Опис властивостей і особливості лікування баранячим жиром

Баранячий жир – унікальний, цілющий, істинно східний продукт. Через специфічного запаху в Європі не отримав належної популярності. Але на Кавказі і в країнах Середньої Азії він виявився незамінним в кулінарії, народній медицині та навіть косметології. У чому ж користь цього продукту? І як з його допомогою лікувати ряд захворювань?

З чого отримують

Перші згадки про баранячому жирі були зафіксовані ще до н. е. Багатовікові знання дозволили зробити цього продукт особливо цінним. Отримують його в процесі топлення овечого сала. Залежно від того, який вид сала був використаний, відрізняються і різні сорти жиру.

3 сорти жиру:

  1. Сорт вищий. Для його топлення годиться виключно курдюк. Це краще, добірне сало, яке відкладається у баранів в зоні під хвостом. Жир цього сорту славиться своєю твердістю і дуже білим кольором.
  2. Сорт перший. Для топлення підходить сало-сирець. Продукт також виходить твердим, на зразок вищого, але відрізняється своїм сірим кольором.
    жир барана
  3. Сорт другий. Самий низькопробний продукт. Виробляється зі звичайного сала. Не годиться для використання з лікувальною або косметологічної метою. У кулінарії застосовується як витратний матеріал – для смаження або на «шкварки». Має неоднорідний каламутного відтінку.

Увага! Найбільшу цінність має жир саме з курдюка. Для нього завжди характерний специфічний запах і присмак. Тому, використовуючи жир вперше, багато хто вважає його зіпсованим.

Склад

Багатий склад жиру і пояснює його біологічну цінність, а також лікувальну ефективність.

  • Вітаміни А, Е і рідкісний вітамін В1.
  • Бета-каротин.
  • Натуральний ланолін – тваринний віск.
  • Цінні мікроелементи у великій кількості.
  • Селен – природний антиоксидант.
  • Жирні кислоти.
  • Стерин – жирний ефір.

Увага! Баранячий жир в своєму складі не містить білків і вуглеводів.

Цінність продукту

До головних корисним властивостям даного продукту можна віднести його здатність ефективно боротися із застудою, а також захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Курдюк використовують для лікування кашлю, фарингітів, бронхітів, нежиті. Жир в цьому випадку застосовується комплексно – і зовнішньо, і для змазування, натирань. Досить 3-4 днів активного використання продукту, щоб повністю позбутися від симптомів застуди.

тваринний жир

Важливо відзначити, що застосування універсально – курдюк можна людям будь-якої вікової групи, а також вагітним. Адже для майбутніх мам особливо важко знайти безпечні лікувальні засоби природного походження.

Ось кілька рецептів народної медицини на замітку тим, хто часто страждає від застуди.

  1. Розтопіть 3-4 ст.л. курдюка. Перед сном щедро змастіть їм грудну клітку і спину. Уникайте натирання в зоні серця. Потім потрібно надіти теплий одяг і лягти спати. Вже вранці ви відчуєте полегшення. Кашель зменшитися, фізичних сил буде більше.
  2. Як приймати курдюк внутрішньо? Якщо у вас сильний кашель або біль у горлі, додайте 1 ч.л. топленого жиру в стакан теплого молока. Також можна пити трав’яний або хвойний чай з курдюком. Протягом дня досить випивати 3 склянки, щоб за 3 дні повністю вилікуватися від кашлю.
  3. Також може допомогти при комплексному лікуванні бронхітів, пневмоній. На тлі медикаментозного лікування можна робити компреси і прикладати на грудну клітку. 1 ст.л. вазеліну змішайте з 1 ст.л. курдюка, використовуйте як альтернативу гірчичники.
  4. Можна змішати 2 ст.л. лимонного соку, 1 ч.л. жиру, 2 ч.л. меду і приймати в якості профілактики грипу, застуди. Цей лікувальний засіб потрібно тримати в холодильнику. Воно відмінно допомагає при сухому кашлі.

Інші корисні властивості:

  • Стимуляція імунної системи.
  • Потужний антиоксидант натурального походження, який уповільнює процеси старіння в організмі. У країнах Азії саме жир вважається секретом довголіття.

застосування тваринного жиру

  •  Ефективний захист шкіри від УФ-випромінювань.
  • Зміцнює волосся, надає їм природного блиску.
  • Стимулює діяльність мозку, запобігає старінню його клітин. Тому ефективно підвищує концентрацію уваги і пам’ять.
  • Ефективно зволожує шкіру, покращує її стан і зовнішній вигляд, прибирає мімічні зморшки.

Які протипоказання?

У будь-якого біологічно активного продукту можуть бути побічні ефекти і протипоказання. В яких випадках жир не можна приймати всередину, оскільки він надасть шкоду для організму?

  1. При ожирінні.
  2. При захворюваннях печінки.
  3. При каменях у нирках.
    Народна медицина
  4. При хронічному холециститі.
  5. При варикозному розширенні вен і схильності до тромбозів.
  6. При схильності до запорів.

Як розпізнати підробку

Якщо ви не витоплювати курдюк самостійно, то при покупці жиру є великий ризик вибрати підробку. Справжній високоякісний курдюк завжди відрізняється білосніжним кольором – без домішок і каламутного відтінку. Також він повинен бути абсолютно сухим. Вірна ознака підробки продукту – це сильний запах аміаку. Завдяки цій речовині намагаються відбілити неякісний товар і продовжити його термін придатності.

З огляду на різноманітність застосування баранячого жиру, його надзвичайну користь для здоров’я, варто взяти на замітку кілька східних рецептів народної медицини і косметології із застосуванням даного диво-продукту.

Жир барана в медицині: відео