Осіння підгодівля абрикосових дерев

Абрикосів для активного росту і плодоношення потрібно регулярна підгодівля. Важливо використовувати якісні хімічні склади, дотримуватися норм і терміни їх внесення. Однією з найважливіших є осіння підгодівля. Від неї залежить те, як дерево перезимує і якою буде його врожайність.

тирса

Внесені під абрикос тирса розпушать грунт і вберуть зайву вологу

Осіння підгодівля

Підживлення абрикоса восени проводиться тоді, коли дерево знаходиться в стані спокою. Термін її проведення залежить від особливостей клімату регіону, в якому виростає дерево, але обов’язково вносять добрива після збору врожаю.

На півдні добрива вносять у другій половині жовтня, а на півночі – в кінці серпня або на початку вересня. Процедура підвищує імунітет абрикоса і робить його більш стійким до різких перепадів температур. Навесні він зможе швидко увійти в вегетаційний період і протистояти бактеріям. Для дорослих дерев використовують мінеральні добрива, збагачені кальцієм, калієм і фосфором. Вони забезпечать хорошу морозостійкість, т. Е. Є частиною підготовки до зими.

Види добрив

Для підгодівлі абрикосового дерева можна використовувати магазинні або натуральні добрива. Перші містять значно більше поживних речовин, ніж другі, але в них містяться і нітрати.

Використовують наступні речовини:

  • Тирса. Вони зменшують вологість грунту і роблять її більш пухкою.
  • Яєчна шкаралупа. Зменшує кислотність грунту і насичує її кальцієм, кремнієм, фосфором і магнієм.
  • Морські водорості.
  • Сечовина. Відмінний засіб для профілактики шкідників.
  • Компост. Основні його складові органічні відходи: продукти, бур’яни, трава, солома.
  • Гній. Найціннішим вважається курячий послід, а на другому місці – кінський, коров’ячий і овечий.

гній

Гній – натуральне добриво для абрикоса

Добрива по типу грунту

Кожен вид грунту має певний набір хімічних речовин, тому він враховується при виборі добрив:

  • Торф’яної грунт. Збагачують добривами з великим вмістом калію і фосфору.
  • Піщані грунти. Підгодовують торфом, мінеральними і органічними добривами.
  • Чорноземи і сіроземи. Вносять мінеральні та органічні добрива.
  • Глинистий грунт. Грунт перемішують з тирсою і піском. Підгодовують мінеральними і органічними добривами.
  • Дерново-підзолистий грунт. В першу чергу грунт вапнують, а потім вносять мінеральні добрива.

Добриво калієм

У розвитку фруктових дерев велике значення має калій. Для підгодівлі використовують деревну золу, сірчанокислий калій і комплексні склади, збагачені ім. Ця речовина має безліч корисних властивостей:

  • Підвищує стійкість до посухи.
  • Покращує засвоюваність азоту, і нейтралізують його негативну дію, коли він в надлишку. Великий вміст азоту призводить до того, що рослина підмерзає взимку. Завдяки удобрення калієм можна уникнути подібної ситуації.
  • Активізує розвиток і зростання дерева.
  • Забезпечує стійкість культури до вірусних та грибкових захворювань.

Застосуванням калію важливо для Підмосков’я і північних регіонів, тому що в холодних кліматичних умовах складно домогтися високих врожаїв якісних плодів.

калій

Калійні підгодівлі дуже важливі для абрикосів, зростаючих в помірному кліматі

Терміни проведення підживлення

Залежно від часу, плодове дерево потребує різних поживних речовинах. Відразу після збирання врожаю починають ятати наступного. У грунт підсипають золу. В середині осені вносять основні поживні речовини. У пристовбурні кола закопують близько 1 кг комплексу мінеральних речовин, а зверху – органічні добрива (15 кг). Найчастіше в якості органічних добрив використовують компост або гній, додатково вносять калій і фосфор.

В кінці осені перед настанням першого морозу проводять розпорошення добрив по периметру крони.

Як правильно вносити добрива

Внесення рідких і сухих добрив відрізняється за технологією. Щоб рідина могла проникнути до коріння, потрібно зробити невеликий рів біля кореневищ. У нього заливають поживний склад. Корисні речовини потрапляють прямо до кореневої системи. Процедуру найкраще проводити до сходу або заходу сонця. Одночасно з підгодівлею проводять рясний полив для швидкого поширення поживних речовин.

Живильні речовини у вигляді гранул або розчинів вносять під корінь в навколостовбурні кола. Гранульовані хімічні склади мають тривалий термін дії, тому користуються великою популярністю в садівництві. Мікроелементи поступово розчиняються і проникають в грунт.

Компост розкладають навколо стовбура дерева товщиною близько 5 см.

Позакореневе підживлення є розпорошення рідких добрив на крону дерева. Протягом декількох днів листя вберуть всі корисні речовини.