриттям рослини, щоб вона не постраждала від морозів.

Приховування. Незважаючи на те, що Румба морозостійкий сорт, в північних регіонах, де досить морозні зими, його необхідно вкривати на зиму. Перед укриттям лози куща пов’язують і укладають на землю, попередньо застелену поліетиленом. Це робиться для того, щоб лози не гнили. На дуги натягають плівку, яку не закривають до кінця, щоб виноград міг дихати аж до настання морозів.

Інший ефективний спосіб укриття винограду – присипати його землею.

Укриття винограду

Укриття винограду на зиму

Захист від захворювань. Виноград володіє хорошим імунітетом до грибкових захворювань, але щоб їм запобігти до цвітіння і після, кущ обробляють фосфорвмісними фунгіцидами. Також даний сорт добре пручається мілдью і оїдіуму.

Румба - вино

Румба годиться на виготовлення соку і вина

Застосування винограду

Румба володіє не тільки прекрасним смаком і ароматом, але і гарний зовні, тому його частіше вживають в сирому вигляді. Але і в виноробстві він проявив себе, завдяки високій цукристості з нього виходять чудові домашні вина і соки.