Велика частина плодових культур вирощується в південних регіонах. Найчастіше це пов’язано з холодними зимами, властивими територіям середній і північній кліматичних зон. Розвиток селекції не стоїть на місці, щорічно з’являються нові сорти, які переносять холоду і дають якісних хороший урожай. Одним з них є абрикос Лель. Плоди цього дерева смачні і дуже солодкі, а перший урожай можна отримати вже на 2 рік після посадки.
Абрикос Лель швидко починає плодоносити
Характеристика сорту Лель
Абрикос сорту Лель популярний серед садівників регіонів Росії середньої смуги і ближнього зарубіжжя.
Виведений сорт в 1987 році вітчизняними селекціонерами Крамаренко і Скворцовим. Утворені в результаті роботи рослини самоопиляеми, що дуже важливо для отримання щорічного врожаю. Офіційно сорт зареєстрували тільки в 2004 році.
Опис сорту:
- Дерево росте повільно, досягаючи не більше 3,5 м у висоту.
- Квіти білі, іноді рожеві. Їх розміри – до 3 см в діаметрі.
- Крона дерева компактна, заростає помірними темпами.
- Плоди невеликі, але соковиті. Вага одного фрукта 18-22 м
- Шкірочка тверда.
- Під ніжною м’якоттю фрукта ховається велика кісточка. Вона може займати до 15% всього обсягу плода.
- Визрівають плоди на всіх пагонах дерева. Активно плодоносять навіть і ті пагони, які були щеплені 2-3 роки тому.
Переваги вирощування
Кращим варіантом для посадки в середній смузі буде абрикос Лель:
- цей сорт добре переносить температуру до -25 ° C;
- самозапилення культури;
- стійкість до посухи;
- середня врожайність;
- стійкість до захворювань.
При правильних посадці і догляду за рослиною отримати перший урожай можна через 3-4 роки. Фахівці радять садити одночасно 2-3 дерева, щоб збільшити врожайність культури.
Самоплодность сорти
Правильно підібрані саджанці здатні збільшити врожайність інших сортів абрикоса, а також яблуні, груші і т. Д. Перехресне запилення сорту відмінно поєднується з самостійним.
Визначити здатність самозапилюватися просто: якщо у квіток рослини є тичинки і семяпочки (товкач), то дерево Самоплодность. Переглянути слід кілька квіток: самозапилюється тільки частина цвітінь, інші вимагають перехресного запилення.
Наявність таких здібностей дозволяє з’являтися квіткам на деревах раніше, ніж в садах з’являються комахи-запилювачі.
Лель – самозапильна дерево
Посадка і догляд
Доцільно висаджувати в грунт однорічні саджанці, т. К. Вирощування з кісточки має свої особливості, з якими впоратися початківцям садівникам буває складно. Купивши саджанці, можна приступити до їх посадці:
- Кращим місцем для дерева буде височина. Її можна зробити і самому, створивши ще восени клумбу висотою в 70 см.
- Клумба повинна містити легкі типи грунту, збагаченими добривами (золою і перегноєм). Їх слід внести ще восени.
- Посадку на приготоване місце здійснюють в березні, з початком вегетаційного періоду.
Необхідно підготувати яму під розміри коренів дерева і насипати на дно шар піску або щебеню. Поруч з поміщається в яму рослиною вбивають кілок, який необхідний для правильного росту абрикоса. Після посадки необхідно рясно полити рослину (до 25 л води). Слід мульчувати грунт листям.
У перший рік життя абрикос Лель пристосовується до нового місця, тому стежте за тим, щоб умови вирощування були комфортними. Саджанець слід поливати до 10 раз за сезон. Молоді дерева особливо потребують вологи посушливим літом: пересохлий грунт може погубити рослина.
Підживлення проводять навесні, влітку і восени. Навесні вносяться азотні добрива, влітку – мінеральні склади, а восени – крейда і золу.
Це дерево погано переносить надлишок вологи: коріння дерева починають гнити. Краще поливати культуру помірно, вносячи до 50 л води в період цвітіння. У період плодоношення рослину можна не поливати.
У садах, які часто страждають від нашестя гризунів, фахівці радять використовувати гілки ялини. Їх вкопують у землю поруч з корінням дерева (голками вниз). Захист від шкідників дозволить зберегти здоров’я культури і уникнути їх атаки.
Якщо на земельній ділянці часто з’являються зайці, захищати дерево необхідно. Деякі садівники відокремлюють місце посадки металевою сіткою, інші обкладають стовбур ялиновими гілками.
Заєць може завдати шкоди абрикосовому дереву
Обрізка
Крона абрикоса швидко розвивається. За один сезон на дереві можуть з’явитися десятки молодих пагонів, залишати їх не можна, т. К. Абрикос витрачає багато енергії на забезпечення життєздатності крони. Через її завантаженості імунітет знижується, дерево піддається захворювань. Обрізка дозволяє подбати і про якість і кількість врожаю.
Правила обрізки:
- Навесні видаляються пошкоджені або хворі пагони.
- Влітку зрізають молоді слабкі гілки.
- Найсильніші з молодих гілок загинають в кільце, зберігаючи їх до наступної весни.
Абрикос Лель раз в 3 роки піддається омолаживающей обрізку для забезпечення правильної регуляції соку рослини. Головне, залишити 3 сильних втечі і вкоротити слабкий не плодоносять гілки на чверть від своєї довжини.